PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia na temat liśćców



Slade_The_Leveller
26-01-2014, 14:47
Czy ktoś z Was, fachowców hodował kiedyś liśćce? Czy są z tym spore kłopoty? jaka jest rozsądna cena larwy albo imago?

M.I.R.A.S.
26-01-2014, 15:09
Moje liśćce nie sprawiają kłopotów, może są troche "pokraczne" ale nie robią żadnych trudnośći, grunt to trzymać się opisu i utrzymywać dobre warunki.
Cena zależy od gatunku , ale za larwe jest od 10zl do 20zl , z dorosłymi nie wiem jak jest bo mało kto sprzedaje dorosłe ale ich cena wacha się pewnie miedzy 30-50zl

DZIUREK
26-01-2014, 16:43
: Slade_The_Leveller : Jeśli masz dobre warunki ( wysoka wilgotność i nie ma większych wahań temperatury:) to nie ma problemu. Ja mam 3 gatunki Liśćców ( w tym Imago - giganteum) ale początki nie były łatwe. Liśćce wymagają sporo troski ale są piękne.



M.I.R.A.S. : O co Ci chodzi z pokracznością liśćców??? CZyżby zagiął się odwłok bo jeśli tak to jest na to rada :))

M.I.R.A.S.
27-01-2014, 06:38
hmm.......no może nie potrafiłem dobrze tego określić ;), chodziło mi o to że jak chodzą to często zlatują ze ścianek pojemnika (przynajmniej moje), no i ten ich sposób poruszania się :D jedyne w swoim rodzaju ..

szaryprorok
27-01-2014, 14:11
czy są duże odstępstwa w chodowli giganteum od oczkowych-bo o tych pierwszysch mało jest info o chodowli-chodzi mi czy można je żywić od urodzenia jeżyną i czy wilgotność też 99 % -oraz czy są tak samo wrażliwe na dotyk-niebrać ich na ręce?oraz jaka jest wykluwalność z jaj-czy lepiej kupić jaja czy L1 ?(sory jesli te pytania wydadzą się błache-ale mało o tym jest-pozatym chodzi mi też o wasze doświadczenia-zawsze to jakieś nowe informacjie:)..pozdrawiam:)

M.I.R.A.S.
27-01-2014, 14:43
nie wiem jak z hodowlą jednych i drugich (oczkowe to chyba chodzi o bioculatumy), od wyklucia podawaj jeżyne, wilgotność może akurat nie 99% ;) ale postaraj sie o jakiś pojemnik z dobrą wentylacją i spryskuj tak aby podłoże było zawsze wilgotne (nie mocno mokre), w takim małym pojemniku dla małych (np. po sałatce ,hygrometr sie nie zmieści więc musisz na oko wszystko robic)iej nie brać na ręce, nie wiem jak z wykluwalnością . Co do jajek czy L1 to ja wybrałbym jajka , za mniejszą cenę masz więcej liśćców i wtedy masz większe prawdopodobieństwo że któryś dożyje imago.

No i z tego co widze strasznie dużo piją pomimo wysokiej wilgotności.

szaryprorok
27-01-2014, 14:50
dzięki za tak szybką odpowiedz-chcialbym jeszcze wiedzieć czy imago też są tak wrażliwe na dotyk-np. podczas przenoszenia ich-kiedy jeszcze terr no i wogule czy jak chwile polazom po rence-to ma jakis negatywny skutek?i czy dorosle tez majom miec takie same parametry wilgotnosci-czy moze juz bardzoej standardowe-jak np. straszyki 70 -80 % ?.... jeszcze raz dzienki...pozdrawiam:)

M.I.R.A.S.
27-01-2014, 14:55
W sumie nie wiem, moje to młodziaki L5 ;), ale utrzymywałbym podobne warunki, ja zawsze przenosze na roślince, chociaż kilka razy musiałem je przenieśc na ręce i musze powiedzieć że zdziczały ;), biegały po całej ręce i prawie zleciały, dlatego niepolecam.

szaryprorok
27-01-2014, 15:05
jeszcze raz dzienki za info-chyba zaczne je chodować-ale boje sie-bo zawsze jest jakaś chenc potrzymania przez chwile na rence-pozatym one chyba musza mieć duży terr jak są już imago-duży i bardzo mokry:)..pozdrawiam

Saurus
28-01-2014, 12:13
Niedlugo skoncze budowe mojego terra dla lisccow, wrzuce fotki na Phasmodea.

Slade_The_Leveller
31-01-2014, 12:45
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i cenne uwagi. Czemu nie wystawiacie zadnych okazów na sprzedaż? Czy liśćce nie znoszą transportu? Jak cos będziecie mieli to wrzućcie na dział sprzedaż albo napiszcie na looolek44@poczta.onet.pl . Chetnie coś kupię (niewymagającego) jak bedzie w dobrej cenie. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

42d3e78f26a4b20d412==