PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku zżarły fikusa!!



Bizkit
15-03-2013, 14:48
Ratuuuunku!! włożyłam do mojego terra ze straszykami nowogwinejskimi duży liść fikusa (do ozdoby i jako schronienie, te liście są bardzo duże i ładne), nie pomyślałam, że mogą go zjeść!! zjadły około 1/4 tego wielkiego liścia!! słyszałam, że fikus jest trujący, czy ohne przeżyją?? nie doceniłam moich straszyków, myślałam, że to dla nich zbyt gruby liść, a jednak... więcej nie będę wsadzała jakichkolwiek choćby trochę jadalnych a nie znanych jako pokarm roślin...

gicker
16-03-2013, 00:43
Witam:)

Dziewczyno pomyśl, duze straszyki nowogwinejskie potrafią zeżreć cała łodyge jezyny a co dopiero taki listek.

Hm wydaje mi sie ze jako osoba z ratingiem A powinaś wiedzieć to ze skoro zjedzą cała gruba i twarda gałaż od jezyny to z lisciem sobie na luzie poradzą.

Powinaś tez wiedzieć ze skoro jest trujący i tyle tego zjadły to padna:/

PS. Nie chce tu rozpoczynac jakiejś wojny poprostu takie jest moje zdanie i je tu napisałem:)

Jaca
16-03-2013, 02:35
nie padną

Bizkit
16-03-2013, 04:16
to co już teraz osoba z ratingiem A nie może mieć żadnych wątpliwości?? sorry ale moje straszyko nowogwinejskie nie zjadły nigdy grubej łodygi jeżyny - zawsze miały liście pod dostatkiem i nie musiały tego robić. poza tym niektóre rośliny, które są trujące niekoniecznie muszą być trujące dla owadów... aha i jeszcze jedno - twierdzisz, że padną, a Jaca, że nie - myślę, że on się bardziej zna na rzeczy... nie musisz być tak pewny siebie...

P.S. Mam nadzieję, że następnym razem będziesz trochę bardziej tolerancyjny, szczególnie, że sam czasami zadajesz pytania.

gicker
16-03-2013, 12:18
Witam:)

No a czy ja mówie ze musza paśc ja mysle ze padnaa jaca nie każdy ma swoje zdanie:)

Ja zawsze jestem tolerancyjny a ze mam rating D+ to mam prawo zadawać nawet błache pytania:)

Bizkit
16-03-2013, 12:35
no więc skoro Ty możesz zadawać pytania to ja też, to że mam rating A nie znaczy że muszę wiedzieć wszystko ze szczegółami, bo nie sposób wiedzieć wszystkiego. jak na razie nie widać żebyś był tolerancyjny. nie mówisz że padną?? a więc cytuję:
"Powinaś tez wiedzieć ze skoro jest trujący i tyle tego zjadły to padna:/"

Fredomirek
16-03-2013, 12:50
gicker, tez uwazam, ze troche przesadziłeś... w końcu każdy ma prawo popelnic blad, i nikt nie wie wszystkiego, daj sobie spokoj i odpowiadaj na zadane pytania.

Piotr

Nirvana182
17-03-2013, 00:48
moim zdaniem nie padna


pozdro, pawel

gicker
17-03-2013, 01:05
Witam:)

A ile to mi sie wypominało moja gafe kiedy to mój str.australijski przeszedł wylinke i dostał skrzydła, niewiedziałem ze str.australijskie dostaja skrzydła i palnołem ze mam mutanta:)

I co wypominało mi sie to i przez to musiałem troche czekac na mój rating:]

Jeszcze raz pisze każdy ma swoje zdanie!!

Moim zdaniem moze paść ale chyba się myle bo juz mineły 2 dni i żyje:)

Wybacz Bizkit moim zdaniem skoro masz rating A to powinas mieć spora wiedze na temat gat które hodujesz, czepiam sie do tego ze nie wiedziałaś ze tak duze i masywne straszyki jak nowogwinejskie potrafią zezreć byle grubszego liścia.

Gdybyś troche dłuzej je obserwowała to napewno byś dojzała ze jedza również łodyge( no chyba ze masz jeszcze malutkie to wtedy zwracam honor).

PS. Przyznam reście racje moze teraz nie jestem zbyt tolerancyjny ;-)

Jaca
17-03-2013, 02:20
To, że samiec straszyka a=ustralijskiego ma skrzydła i lata masz napisane niemal w każdym opisie gatunku. Informację, że fikus może zatruć straszyka o wiele trudniej znaleźć. Chociaż oczywiście jest to nieprawdą, o czym zaraz pewnie Bizkit poświadczy.

gicker
17-03-2013, 04:18
Witam:)

No fakt przyznaje ze troche sie czepiam, przepraszam cie Bizkit:)

Kazdy przeciez ma prawo popełniać błedy albo pytać sie nawet o błache sprawy:)

Myslałem ze moze paśc bo gdzieś czytałem ze prawie wszystkie rosliny z białym sokiem sa trujace dla patyczaków.

Chociaz z drugiej strony swierszcze nie padaja od mleczu.

Jeszcze raz wielkie sori Bizkit, wybacz mi:)

Mimi.
17-03-2013, 06:08
PO co znowu zaczynac jakas nudną i zmudną dyskusję na temat kto komu co wypomina i w ogóle patrzeć sie juz nawet na takie wzajemnie uszczypliwe posty nie da.

gicker
17-03-2013, 06:11
Witam:)

Mimi napisałemw pierwszym poscie w tym temacie "nie che tym tekstem wstrzynać znowu jakis kłutni"

Nie zwracajcie na to uwagi skoro wam nie odpowiada:)

Bizkit
17-03-2013, 07:09
codziennie obserwuję swoje straszyki i jeszcze raz mówię, że moje straszyki nowogwinejskie nie jedzą całej grubej łodygi od jeżyny, conajwyżej podgryzają trochę tą zewnętrzną skórkę zieloną, ale nigdy nie przegryzły calej łodygi, może to dlatego, że zawsze miały liści pod dostatkiem. ale możliwe że Twoje straszyki tak robią. Może było to głupie pytanie, ale zmartwiłam się o swoje owady i dlatego je zadałam, ale na szczęście moje straszyki czują się bardzo dobrze i nie zapowiada się żeby coś się miało zmienić :) chociaż dzień po zjedzeniu trochę zmieniły barwę, ale teraz już są normalne. Gicker przecież wiadomo, że taki post wywoła między nami maly spór, nawet jeśli jest podpisek, że nie chcesz wszczynać kłótni, ale cieszę, się, że wszystko się wyjaśniło. I umówmy się tak: ja więcej nie będę zadawać głupich pytań, a Ty się tak nie czepiaj ;)

gicker
17-03-2013, 08:08
Witam:)

Spoxik Bizkit nie ma sprawy;)

Po to jest forum zeby pytac:)

Ale temat ten jest juz zamkniety:)

zazel
24-03-2013, 10:12
Moje odgryzają łodygi liści ;) tak więc całe liscie spadają na ziemie ;)
Moje filusy mają małe liście .. pewnie masz fajny okaz Bizkit ;)


A ja pozdrawiam wszystkich spamerów !

jacekk20
06-05-2013, 03:00
to lepie uważaj bo jak mama się dowie że robaczki zjadają jej kwiatki...
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==