PDA

Zobacz pełną wersję : Przesyłka konduktorska.



Olaf
15-12-2011, 04:12
Jak to jest, czy oficjalnie wolno w takich paczkach przewozić zwierzęta, czy trzeba tak zapakować, żeby się o tym nie dowiedzieli?

Leny
15-12-2011, 05:29
Hehe :) Lepiej niech nie wiedzą ;) Chociaż duża ilość konduktorów wie co się w takich paczkach przewozi ale przymykają na to oko :)
Jak wysyłałem dorosłą samice ptasznika spytali się mnie co jest w paczce - ja na to że szkło i trzeba uwarzać, oni się mnie pytają po co dziurki ? I prosto w oczy: szczur, jaszczurka ? A ja że ptasznik i było OK :)

Pozdrawiam
Leny

dr Robert
15-12-2011, 05:43
Zgodnie z przepisami nie wolno przewozić zwierząt w przesyłkach konduktorskich. Zamiast dziurek wystarczy stare pudełko mające "naturalne" szczeliny. Można też pudełko tak okleić taśmą, że trzyma się pewnie, a jednocześnie w miejscach połączeń pokrywy pozostaje miejsce na przepływ powietrza. Warto, aby osoba odbierająca miał przy sobie dowód osobisty, bo jeśli konduktor zażąda, a go nie mamy, jedynym wyjściem uwiarygodnienia się będzie ujawnienie tego co jest w paczce. Wówczas trzeba będzie się przyznać. I niestety niekoniecznie muszą nam to wydać. W konkretnym przypadku o którym mówię, konduktor machnął ręką i zapowiedział, że następnym razem będą kłopoty.

42d3e78f26a4b20d412==