PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka wentylacja w terra 50x30x50?



Saurus
19-05-2013, 13:19
planuje zbudowac moim patyczakom nowe terra :) Moze kotos orientuje sie jakiej wielkosci powinny byc otwory wentylacyjne (2, patrzac z przodu jedna na lewej scianie na dole druga na tylnej na gorze), tak, zeby wentylacja nie byla za duza, ale zeby nie plesnialo? otwory (wyciete) beda zasloniete siatka. Aha, rozwiazanie utrzymania wilgotnosci bedzie takie- zamiast "podlogi" konstrukcja z drobnej siatki osadzonej na aluminiowych katownikach a pod to wsuwany pojemnik z woda. takie rozwiazanie tez nieco zmienia przy ustalaniu wentylacji a jest praktyczne- galezie jezyn beda staly w wodzie i nie uschna szybko a odchody patyczakow beda spadaly do wody ktora bedzie latwo wymienic . terra bedzie prawdopodobnie oswietlane i dogrzewane najslabsza (chyba 15 W) zarowka (spot). z gory dziekuje za pomoc.

Rogacz
20-05-2013, 02:26
Żarówka jest w zupełności zbędna, co do wentylacji najlepiej jest chyba zrobić jedną ściankę z siatki.

Saurus
20-05-2013, 03:51
wcale nie najlepiej bo nie ma przewiewu i bedzie plesn- np galazki w sloiku ktory od gory jest caly okryty (tylko na nim gaza jest) tez po jakims czasie plesnieja. Otwory rozmieszcze tak jak napisalem i ponawiam pytanie: czy ktos wie jakiej powinny byc wielkosci? Zarowka do dogrzewania zima, latem wstawie do oswielenia (nie jest zbyt jasno w miejscu gdzie bedzie terra stalo) zarowko-swietlowke energooszczedna ktora prawie nie daje ciepla

Rogacz
20-05-2013, 12:31
Jak sobie chcesz. BARDZIEJ doświadczony hodowco. Większość hodowców poleca siatkę na jedną ze ścian, u mnie tak jest i nic nie pleśnieje. Poza tym jak mówiłem żarówka jest zbędna, im wcale nie przeszkadza że nie jest zbyt jasno w pomieszczeniu. :-/

Saurus
20-05-2013, 14:33
akurat (nie w dziale owady) zawsze polecano tego typu rozstawienie wentylacji zeby byl przewiew. A zeby nie zakladac osobnego tematu- czy straszyki australijskie mozna trzymac razem z p. rogatymi? nic im (patyczakom) nie zrobia?

MataManX
20-05-2013, 16:27
A ciekawi mnie jak jaja będziesz z wody wyławiał bez szkody dla nich a pozatym twoje ostatnie pytanie mnie rozbraja ile razy to już było wałkowane :P ale cóż opcja szukaj ponad wszystko

Dark Raptor
24-05-2013, 00:27
W moim terra (trochę większe od tego z tematu) pół przedniej ściany zrobiłem z metalowej siatki (na jej górze i dole są rynienki dzięki czemu mogę wstawiać tam i przesuwać zasłonę regulując wilgotność). Ponadto w górnej i na dole bocznej szyby wywierciłem po kilka otworów (średnica 4 mm) i wszystko wydaje się być w porządku.

42d3e78f26a4b20d412==