PDA

Zobacz pełną wersję : Książka o legwanie



noradarling
04-07-2011, 10:14
Witam.

Mam pytanie -czy Wiecie już coś o książce traktującej o hodowli
legwana zielonego. Na starym fotum ktoś o niej wspominał -że ma się ukazać w sprzedaży. Ciekaw jestem czy to plotka czy faktycznie taka
literatura jest już dostępna w księgarniach.

pozdrawiam
noradarling

Frodo the Python
04-07-2011, 10:28
Rzeczywiscie ma sie ukazac.
A z tego co mi wiadomo, maja sie ukazac nawet dwie - wiec bedzie wybor:-)
Calkiem powaznie.
Pozdrawiam

BaRBaDo
07-07-2011, 08:35
super, byle nie w następnej pięcolatce
;-)

Krzysiek
10-07-2011, 11:55
Ja pytałem się w Łodzi w kilku księgarniach a w jednej z nich babka zapytała się ''czy to jest książka fantastyczna''. Ludzie są bardzo zorientowani co to takiego : legwan zielony.

Dodi
10-07-2011, 12:54
Książka o legwanie zielonym,ukarze się w pierwszych dniach,września.
Autorem jest znany wam Wiciu Borkowski,a ja jestem wydawcą tej książki
Pozdrawiam Dodi

noradarling
11-07-2011, 02:59
No to super!!!

Dodi a można tę książkę u Ciebie zamówić?

pozdrawiam
noradarling

Wiciu
12-10-2011, 17:42
Drodzy terraryści
Mam pytanie jak oceniacie moją książke o legwanie jakieś uwagi? by zmienić cos w drugim wydaniu.
pozdrawiam

Alicja
12-10-2011, 18:42
Moje zdanie pewnie nie będzie się liczyć ale ...

Żywienie ... większy nacisk na pokarm roślinny przede wszystkim liścicie. Może spisy pokarmów szczególnie tych wartościowych, które można pozyskać na dworze w sezonie (las, łąki, ogródek działkowy - liście, kwiaty). Przydałby się np. rysunki roślin bo nie każdy wie jak wygląda dana roślina.
Może odniesienie się do badań diety dzikich legwanów jeśli byłaby taka możliwość ...

Wiciu
16-10-2011, 12:35
Alicjo dziękuje za opinię wiem że karmienie jest troche "słabe" niestety nie uwzgledniono moich porawek gdy je przesłałem do wydawcy ale w drugim wydaniu będą uwzglednione. poszerzy się takze gama zdjęc i rysunków. odniesienie do diety dzikich legwanów jak dobrze wiem jest uwzglednione w tekście. a tak poza tym jest jeszcze wiele do dodania bo patrząć na forum to jednak ludziska jeszcze wiele o tych jaszczurkach nie wiedzą a powinni wiedzieć przed jej zakupem tak jak każdego innego zwierzaka.
pozdrawiam

bodzio
06-12-2011, 05:39
SIEMA WICIU.JEŚLI BĘDZIE DRUGIE WYDANIE TO PROSIŁBYM WIĘCEJ NA TEMAT ROZRODU. OGÓLNIE JEST OK.
POZDROWIENIA

Wiciu
06-12-2011, 12:20
Uwzglednie to w dodruku dzieki
Wiciu

reveille
29-12-2011, 11:13
no i fotki są super - trudno sie nie usmiechnac, to nie to, co same 'profile' jak gdzie indziej. laicy moga dostrzec w legu domowe zwierze ;) super tez ze jest pokazany legwan czarny - a moze w ogole zrobic wydanie poszerzone tzn. legwan zielony + anolisy lub cos takiego? na pewno znacznie zwiekszyloby to target ksiazki! pozdrawiam serdecznie.

Nizar
30-12-2011, 15:00
Mam pare zastrzerzeń.
1) Temat został potraktowany bardzo "sterylnie". Żadnego osobistego stosunku do opisywanych zwierząt. W całej książce ani raz nie pojawiło się imie tego pięknego legwana.
2) Przydał by się nacisk na właściwe urządzenie terrarium (kilka zdjęć dobrze i źle urządzonych terrariów). Jeżeli przyszły właściciel legwana zobaczyłby na zdjęciu jak ogromnego terrarium będzie potrzebował dorosły osobnik może zastanowiłby się nad rezygnacją z kupna. Łatwo się mówi 2x1x2 metry tródniej to sobie wyobrazić. Dogłębniejsze potraktowanie tematu napewno przyczyniło by się do poprawy bytowania wielu legwanów.
3) Jest to dobra lektura dla osób zastanawiających się nad zakupnem legwana zielonego. Jednak dla nich powinien być większy nacisk na odradzenie kupna. Mnie osobiście do największej refleksji nad zakupem legwana doprowadziły zdjęcia ręki poszytej po ugryzieniu dorosłego osobnika i opisy że ktoś stracił kawałek ucha czy koniuszek nosa. Potem chodziłem 2 tygodnie struty i byłem skłonny zrezygnować z legwana.
4) Ogólnie mało wiedzy. Książkę przeczytałem w pół godziny i raczej nie będe po nią często sięgał.

Bardzo cenna inicjatywa. Miałem już dość wzmianek w książkach ogólnie traktujących terrarystykę w których legwana opisywano w jednym paragrafie jako idealne zwierze dla początkujących terrarystów.

42d3e78f26a4b20d412==