PDA

Zobacz pełną wersję : CZy to możliwe ??:/



Draco_
02-05-2013, 12:14
Mam problem :(((( moje samice rogatych niewiem czy składają jaja :/ coś podobnego jest (od groma) ale mam chyba w tej chwi;li 1 samice dorosłą, a mam sucho a i tak to coś zachodzi pleśną dlaczego ??:/ czy to jajka ??

BZYK
02-05-2013, 12:30
Odchody są niekształtne,a jaja okrągłe szare w plamki. To że jest jedna samica to nie przeszkadza, one się mnożą dzieworodnie.

Rogacz
02-05-2013, 13:19
Skoro nie ma dużej wilgotności na pewno to nie jajeczka, poza tym jajeczka rogatych nie są podatne na pleśń. Polepsz wentylację i będzie OK.

Pingwingugu5
06-05-2013, 12:35
Spok. Jak masz pleśń to zmień ściółke!! Powąchaj jak patyczak ma w akwarium , jak śmierdzi to nie czekaj aż zatruje się gazami!!! Zmieniaj to podłoże , a jak chcesz dobrze wypatrywać jajka i mieć dobre warunki w akwarium... użuyj papierowych ręczniczków jako podłoża!! Na nim widać idealnie i jajka i odchody!! Zmieniasza ściółkę co dwa dni i nie buj się o pleśń!! U mnie się sprawdza.Co do jajeczek wejdź na http://www.mga.com.pl/~adampl/start.php i opis gatunków tam masz pokazane jak wyglądają jajeczka od patyczaków.

Rogacz
08-05-2013, 05:13
Ech, ale z Ciebie specjalista Pingwingugu5, pozatym to wcale nie musi być wina ściółki, ale zbyt małego obiegu w terrarium. Jakie gazy?? Co Ty bredzisz. Aha, i jeszcze jedno.. patyczaki pływają??? Bo w akwarium sie ich nie trzyma. Co do jajeczek to łatwo jest je odróżnić od kup. Są marmurkowe. :-)

Grochu
09-05-2013, 11:47
a kupy nie są bezkształne tylko w kształcie herbatników :D

Predator
10-05-2013, 10:05
Ja trzymam patyczaki i straszyki w akwariach z przykrywką z kartonu i mają sie świetnie.

42d3e78f26a4b20d412==