PDA

Zobacz pełną wersję : Imprgnacja owadów



Black
11-02-2012, 04:27
Pare dni temu zdech mi straszyk australijski i szkoda bylo mi go wyrzucac. Ulozylem go na kolumnie na parapecie gdzie swieci slonce zeby dokladnie sesechl sie. Juz po 2 dniach zaczol sie robic ciemny i nabierac zapachu (bleee). Chcial bym dowiedziec jak inpregnuje sie owady bez zamykania w cieczy? Myslalem po sprayowac go lakierem bezbarwnym. Ale czy to dobry pomysl? I czy nie zmienil by wtedy koloru na ciemniejszy?
Prosze o rady!

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

Argchun
14-02-2012, 01:46
http://www.ifrance.fr/phasme/anglais/ahtml/natphasmids.htm

JadziaP
14-02-2012, 07:18
na tej powyzej podanej stronce jest bardzo pogladowo pokazane jak wypreparowac wnetrznosci. Po wypchaniu wata i wymodelowaniu nalezy calosc wstawic do piekarnika o temperaturze nie wyzszej niz 40-42°C i wlaczonej cyrkulacji powietrza (drzwiczki lekko uchylone).
Tak spreparowane owady zachowuja przez dlugi czas naturalne barwy.

P.Piotrek
14-02-2012, 10:09
A jua uwazam ze niewielkie owady mozna spokojnie spreparowac bez usuwania wnetrznosci............ pozatym przecietny chodowca ktory nie ma zaduzej wprawy w preparowaniu (tak jak ja np :P) raczej no usunieciu wnetrznosci nie wypcha i pozszywa zaladnie owada:/
Z doswaidczenia wiem ze spokojnie mozna ladnie zakonserwowac owada bez usuwania wnetrznosci..... sam probowalem i sprawdza sie :)
nalezy tylko "nastrzyknac" owada od srodka jakims srodkiem konserwujacym (np. formalina) ustawic na styropianie w odpowiedniej pozie i trzymac w cieplym suchymn miejscu nawet kolorow nie straci :)
Nie wiem jak jest z wiekszymi owadami typu str. indonezyjski czy nowogwinejski , ale dorosla samoce str. australijskiego udalo mi sie spreparowac :)

Black
14-02-2012, 11:03
Jak do tej pory nie zrobilem nic ze straszykiem australijskim bo wydaje mi sie ze jest juz zapozno. Lezy sobie na kolumnie i schnie. Sciemnial mi i zrobil sie chyba bardziej mieki (soki puscily?).
Dzieki wszystkim za odpowiedz!
Przy nastepnej okazji to wykozystam:)

Pozdrawiam!
Dawid
gg1653654

siesiu
21-02-2012, 02:13
A ja mam pytanko jeszcze jedno czy wyciągać wnętrzności odrazu czy troche poczekać po śmierci aż wyschnie??

Jaca
21-02-2012, 12:27
Wnętrzności wyciągasz po to, aby owad zdążył wyschnąć przed rozpoczęciem procesu rozkładu. To po to wyciągasz wnętrzności, aby się owad nie psuł.

42d3e78f26a4b20d412==