PDA

Zobacz pełną wersję : EXTATOSOMA BUFONIUM



Phasmidman
07-08-2013, 08:52
1) Czy ktoś wie coś o E. bufonium?
2) Czy ktoś hoduje E. bufonium?
3) Ile może kosztować E. bufonium?
4) Czy są jakies strony polskojezyczne gdzie byłoby coś o E. bufonium?

BZYK
07-08-2013, 10:26
Na polskojęzycznych stronach chyba nic nie ma, w polsce nie do dostania, ale swoją droga piękny gatunek. Jesli się choduje tak jak tiaratum warto by go do polski sprowadzić

Phasmidman
08-08-2013, 07:44
A coś o Extatosoma popa i Extatosoma carlbergi? Te same pytania + jeszcze jedno odnoszace się także do E. bufonium:
5) Jak duże rosną?

Maikardaaion
08-08-2013, 14:33
Niestety nikt w Polsce chyba nie ma innej Extatosoma niz tiaratum... Ogolnie na swiecie tiaratum dominuja w hodowli.
E. popa jest zdecydowanie rzadziej spotykana ale w hodolach europejskich i amerykanskich mozna ja uswiadczyc. Co do E. bufonium oraz odmian barwnych to raczej nie jest gatunek rozmnazany nagminnie w hodowli, chociaz jakis czas temu pare osob mialo na sprzedaz jaja... niestety z Kanady... Co do kosztow to nie mam zielonego (hehe :) pojecia. A i stron w jezyku polskim nie ma zadnych. Zreszta zagranicznych tez jak na lekarstwo.
Co do rozmiarow :) z tego co wiem to najwieksze rosna dzikie formy tiaratum... te z hodowli troche skarlowacialy. E. popa jest ponoc wieksza od tiaratum... ale... nie wiem bo nie ma jakis szczegolowych danych na ten temat a nie mialem okazji ogladac zywego osobnika. E. bufonium z kolei jest podobnych rozmiarow jak tiaratum.
O Extatosoma popa carlbergi zas, nie slyszalem nic co potwierdzalo by ich hodowle w warunkach domowych... Jak na razie nie spostrzeglem zadnej osoby hodujacej ten gatunek.

Grochu
14-08-2013, 03:13
hmm poszukałem zdjęcia.. całkiem podobny do straszyka australijskiego, tylko że ładny zielony jest (-:

Phasmidman
22-08-2013, 05:31
Dobry pomysł z tym sprowadzeniem, tylko skąd, od kogo i jak? Kto by się tym zają i ile by to kosztowało? Może ktoś ma kontakty, można by się tym zająć. Problem by się pojawił, gdyby okazało się, że np. można by go załatwić od członków PSG, ale oni z koleji są zobligowani do nierozprzestrzeniania bufonium poza osoby z PSG. Pewnie byłoby ciężko, lipa... :-(

42d3e78f26a4b20d412==