PDA

Zobacz pełną wersję : OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTEM!!!!



Wiciu
18-12-2011, 12:08
Ostrzegam wszystkich przed oszustem i złodziejem naciągającym ludzi na zakup zwierząt oto dane złoczńcy:
nickname :pbpbp
email: pbpbp@tlen.pl
Patryk Wojciechowski ul. Junacka 15/3 Poznań
Tel. 501 – 145 – 212.
Oferował na forum „sprzedam” m.in.: tilikwy scynkowe, rzekotki kostarykańskie i jaszczurki długoogonowe.
Zaliczkę ode mnie otrzymał ale w umówionym terminie nie przesłał zwierzaków i się „wykręłcał” wieloma rzeczami z kolejnymi wysyłkami teraz milczy (od ponad miesiąca) brak odpowiedzi na mejle, telefony, smsy. Uważajcie na niego by ponownie kogoś nie upolował. Przepraszam że umieszczam ten post na tym forum ale im więcej takich wiadomości i tym lepiej dla potencjalnych ofiar oszusta.

POZDRAWIAM

Wiciu

PAwcIO
18-12-2011, 12:37
Trzeba po prostu zrobić ranking sprzedawców. Ten temat był już kiedyś poruszany, polegać miało to na tym, że każdy sprzedawca byłby oceniany przez swoich klientów i otrzymywałby np.punkty. Zdaję sobie sprawe, że być może jest to ciężka i skomplikowana praca, ale na pewno byśmy Wszyscy na tym skożystali. Może kiedyś coś takiego powstanie, ale wydaje mi się, że nie prędko. Taki ranking z pewnością uczyniłby każdy serwis bardzo atrakcyjnym i bezpiecznym miejscem dokonywania zakupów przez internet!
P.S.osoba o której piszesz kiedyś pisała do mnie w sprawie larw motyli. Jestem troche zdziwiony, że okazała się w Twoich oczach złodziejem. Rzyczę Ci aby sprawa została wyjaśniona.

Wiciu
18-12-2011, 15:52
też sobie tego życze ale niestety chyba tylko na życzeniach się spełni niech jednak inni wiedza z kim mają do czynienia najgorsze jest to że zawsze mozna zmienić adres email, nick nawet komóre i działac dalej. oj "powyrywałbym parę chwastów"

Pozdrawiam
Wiciu

Jeronimo
18-12-2011, 17:00
no kolego chyba sie zapedziles.... niech zyje ochorona danych osobowych.

Maciej Krzyzanski
19-12-2011, 07:06
czesc Wiciu! Tak sie składa ze jestem z Poznania i nie jest dla mnie problemem podjechac np. pod adres który podałes i sie koledze "terraryscie" przypomniec ze wziął pieniądze i słowa nie dotrzymał, moze to bedzie przestroga dla innych ze działamy we wspólnych interesach... Pozdrawiam


Epicrates Cenchria Cenchria

STIW
19-12-2011, 11:55
Postawa godna pochwały. Gratuluję super,że są tacy ludzie ,ktorzy chcą pomóc.pozdrawiam

e2rd
19-12-2011, 16:08
no cóż temat powraca

jak pisze pawcio kiedyś już to przerabialiśmy

uwazm ze jeśli gość wzioł zaliczke i przez miesiąc sie nie odzywa powinien być wymieniony z imienia i nazwiska nie w takim poście jak ten na ogólnym tylko powinno się takich umieszczac z dokładnymi danymi
na stronie głównej w rubryce UWAGA!!!!!!! ZŁODZIEJ!!!!!!!

Wiciu
19-12-2011, 17:16
Oj Maćku byłoby super ale nie chcę mieszać innych w moje problemy mam zamiar niebawem sie wybrać do Poznania i osobiście rozwiązać mój problem bo chyba inaczej nie da rady.
pozdrawiam
Wiciu
Pamiętajcie uwazajcie na oszustów!!

Łukasz U.
20-12-2011, 09:01
Oj! Wiciu obyś nie pocałował klamki, nick i adres są mi znane. Korespondowałem z człowiekiem, ale mnie przedstawił się jako Łukasz, nazwiaska nie pomnę. Pytał o takie rzeczy, że raczej miałem wrażenie, że to jakaś zielonka bez doświadczenia a tu patrz Pan.

Nook
20-12-2011, 09:32
Jesli chodzi o Nicka i E-mail - OK ale danych innych nie można udostepniać - ustawa o ochronie danych osobowych...

Jeronimo
20-12-2011, 10:35
Nook napisał(a):
>
> Jesli chodzi o Nicka i E-mail - OK ale danych innych nie
> można udostepniać - ustawa o ochronie danych osobowych...
>

ja mysle ze chyba mozna napisac
nickname :pbpbp
email: pbpbp@tlen.pl
Patryk W. z Poznania

a co do emaila co ciezko powiedziec jak nasze prawo to traktuje... chyba mozna ;)

Pozdrawiam

P.S.
Mysle ze tak jak kiedys przydalaby sie czarna lista osob ktore sobie "w kulki leca".. albo jakies info "zanim kupisz zwierzaka na forum" w ktorym bedzie ostrzezenie czy cos...

Maciej Krzyzanski
20-12-2011, 12:45
Wiciu , z chęcią pomoge i śmiało pisz lub dzwon jak bedziesz w poznaniu (601 955 271), nikt z nas w końcu nie chciałby byc oszukany, wybiore sie z Tobą do tego pseudoterrarysty i "poprosimy" o zwrot zaliczki. Dla mnie to żaden problem , a przy okazji poznam Ciebie -fachowca w "branży" terra. Pozdrawiam i czekam jak bedziesz w Poznaniu.


Epicrates Cenchria Cenchria

PAwcIO
20-12-2011, 14:11
Właśnie to jest przykład doskonałej współpracy i przyjacielstwa! Bardzo podoba mi się postawa osób, które chętne są udzielenia pomocy. Tak trzymać! Myślę, że podanie danych osobowych w tym wypadku nie jest żadnym przestępstwem, dzięki temu więcej osób wie kim jest oszust. Życzę pomyślnego rozwiązania problemu i oby obyło się bez rękoczynów:). Wydaje mi się, że dane takiej osoby powinny bez wachania być udostępniane na FORUM. Zobaczcie on się nawet nie odezwał do tej pory, chyba wszyscy wiemy co to oznacza. Koleś naprawde nie chciałbym być w Twojej skórze i nie czekałbym aż do wizyty oszukanych...

Nook
21-12-2011, 04:04
Zbierzcie tych wszystkich gagatków i tutaj wklejcie,

Wiciu
21-12-2011, 15:11
dzięki odezwę się kiedy nawiedzę stolice Wielkopolski.
Wiciu

Szczypior
22-12-2011, 19:53
Popieram wszystkie posty ::za:: tym aby karac takich ludzi!!a ci którzy chca ochrony danych to niech sobie ich bronią---- ale nie chcciał bym abyz porzadnego forum zrobiło sie tak jak w naszych sadach i kraju!!same prawa ale dla zlodzieji i cwaniakow!!to co sie teraz dzieje to szok!!!czytaj :afera LWA RYWINA::wiec !!tepić a nie bronic!!kara ma odstraszac!!a nie bawic!

Jeronimo
22-12-2011, 20:24
Jesli mowie o ochronie danych osobowych to nie oznacza ze kogos bronie... a jak juz to informuje Nooka jako wlasciciel forum!...

a tak wogle zastanow sie co piszesz... "Rywingate" ... !!tepić a nie bronic!!kara ma odstraszac!!a nie bawic! ??? :/

Serpent
22-12-2011, 21:57
Jeronimo uspokój się oszustów trzepa tepić ''wybić do nogi''

Pozdrawiam (wszystkich uczciwych)

Łukasz U.
23-12-2011, 06:46
Spokojnie Panowie. Ochrona danych, ochroną danych, Witek rzeczywiście popełnił przestępstwo w rozumieniu ustawy. Co do tego musimy sie zgodzić. Chyba że Pan oszust zgodził sie na ujawnienie swoich danych. To jednak powinno martwić jedynie Nooka jako wađciciela medium przy pomocy, którego doszło do popoełnienia tego czynu. Na przyszłość proponuje w postach UWAGA OSZUST publikować ogłoszenie, Przypominam Panu Takiemu to a Takiemu o zwrocie pobranej zaliczki lub proszę o kontakt pod nr tel., albo jeżeli ktoś chce coś kupić od Pana Xxxxx prosze zabrać kalkulator myli sie w obliczeniach. Ustawy nie naruszacie a ci co mają się dowiedzieć i tak sie dowiedzą, że facet jest nie pewny. To że prawo wydaje sie nam głupie nie upoważnia nas do jego łamania, ale możemy je skutecznie obchodzić. Trzeba ruszać łepetyną.

Jeronimo
23-12-2011, 07:09
szczypior napisał(a):
>
> Popieram wszystkie posty ::za:: tym aby karac takich ludzi!!a
> ci którzy chca ochrony danych to niech sobie ich bronią----
> ale nie chcciał bym abyz porzadnego forum zrobiło sie tak
> jak w naszych sadach i kraju!!same prawa ale dla zlodzieji i
> cwaniakow!!to co sie teraz dzieje to szok!!!czytaj :afera LWA
> RYWINA::wiec !!tepić a nie bronic!!kara ma odstraszac!!a nie
> bawic!

no pieknie... niech zyje SamoObora.. nie ma to jak krytykowac i robic syf na forum terrarystycznym. no commnet :/


Serpent napisał(a):
>
> Jeronimo uspokój się oszustów trzepa tepić ''wybić do nogi''

upokajac to ty sie sam mozesz.... "wybic do nogi" heh za duzo gier czlowieku!

> Pozdrawiam (wszystkich uczciwych)

A ja pozdarawiam wszystkich nawet tych nieuczciwych (bo takich jest jak narazie pelno.... no chyba ze Serpent zacznie dzialac hehe :P)

BTW.
Nie bronie pbpbp bo go nawet nie znam..

griszka
23-12-2011, 09:34
Łukasz ma rację i dobry pomysł !!!
A ja mam inny pomysł na obronę przed oszustami.
Trzeba zrobić coś takiego, aby był wyświetlany automatycznie na stronie numer IP komputera karzdego kto zamieszcza jakąś wiadomość na forum (tak jest na przykład na stronce phasmodea Adama Popiela).
Dzięki temu będzie można poznać oszusta po tym numerze, a chyba nie można tak łatwo zmienić tego numeru jak nicka!!!
Zamiast podawać imię i nazwisko można zamieścić na czarnej liście IP.
A to już chyba nie łamie prawa ochrony danych osobowych.
Poza tym utrudni to oczernianie udcziwych osób przez oszustów!!!

Co o tym myślicie???

Jeronimo
23-12-2011, 10:40
troche wiedzy .... i IP mozna zmienic w ciagu paru minut. Ja teraz wychodze przez proxy.. a tak pozatym to moge miec zmienne IP... no a jesli to nie wystarczy to odpowiednimi "sztuczkami" juz wogle moge miec inne z innej puli IP...
to rozwiazananie niestety nie jest dobre... no a juz o modemowcach i zmiennym IP nie wspomne :P

Pozdrawiam

Szczypior
25-12-2011, 11:42
WITAJ Jeronimo!! tu Samoobrona!!--hehehefajnie dzieki przypisales mnie parti!ale zly strzał! powiem tyle --sorki ze zrobilem chyc chyba nie za bardzo mi sie udalo---SYF NA TWOIM FORUM---nie mialem takich zamiarow!wyrazilem swoja opinie chodz nie potrzebnie wplatywalem to watki polityczne:-)

Jeronimo
25-12-2011, 19:00
w woli scislosci ... nie wmieszalem Ciebie w parite polityczna... hehe przeczytaj uwaznie :PPP

Proponuje wielki EOT :D

Pozdro http://www.gadu-gadu.org/test/images/smilies/peace.gif

Szczypior
26-12-2011, 04:27
JERONIMO!! stray!!:-) przeciez wsyztsko czytam bardzo uwaznie !!!bo to jest moje ulubione forum!hehe i stronka!hehehe z paria to był żart!!pozdrowinia!

Jeronimo
26-12-2011, 05:21
szczypior napisał(a):
>
> przeciez wsyztsko czytam bardzo uwaznie
>

eh no nie wiem :P

Jeronimo napisał(a):
>
> no pieknie... niech zyje SamoObora..
>

niech zyja literowki :DDD

reveille
29-12-2011, 10:50
moim zdaniem powolywanie sie na prawo do ochrony danych osobowych w przypadku lamania prawa jest absurdem - przestepcom zaslania sie twarz, zmienia nazwiska na lamach mediow - a przeciez oni otrzymuja to prawo bedac obywatelami, zyjac zgodnie z konstytucja - kiedy staja sie przestepcami, traca swoje przywileje. tak powinno byc. nie to zebym byla jakims praworzadnym ortodoksem, ale mnie to akurat wkurza. poz.

reveille
30-12-2011, 09:26
poza tym jak ktos stuka z kafejki... wpadnie ktos nowy i otrzyma 'gratisowa czarna etykietke'... a z drugiej strony moze sobie to ip zmieniac za kazdym razem. to samo z banami na wyjatkowo 'czepliwych'.

bazyli
11-01-2012, 10:52
Numer telefonu tego oszusta jest -061-8610890 Myślę że ustawa o ochronie danych osobowych służy do ochrony właśnie takich gnojów.Ja nieboje się podawać swoich danych bo dlaczego miałbym?

olifka50
28-01-2012, 07:46
uważajcie ludzie ja nigdy nie kupie zwierzaczka(gada)przez neta to jest zbyt ryzykowne jeżeli chodzi o dużą sumę!

maksym
29-01-2012, 04:17
Nook rozumiem że się zgorszyłeś ale chyba nie chciał byś znaleść się w sytuacji Wicia .
Pozdrawiam MAks

42d3e78f26a4b20d412==