PDA

Zobacz pełną wersję : Która wylinka??



pritx
01-05-2013, 01:05
Siema od niedawna mam 3 duże patyczaki INDYJSKIE!
Niestety niewiem którą mają wylinke bo ja ich niewychodowałem
Ostatnio w nocy 2 zgubiły wyninkę (jednemu musiałem pomuc bo spadł na ziemie razem z nią i ogon sie zaklinował) a 3 o już jest chyba IMAGo
CHCIAŁM SIE ZAPYTAĆ KTÓRĄ WYLINKE PRZESZEDŁ SKORO MA jeden 6cm a drugi 8 centymetrów!!!!!!!
Ile patyczak INDYJSKI ma wylinek??!! CZY PATYCZAK KTÓRY JUŻ ZŁOZYŁ JAJA MOŻE ZAPŁODNIĆ 2 PATYCZAKA??!!
ILE RAZY PATYCZAK INDYJSKI SKŁADA JAJA???!!!
ps. słyszałem że 200 na cale swoje dorosłe życie!!:/

Kamil_777
01-05-2013, 07:41
Cytuje "CZY PATYCZAK KTÓRY JUŻ ZŁOZYŁ JAJA MOŻE ZAPŁODNIĆ 2 PATYCZAKA??!!"
Patyczaki indyjskie nie rozmnażają się płuciowo lecz partenegoze(dzieworództwo)
ten co ma 8cm to już był jego ostatnia wylinka a ten co ma 6cm zrzuci jeszcze jedną(chyba!) tak to prawda że wciągu swojego życia składa ok.200 jaj na dzień składa kilka jajek aż do śmierci

Rogacz
01-05-2013, 10:34
Ekhem, wtrące swoje trzy grosze. W hodowli nie ma samców, można je uzyskać tylko przez ginandromorfozę, co i tak nie daje dobrych skutków, samiec ten krótko żyje i nie jest zdolny do kopulacji. Ten co ma 8cm. to na pewno imago (dorosła forma)., ten co ma sześć powinien przejść dwie wylinki, albo jest to już nimfa (przed ost. wylinką). Samice składają dziennie ok. chyba 6 jajeczek, ale nie jestem pewien.

Jaca
02-05-2013, 15:17
Przeczysz sam sobie. Gynandromorfizm nie jest procesem, a zjawiskiem i taki gynandromorficzny osobnik u straszyków nie jest (co zresztą sama nazwa wskazuje - gynandromorfizm = obojnactwo) ani samicą, ani samcem.

Rogacz
03-05-2013, 10:41
No w pewnym sensie jest samce, ale nie jest. :-) Trochę to zagmatwane nie?

42d3e78f26a4b20d412==