PDA

Zobacz pełną wersję : Błagam pomuszcie!!!!!!!!



matka__
23-03-2013, 11:24
Chyba mam problem z liśćcem Phylium giganteum, chyba zrzucił wylinke. Nie było mnie w domu od wczoraj, gdy pszed chwilą pszyjechałem zobaczyłem, że jeden muj listek jest jakiś dziwny trochę tak jagby zwiędły, ma pofalowany odwłok, prawy boczek ma lekko zagięty do góry (wygląda to tak jak liście usychają i się zwijają). I mieżąc go linijką urusł o niecałe 7 mm. Czy on zrzucił wylinke?? Jak tak to czy one zjadają je, bo nigdzie jej nie ma!!!!! W takim razie jeśli to była wylinka, czy ten pofalowany odwłok to normalne??!! Czy on mu się sprostuje!!?? Jeśli on źle pszeszedł linienie to czym to było spowodowane, i jak to mogę naprawić, bo mam jeszcze jednego małego listka i chce żeby normalnie pszeszedł linienie. Dlatego pomuszcie mi!!!!!!!!!!!
PROSZĘ!!!!!!!!

MataManX
23-03-2013, 12:45
od kogo masz liśćce i za ile ??

Grochu
24-03-2013, 02:50
nie zjadają wylinki.
wedlug mnie masz za niskie terrarium...

Bizkit
24-03-2013, 04:31
prawdopodobnie za niska wilgotność... z liśćcami są różne takie problemy, dlatego trzeba być przygotowanym do ich hodowli...

matka__
24-03-2013, 05:12
To mam w takim razie pytanko jak one nie zjadają wylinki, to dlaczgo urusł o 7mm?? wytłumaczy mi to ktoś.!!!

Jaca
24-03-2013, 05:26
zjadają czasami wylinki

Szymon_czarodziej
24-03-2013, 06:11
U mnie wszystkie liscce zjadaja wylinki, zreszta inne straszyki tez. Czasami, ale to na prawde bardzo rzadko wylinka spada na ziemie.
Z tego co piszesz wynika, ze mial wylinke, zle ja przeszedl. Niestety tak to juz lisccami bywa. Najprawdopodobniej wina lezy w wigotnosci. Bardzo prawdopodobne ze jest za niska, lub zbyt wysoka. Przypominam, ze optimum wynosi 60-80 %. No i rownie wazne jak wilgotnosc jest odpowiendnie naslonecznienie. Zauwazylem, ze bez swiatla liscce wlasnie krzywo wychodza z wyilnek albo w ogole zdychaja bez powodu. Stracilem tak w sumie 3 owady, wyszly pokrzywione z wylinki i niestety zdechly :(
Nie dla parady twierdzi sie, ze liscce wymagania maja wygorowane, a i tolerancyjne jezeli chodzi o zmiany srodowiska tez nie sa...

tełko
24-03-2013, 06:53
Jak moj phyllium przechodzil wylinke to zjadl ja, a bylo to tak:
Rano wstalem i widze ze przeszedł wylinke ale lezala ona na podlozu, wiec poszedlem w koncu do szkoly, kiedy wrocilem zaowarzylem ze niema wylinki wiec musial ja zjesc.

adampl
24-03-2013, 10:35
Najprawdopodobniej Twój liściec zrzucił wylinkę (i ją zjadł). Moje liśćce zawsze są pofałdowane po wylince. :) Potem jakoś się prostują.

matka__
24-03-2013, 22:07
w takim razie mam pytanko do adampl, po jakim czasie się prostują??? wilgotność napewno nie jest zaniska, na górnej sciance skrapla się woda, ale wentylacje mam napewno dodrą i tmperature ruwne 25 stopni. za podłoże użyłem włóknine kokosową ok. 1 cm i grubą warstwe ligniny. terra jest podgrzewane kablem grzejnym a w środku jest pojemnik z parującą wodą, a jedzą świeżą zimozieloną leśną jeżynę. W takim razie adampl co może być nie tak, dlaczego jest pofałdowany???!!!

42d3e78f26a4b20d412==