PDA

Zobacz pełną wersję : patyczki



Gekonek
18-01-2014, 11:49
jestem początkujacym chodowca patyczków i mam kilka pytan

1.czy patyczki sa obojniakami?
2. co dawac im jesc (moge dac im mech przyniesiony z lasu)?
3moj patyczak ma 6cm po ktorej moze byc wylince i kiedy złozy jaja.?

Snapek
18-01-2014, 12:03
Patyczaki nie są obojniakami . Wystepuja zazwyczaj i samce i samice lecz sa gat. ktore rozmnazaja sie partonegenetycznie tz. bez dzialalnosci samca.
Jeśli juz sie wybierasz do lasu to lepiej przynies jezyne zimozielna .
Napisz jaki masz gatunek.

Gekonek
18-01-2014, 12:25
mam patyczka indyńskiego

M.I.R.A.S.
18-01-2014, 12:42
Jeżeli chodzi o patyczaka indyjskiego i jeżeli ma 6cm to niedługo zacznie składać jajka-jest po ostatniej wylince.Tak rozmnaża sie partenogenetycznie (obojnactwo)samce zdarzają się żadko. Jeżeli nie znajdziesz jeżyny to możesz dać bluszcz zwyczajny. Moje jedzą go bez szkody.

Niedościgniony
18-01-2014, 13:07
M.I.R.A.S. partenogeneza to nie jest żadna odmiana obojniactwa. To że samica składa jaja z których wylęgają się młode to nie znaczy że jest obojniakiem.

Pozdrowiaski

M.I.R.A.S.
18-01-2014, 16:17
Nie napisałem że jest jakąś odmianą tylko że to jest to samo :]. Mogłem sie jednak pomylić.Nie wiem w końcu jak to jest. No w sumie obojnak jest dwupłciowy, a samica to samica...ale dzieki za uwage.

Jaca
19-01-2014, 00:54
M.I.R.A.S., patyczak indyjski wielkości 6 cm (licząc długość ciała bez czułków i przednich odnóży) przejdzie jeszcze 1 wylinkę. Partenogeneza nie jest jednoznaczna z obojnactwem, a samce w hodowlach nie zdaerzają się wogóle!!!
Aby mieć samca trzeba go po prostu pozyskać ze środowiska naturalnego, z miejsca, gdzie patyczaki te rozmnażają się płciowo.
To, co czasami pojawia się w hodowlach i przypomina samca w rzeczywistości jest osobnikiem gynandromorficznym (obojnaczym) - mutantem - i bliżej mu do samicy, niż do samca (nie jest zdolny do rozrodu, czy zapłodnienia).

PilotHawk
19-01-2014, 03:22
1. Niektóre z nich tylko te które rozmnarzają się partenogenezą (dzieworudztwo)
czyli wytworzenie się organizmu z niezapłodnionej komórki jajowej.Często są samice a samiec wykluwa się raz na tysiąc poniewasz tylko ten samiec ma w większości cechy faceta.
2.Mchu patyczaki nie lubią a pozatym znajdują się w nim szkodniki czhyba że go obmyjesz porządnie i wstawisz im go jako podłoże dekoracyjne. Najlepiej karmić patyczaki liściami malin z lasu tylko takie które nie mają wirusów. Dobra jest też sałata ze sklepu ale nie pryskana. Trzykrotka ale to zależy od gatunku patyczaka.
3.Najpierw musisz dowiedzieć się jaki to gatunek patyczaka i wtedy dopiero da się ustalić po której jest wylince jak dorasta i kiedy składa jaja.
Pozdrawiam:

Paweł

PilotHawk
19-01-2014, 03:24
ja mam dwa samce patyczak indyjski samiec dorasta do 7 cm a samica do 8cm bez czułek!

Jaca
19-01-2014, 04:11
PilotHawk napisał:
"Często są samice a samiec wykluwa się raz na tysiąc poniewasz tylko ten samiec ma w większości cechy faceta"
Nie prawda, z dzieworództwa u straszyków nigdy nie uzyska się samca.

Jaca
19-01-2014, 04:15
nie są to samce, tylko osobniki gynandromorficzne (obojnacze)
polecam poniższy link:
http://www.mga.com.pl/~adampl/gatunki/t_gynandromorfizm.php

over
19-01-2014, 12:15
1patyczaki nie są obojniakami są samice i samce(zadko ale sa) one poprostu stosuja dzieworodztwo samice same robia dzieci bez pomocy samcow(tak jak w sexmisji)
2 mech sie kompletnie nie nadaje patyczaki jedza liscie np.dębu lub jezyny ktora rosnie caly rok
3To zalezy jaki to patyczak wejdz na inna strone o patyczakach i tam sprawdz jaki to patyczak i jakie sa jego rozmiary pozdrawiam Over

Snapek
20-01-2014, 07:08
Watpie żeby chciały jeść mech, spróbuj im dać melisy moje spokojnie to wcinaja.
Moje imago dorastaja do 8cm tak okolo

Jaca
20-01-2014, 12:51
Jeszcze raz powtarzam (będę to robił, aż wszyscy się nauczą :) z rozmnażania dzieworodnego straszyków nigdy nie uzyska się samca. Fakt pojawiania się raz na jakiś czas samcopodobnych mutantów (obojnaków, hermafrodyt) nie można w żaden sposób utożsamiać z pojawieniem się samca.

Pojawienie się samca z dzieworodnej hodowli straszyków jest z punktu widzenia genetyki niemożliwe.

Dziękuję za uwagę. :]

Niedościgniony
20-01-2014, 13:26
Jaca masz racje, że z rozmnażania dzieworodnego nie uzyska się samca.

Pozdrowiaski

42d3e78f26a4b20d412==