PDA

Zobacz pełną wersję : hybrydy???



AGAM
24-05-2014, 15:39
Czy możliwe jest tworzenie hybryd u straszyków?? Wiem że mogą być młode E.calcarata i E.calcarata spp. ale to właściwie ten sam gatunek. Ja właśnie zauważyłem samca Parapachymorpha spiniger kopulującego z samicą Medauroidea extradenatata :/ w terrarium jest też samica spiniger i zwykle to z nią samce kopuluja. Często próbują sie dobrać też do samicy Aretaon asperrimus ale to z anatomicznego względu jest niemozliwe. Nie widziałem jednaki wcześniej aby kupulowąły z rogaczami albo samicami Parapachymorpha zomproi, które swoją droga jak zaobserwowałem moga sie mnożyć równiez przez partenogeneze, pomimo iż na wszelkich zagranicznych stronach podają tylko rozmnażanie płciowe.

Bziak
25-05-2014, 05:14
nic z tego nie wyjdzie :) ja mialem taki przypadek ze samiec straszyka kolczastego kopulowala z samica patyczaka rogatego :) i tez nic z tego nie wyszlo :]

zrobilem zdjecie tej kopulacji bo to bardzo mnie zaciekawilo jakis czas temu :D
szkoda tylko ze zdjecie jest troszke nie wyrazne ale nastepnym razem postaram sie o lepsza jakosc...

http://members.lycos.co.uk/biazio1/to/hehe.jpg

Bziak
25-05-2014, 05:16
sory za przejezyczenie, kopulowal :)

AGAM
25-05-2014, 06:15
hehe :) fajnie to wygląda :) ja niestety nie miałem czym tej fotki zrobić. Co ciekawe samica Parapachymorphy stała obok, a samce tylko na tą rogatke leciały :/

P.Włuczykij
25-05-2014, 06:31
Ten samiec chciał zaznać czegoś nowego :)

Bziak
25-05-2014, 06:58
jak ja to zobacyzlem po raz pierwszy to bylem zdziwiony i z drugiej strony smialem sie troche :) umnie samcow bylo wiece niz samic straszykow kolczastych, a ze trzymalem je razem to tak wyszlo, samce niewyrzyte byly i sie zabraly za ptyczaki :P

AGAM
25-05-2014, 08:12
no u mnie też właśnie samców jest więcej, ale tak czy siak akurat samica była wolna :)

42d3e78f26a4b20d412==