PDA

Zobacz pełną wersję : >>> PATYCZAK <<<



nefremenu
07-07-2013, 02:15
Witam !!!
Muszę wykonać doświadczenie na temat " wpływ temp. i wilgotności na rozwój..." - no właśnie! Początkowo miał byc to ptasznik kędzierzawy ale nie zdąże z tym gatunkiem bo mało czasu mi zostało. Pomyślałem o czymś co szybciej rośnie - patyczak np. indyjski. Pytanie brzmi :
1. Czy jest to odpowiedni gatunek, który na różnice temp. i wilg. będzie reagował innym tempem wzrostu ? ( będę porównywał 3 osobniki mające różne warunki).
2. Czy doświadczenie się uda jeżeli zacznę od jaj ?
3. Czy są jakieś "domowe" metody mierzenia wilgotności powietrza ? Bo nie bardzo się garnę do kupna higrometru ( ok 50 zł)

Z góry dziękuję z porady :)

nefremenu
07-07-2013, 02:20
heh! widze że mój wcześniejszy post na ten sam temat jeszcze jest !
Sorry za bałagan, ale przypomniałem sobie o tej sprawie i nie popatrzyłem czy jeszcze jest ten post, więc dodałem nowy.

Jaca
07-07-2013, 13:34
Najlepsze będą patyczaki rogate.
Jak mają sucho i skąpo z żarciem, to stają się ciemniejsze i dostają wyrostków na nogach.

IMHO trochę późno się z przeprowadzeniem tego doświadczenia obudziłeś.

Dark Raptor
07-07-2013, 13:51
Zawsze zostanie Ci czas na świerszcze lub muchy. Mogą być też mączniki lub jakieś domowe karaczany (ale z tymi ostatnim radzę uważać).

Możesz zrobić większą ilość powtórzeń i prowadzić eksperyment w szeregu różnych warunków. Przy większej ilości osobników wyniki będą przynajmniej sprawiać wrażenie statystycznie istotnych, a ponadto istnieje mniejsze ryzyko klapy.

Wiem, żeptaszory i patyczaki są efektowne, ale pod względem praktycznym polecam wcześniej wymienione owady. O innych zwierzakach i efektach możesz wspomnieć we wstępie lub dyskusji (jeśli na podstawie eksperymentu tworzysz jakąś prackę).

42d3e78f26a4b20d412==