PDA

Zobacz pełną wersję : o co tu chodzi? jakie róznice? pilne!!



magthe
31-01-2014, 05:51
w internecie przeczytałam : "Patyczaki oraz straszyki mogą różnić się zarówno kolorem, jak i wielkością w zależności od warunków hodowlanych. " Odczego zależa dokładnie te róznice? od jakich warunków?licze na odpowiedzi za ktore z gory dziekuje:)

AGAM
31-01-2014, 06:03
im lepsze warunki hodowlane tym owady rosną większe i mają barwę zbliżoną do naturalnej.

PilotHawk
31-01-2014, 11:58
Racja Agam patyczaki im mają lepsze warunki tym są koloru i wielkości bardziej naturalnej. :)

Marek69
31-01-2014, 13:40
Wielkość i kolor zależą od kilku czynników.
1.Zalezy jaki pokarm podajesz wiadomo że podajemy w wiekszości pokarm zamienny gdyz nie mamy dostępu np do ekaliptusa itp, czy go zmieniamy owady muszą sie przyzwyczić
2.Od natężenia światła w tera roślin jakie trzymasz i wystroju nie są to kameleony ale potrafiz się przystosowywac do warunków od małego.
3.Wilgotność i temperatura razem rzutuja na wielkść jeśli ma optymalne warunki owady beda większe a gdy będa ledwo żeby żyły bedą mniejsze.
4Chów wsobny czyli zmniejszanie się gat gdy nie ma nowej krwi pisałem wczesniejszym poście. To by było tyle jakbys miała zapytania to służe pomocą a jak nie ja to ci kgogoś podeślę. Pozdrawiam

magthe
01-02-2014, 23:32
a mam pytanko:) a jak mam straszyki rogate to:
1) czym je najlepiej karmic teraz w zime? aczy takia zmiana pokarmu wplywa glównie na barwe czy na wielkosć a moze na to i na to razem?
2) tzn. ze jak bede trzemac staszyki w ciemności to beda ciemniejsze? a jak bedzie jasno to bledsze?
3) najwyzsza temperatura dla nich to 25 stopni( tak przeczytalam) co sie stanie jak bede w wyzszej temperaturze, czy onetego nie przezyja:(;(?
4) w ktorym pokoleniu sie to ujawnia ze osobniki sa mniejsze ?

moze niektore znich to glupie pytania...ale dopiero zaczynam hodowle straszykow i zaczynm od tych chce sie dowiedziec jak najwiecej ... dziekuje z gory za odpowiedz:)

42d3e78f26a4b20d412==