PDA

Zobacz pełną wersję : BŁAGAM POMÓŻCIE !!! - straszyk kolczasty



kalisz
02-05-2013, 07:53
MOJA KOBIETKA ZLOZYLA OKOLO 30 JAJEK A KOPULOWALA OKOLO TYGODNIA PRAWIE BEZ PRZERWY, ALE NIE W TYM TKWI PROBLEM,

OTÓŻ WRACAM SE ZE SZKOLY I WIDZE, ZE MOJA SAMICA KTORA ZAWSZE BYLA SZWARNA TERA LEZY W BEZRUCHU I PRAWIE WOGOLE SIE NIE RUSZA, JAK JĄ SADZAM NA LISCIA TO ZARA ZALICZA GLEBE NAWET STAC NIE MA SILY !

WYGLĄDA JAKBY JEJ DANO 3 GRAMY "PAWULONU" :/

CO JEST ?! BLAGAM POMOCY, TO JEST MOJA JEDYNA SAMICA, A JAJECZKA MOGLYBY SIE WYKLUC ZALEDWIE ZA 3-4 MIECHY !

Goblin
02-05-2013, 08:59
Czyżby przyszła na nią kolej ????? Może ona jush ze starości umiera ?? Hyh jak tak to nic niezrobisz.

Rogacz
02-05-2013, 13:21
To może być starość, albo odwodnienie. Zwiększ wilgotność. Napisz ile ma.

Jaca
02-05-2013, 15:12
Na pewno nie ze starości, stawiam na zatrucie. Czym ją ostatnimi czasy krmiłeś? No i co to za gatunek patyczaka?

Jaca
02-05-2013, 16:02
Acha, straszyk kolczasty (nie zauważyłem). Czym go karmiłeś ostatnimy czasy?
Straszyki kolczaste są też mocno wrażliwe na odwodnienia (wymagają wysokiej wilgotności).

Rogacz
03-05-2013, 10:40
Masz miseczkę z wodą na dnie? Pryskasz ścianki?

jacekk20
05-05-2013, 12:21
starość nie radość, niestety :)
a może sprzedałbyś kilka jaj :)

pozdrawiam

jacekk20
06-05-2013, 02:44
a w ogóle to nie przesadziłeś z grzaniem żarówą, bo mojej koleżance kiedyś w ten sposób padły robaczki.
a może ten samiec ją wykończył........ bestia :)
pozdrawiam

Pingwingugu5
06-05-2013, 06:41
Moja Bessy kiedy jest głodna lub chce jej się pić łazi po mnie (a jak jest w akwarium łazi wszędzie i czsem spada na dół) może to odwodnienie albo osłabienie "po porodowe". Weź ją na rękę i podaj listek pod sam jej nos i czakaj jak skończy jeść(namocz listek przed tym żdeby był wilgotny). Jak nie będzie chciała się ruszać to ją porpyskaj kiedy siedzi na ręce. Często ją pryskaj i uważaj na kretowania patyczaka. Najlepiej przez jakiś czas trzymaj ją na ręce albo na jakiejś płaskiej powierzchni.

Jaca
06-05-2013, 11:33
Tak, postępuj tak jak napisał Pingwingugu5, a na pewno pomożesz jej... szybciej odejść do straszykowego raju.

kalisz
07-05-2013, 02:20
heh no więc tak. ODESZŁA W SPOKOJU. ze starości, to raczej nie, bo ona jest dopiero ze styczniaa podobno żyją około 9 miechów. CO DO JAJEK: niezbyt chcę je sprzedać, bo jest zaledwie 30, a to są moja pierwsze i chciałbym młodym kiedyś opowiedzieć o ich mamie ! ORAZ o OJCU, który ją wykończył ! PODEJŻEWAM, ze to chyba jednak mogło byc odwodnienie :( a może jak ją tyle czasu posówał ( 4 dni bez przerwy) do serce jej siadło, ale konała powoli niestety. DZIĘKI ZA WSZYSTKO. POZDRAWIAM

<marquee> POKÓJ JEJ DUSZY </marquee>

Rogacz
08-05-2013, 05:21
Tak Pingwingugu5 ciekawe od kiedy pryska się po straszykach, nawet jest to odradzane, po drugie straszyki odczuwają stres jak się je bierze na ręce, po trzecie od kiedy to jedzą z ręki???, a po czwarte "osłabienie poporodowe" nie ma czegoś takiego. No i to by było na tyle.


P. S to na pewno było odwodnienie.

42d3e78f26a4b20d412==