PDA

Zobacz pełną wersję : Ludzie POMOCY !!!!



Malpolon_Tajpan
24-03-2014, 04:54
Ludzie czego może być przyczyna że mi straszyki australijskie padają?? kilka dni temu padła mi samiczka L2 (niewiem z jakiego powodu) A wczoraj rano druga samiczka jeszcze żyła i chodziła po akwa a teraz leży na wykończeni, porusza tylko tymi łapkami przy otworze gębowym. Od czasu nieky je mam jadły, wilgotnośc mają b. dobrą, ale niewiem czemu !!!
LUDZIE PISZCIE SZYBKO CO SIE DZIEJE!!!!

M.I.R.A.S.
24-03-2014, 06:24
Co dajesz do jedzenia?

SpN
24-03-2014, 09:24
Australijskie potrafią paść bez bliżej wyjaśnionych przyczyn
Wyjmij stare i włóż im nowe żarcie może jakieś trefne

Malpolon_Tajpan
24-03-2014, 10:28
Ja karmie jeżyną, a około 25 min przed jego osłabnięciem wymieniłem jedzenie wszystkim straszykom jakie mam

Bziak
24-03-2014, 10:38
musiz wymieniac czesto jedzenie bo mi tez padl niedawno 1 australijski L1 i wlasnie tak mysle ze z tego powodu, teraz nie zdychaja bo czesto wymieniam...

M.I.R.A.S.
24-03-2014, 10:42
Niedawno (pod koniec marca;) ) rozmawiałem z Adamem Popielem na temat padania młodych australijskich, powiedział że wśród nich zdarza się coś takiego jak "nagła śmierć" wywołana tym że liściec przestraszy się czegoś, albo zestresuje. No i pozostaje jeszcze kwestia tego że mogły to być poprostu osobniki słabsze genetycznie.

Malpolon_Tajpan
25-03-2014, 09:11
hmm. on sie mógł przestraszyć mojega brata jak zrzucił pudełko trans na ziemie (czy to może być tego przyczyna)??

M.I.R.A.S.
25-03-2014, 10:14
Z tego co wiem, to tez mogło być przyczyną, ale to się zdarza. Mi także niedawno padły dwa bez powodu , innym tez padają . No cóż , tak bywa samiczka właśnie po to składa ponad 100 jajek , a nie 10 czy 15.

szaryprorok
29-03-2014, 14:23
eno-panikujecie i tyle-poprostu-to zależy jak czysta i świeża krew...ja miałem samice która żarła każdy rodzaj jeżyny od świeżej po kruchą i suchą-i nigdy niezaleznie od stopnia rozkładu jeżyny nic jej niebyło...mam też kilka małych i zaden się mnie nieprzestraszył-a jak szybko robie spszątanie to jak niechce mi się czekać by mi wlazły na rękę-bo akurat udają liść-to biore i łapię za ogon:)..pozatym jedna straszyczka niemaiała nogi-to pewnie też ją przeraziło ale neipadła od tego...a co do tej pierwszej-już sub imago-co żre każdą jeżyne-staram się dawać zawsze swieżą ale w kilku momentach zimy niebyło takowej...to co do niej-jak ją zamówiłem przesyłka szła zimą-więc tez niewieże żeby od tego one padały-to kwestja genów i czystości linii...im więcej będzie straszyków z kszyżówek tym mniej wam zdechnie...od co...:)


Pozdrawiam:)

Gallson
06-05-2014, 13:51
Młode australijskie padaja z nieznanych przyczyn i tyle

42d3e78f26a4b20d412==