PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość dla patyczaków rogatych



mboinski
20-03-2014, 06:37
Witam
Mam pytanko dotyczące wielkości terrarium dla patyczaków rogatych. Zakupiłem 20 sztuk wielkości L1 - L3 (nie jestem pewien czy tak się określa ich wielkość) i mam terrarium o wymiarach (dł. * szer. * wys.) 80 * 35 * 40. Czy takie terrarium nie będzie dla nich za duże (za małe to napewno nie) ???

P.S.
Od której wylinki patyczaki składaja jaja ??

SpN
20-03-2014, 06:46
jak dasz dużo gałązek np.jeżyny żeby mogły bez problemu znaleźć jedzenie to dadzą sobie rade: ]

mboinski
20-03-2014, 07:52
w terrarium mam 2 wielkie trzykrotki (niedługo zmienię - zestaw startowy). Trzykrotki pokrywają niemalże całe dno terrarium i są w doniczkach więc łatwo je się zmieni. Mam zamiar dorzucać im świerze gałązki i liście jeżyn, malin.
Co Wy na to ??

hanzel
20-03-2014, 13:21
patyki troszke małe jak na takie terra ale jezeli bedzie tam naprawde duuuzo zarcia to spoko. Z trzykrotka nie przesadzaj bo porwadzi do przewodnienia. Patyczaki skladaja jajka od wylinki imaginalnej czyli "ostatniej", wtedy to patyczak osiaga dojzałosć i nielinieje wiecej, ale niewiem ktora to bedzie wylinka z kolei. Mozliwe ze jest to sprawa indywidualna, ale tu moze wypowiedza sie bardzej obeznani hodowcy.

Jaca
22-03-2014, 03:53
Spokojnie na taką ilość dorosłych już patyczaków rogatych takie wymary terra wystarczą.

42d3e78f26a4b20d412==