PDA

Zobacz pełną wersję : uciekł



koleś
03-05-2013, 22:21
z wczoraj na dziś uciekł mi straszyk nowogwinejski. Jest to dorosła samica.
Błagam, powiedzcie jak mam go szukać.
Jeżeli mama znajdzie go perwsza to mam przechlapane, bo mówiła że jak ten gatunek ucieknie to po mnie :(
Błagam, pomóżcie

Szymon_czarodziej
04-05-2013, 02:53
niestety nie zwabisz go w konkretne miejsce i musisz uzbroich sie w cierpliwosc... Poczekaj az sama wyjdzie, a bedzie to najprawdopodobniej najmniej oczekiwane miejsce i najmniej dogodny czas...
Najbadziej prawdopodobnymi miejscami jednak beda wszelkie kwiatki w domu/pokoju (wlasnie, najlepiej zamnkinj pokoj jezeli jest to mozliwe i nie jest za pozno).
Natomiast wolalbym na Twoim miejscu od razu zawiadomic mame, ze potworek uciekl, zeby przynajmniej wiedziala, iz moze sie go spodizewac...

Rogacz
04-05-2013, 03:32
Ja też to przeżywałem, jak mnie uciekł nowogwinejski.... Zamknij pokój zgaś światło, zasłoń zasłony no i sprawdzaj co jakiś czas czy go nie widać. Poszukaj najpierw w ciemnych miejscach. I blisko terra wszystkie zakamarki.

Pingwingugu5
05-05-2013, 05:23
Chmm. To ciężka sprawa. W dzień się go nie spodziewaj. Pomyśl sobie o której zawsze idziesz spać i gasisz światło. Ja gasze o 22.30 a patyczak budzi sie gdzieś koło tej godziny. Swojego też spodziewaj się właśnie w tych godzinach(kiedy gasisz świtło). Patyczaki i straszki jednak się uczą godzin dziwne co nie?? Nie znam tego gatunko ale każde takie stwożonko się chowa w dzień a wychodzi na żer w nocy. Daleko nie mugł uciec poszukaj w jakiś zakamarkach (za zasłoną , szafą w okolicy terrarium) i na następny raz zabezpiecz lepiej swoje terrarium.

Z uszanowaniem Marcin.

jacekk20
05-05-2013, 12:18
no to mam nadzieję ze go znajdziesz. ja mam na razie tylko patyczaki indyjskie, rogate, i straszyki rogate, czekam na wylęg straszyków australijskich, ale nawet te moje malutkie milutkie robaczki wywołują przerażenie u reszty rodziny, i dobrze wiem co cię spotka jak sprawa wyjdzie :)
pozdrawiam

Pingwingugu5
06-05-2013, 06:31
u mnie też rodzinka się boi patyczaków (oprócz siostry). Gdyby muj potworek uciekł to widomo co by z nim się stało.

MIDO
06-05-2013, 06:46
MI UCIEKŁ KIEDYŚ PTERINICHILUS MURINUS TO JEST DOPIERO BYDLE POSZUKAJ GO W JAKIMS NAJBLIZSZYM MIEJSCU OD TERRARIUM I PROWADZ POSZUKIWANIA CORAZ DALEJ OD TERRARIUM.POWIEDZ MAMIE I POZAMYKAJ POMIESZCZENIA ABYM NIE MOGŁ SIE PRZEMIESZCZAĆ PO DOMU.

Grochu
09-05-2013, 11:44
trzeba byd zdolnym, żeby nie zabezpiezyć terrarium z murinusem... no ale cóż. różni ludzie, różne potrzeby, różne zestawy panvitan.

a tym straszykiem się nie przejmuj. zobaczysz szybko, gdzie jest po nadjedzonych roślinach. szukaj raczej własnie ubytków w liściach, niż samego owada. szybciej będzie

42d3e78f26a4b20d412==