PDA

Zobacz pełną wersję : Rada potrzebnaaa :) Patyczaki rogate



Małgolek
27-07-2013, 08:35
Nareszcie dczekałam się jajeczek patyczaków :) mam kilka pytan:
1. Jak je inkubować?? zrobiłam sobie taki wypasiony inkubator jak na phasmodera, ale nie mam pojęcia w jakiej temperaturze mam je przechowywać czy zraszać wodą pomimo tego, ze wiszą na firance 1/3 wysokości naczynia od wody, czy potrzeba lampki coby ogrzac nieco.... bo przecie w 40 st, sie białka ścinają....
2. I w ogóel co robić później z patyczakami małymi czym je karmić..... i w ogóle szczegóły proszę :) :)
wdzięczna będę :)

obcy91
27-07-2013, 08:46
no to tak pierwsze pytanie było takie:


1. Jak je inkubować?? zrobiłam sobie taki wypasiony inkubator jak na phasmodera, ale nie mam pojęcia w jakiej temperaturze mam je przechowywać czy zraszać wodą pomimo tego, ze wiszą na firance 1/3 wysokości naczynia od wody, czy potrzeba lampki coby ogrzac nieco.... bo przecie w 40 st, sie białka ścinają....

Inkubujesz je w ten sposób ze wsadzasz jajka na firankę. Tak ten inkubator bedzie najlepszy (co na phasmodea)!! Temperatorze pokojowej jesli masz w pokoju zaużmy 23-25sC. to nie dogrzewarz niczym innym ani lampka ani niczym ciepłym. Tak jak juz mowilem w temperatorze pokojowej. ja teraz tez mam jajka tych patyczaków.
Spryskuj raz na 3-4dni.

drogie pytanie:

2. I w ogóel co robić później z patyczakami małymi czym je karmić..... i w ogóle szczegóły proszę :) :)
wdzięczna będę :)

Karmisz je liścmi maliny, dębu,jeżyny.

Ps. pamietaj ze na jajka trzeba czekac 3-4miesiące!!!!!!!!

Małgolek
27-07-2013, 15:21
dziekuuujeeeee :) bardzo. MRAUU!!!! :)

matka__
01-08-2013, 01:08
ja bym polecił jakieś zwykłe pudełko zjakimś wilgotnym podłożem np. włuknina kokosowa bądź torf odkfaszony a na niego poprostu rozsypać jajka i codziennie spryskiwać temp. 24- 26 stopni. ja w ten sposu je inkubuje i są najlepsze efekty codziennie kilka - kilkanaście się kluje. za to ten inkubator z phasmodea wogule mi się nie sprawdził nic się nie chciało kluć i nic się nie wykluło!!!!
Pozdro!!

Dark Raptor
01-08-2013, 11:20
Mi się doskonale sprawdza. Odchowałem na nim autraliany, nowogwinejskie, kolczaste, rogate i teraz czekam na patyczaki czerwonoskrzydłe.
Jest łatwy do zrobienia, nie ma pleśni, łatwo wybiera się świeży wylęg. Praktycznie same zalety.

42d3e78f26a4b20d412==