PDA

Zobacz pełną wersję : badania patyczakow



misiekrut
09-04-2014, 07:22
mam prosbe,
chce pisac prace na olimpiade biologiczna o patyczakach. chcialbym wiedziec co mozna u nich badac w warunkach domowych (i jak to zrobic). chetnie nawiaze kontakt z kims kto moze mi pomoc...

koleś
09-04-2014, 07:30
zmienność kolorów u niektórych... wpływ wilgotności/ temperatury/ pokarmu na szybkość rozwoju, ale to raczej takie długoterminowe obserwacje ;)

Niedościgniony
09-04-2014, 14:27
Koleś ma racje, możesz sprawdzać jaki wpływ na patyczaki wywiera temperatura, wilgotność itp. Wszystko zależy od tego w jakim wieku Masz owady i ile sztuk. Jeśli chcesz to moje gg oraz maila znajdziesz w profilu, więc mogę Ci trochę pomóc.

Pozdrowiaski

Marek69
11-04-2014, 05:58
Możesz sprawdzać jeszcze wiele innych rzeczy np. wielkość terarium na wielkość owadów zmienia się sprawdzałem, rodzaj jedzenia jakie jak czesto zmieniane i jaki ma wpływ, a po zatym jak masz czas możesz sprawdzać wielkość owadów perzez rozmnażanie czyli jak wpływa partogeneza na rozwój brak nowej krwi, rozmnażanie owadów z jednych jajek nie zapłodnionych, długść ikubowania jajek na warunki i na rodzaj zapłonione nie jest ogromnie dużo rzeczy które można badać czasem siedzisz patrzysz i wpadasz na cos genialnego. Ps. jak już przeprowadzisz badania mam nadzieję że podzielisz się takie informacje dla nas są bezcenne.

42d3e78f26a4b20d412==