PDA

Zobacz pełną wersję : Liśćce



KARO55
21-10-2013, 15:27
Ile czasu od wyklucia Philium giganteum przechodzą wylinke?
I ile czasu przed nią przestają jeść?

matka__
22-10-2013, 08:08
Liśćce zazwycząj przechodzą wylinki regularnie co miesiąc, a zjedzeniem to rużnie. Raz nie jedza dzień a raz tydzień.

KARO55
01-11-2013, 14:07
Mija już prawie półtora miesiąca a moje liśćce nie miały jeszcze wylinki i nawet
w najbliższym czasie nawet nie zamierzają mieć.Cały czas jedzą jak oszalałe.....
Kiedy wreszcie przejdą swoją pierwszą wylinke?
Czy jest możliwość, że nie przechodząc wylinki przez 2 miesiące mogłyby zdechnąć?

DZIUREK
01-11-2013, 16:43
Z regularnością wylinek u Liśćców niestety zgodzić się nie mogę.Im Liśćce są starsze tym odstępy pomiędzy wylinkami są dłuższe. Pierwsza wylinka jeśli występuje po ok. 1-2 mieś po wykluciu to następna będzie póżniej ( dłuższy odstęp). Karo 55 jaką masz wilgotność????Liśćce lubią bardzo dużą wilgotność . Mało tego zauażyłem , że jeśli im się ją zwiększa to po krótszym czasie następuje linienie ;)) Temperatura tweż ma znaczenie ale jej im nie zmieniam .

KARO55
02-11-2013, 05:08
Wilgotność mają bardzo dużą.Na ściankach terrarium osadzają się krople wody.
Chyba już się nie da jej zwiększyć....

Ina
05-11-2013, 11:41
Karloina! Twój pierwszy liściec wykluł się około 18 listopada więc gdzie tu masz półtora miesiąca ???
I nieprawdą jest, że im starszy liściec tym ma dłuższe odstępy między wylinkami.
Liśćce trzymane w odpowiednich warunkach przechodzą wylinki prawie dokładnie co 30 dni.
Pozdrawiam Ola

DZIUREK
05-11-2013, 12:20
Nie zgadzam się!!!!Musi byś dłuzszy odstęp pomiędzy wylinkami ( już patrząc na tempo wzrostu i wielkość po każdej wylince) i tak jest bo sam je trzymam zresztą odsyłam do zasobów internetowych. Jeśli masz cykl wyrównany to powiedz mi jaki czas jest potrzebny do uzyskania przez Liśćca stadium imago i ile wylinek przechodzi a sama zobaczysz , że de facto okresy pomiędzy każdą wylinką wyjdą Ci coraz dłuższe. A jeśli chodzi o warunki odpowiednie to w nieodpowiednich Liśćce po prostu padną lub nie przejdą wylinki ewentualnie mogą przejść ją nieprawidłowo i będziesz miała "krzywusy".

Ina
05-11-2013, 14:02
Wszystkie wylinki swoich liśćców zapisywałam. Zawsze były mniej więcej co 30 - 34 nie było większych odstępów. Opóźnienie wylinki wystąpiło jedynie wtedy gdy liściec miał niższą temperaturę, a to akurat przy stadium L1.

Ina
05-11-2013, 14:08
hmmm... chociaż muszę przyznać, że ostatnia wylinka to własnie 34 dni, ale to chyba nie jest tak duże odstępstwo tym bardziej, że własnie wtedy liśćce przeniosłam do innego terrarium i tam trochę znieniły się im warunki, więc sądzę, że to właśnie miało wpływ na wydłużenie czasu między wylinkami

42d3e78f26a4b20d412==