PDA

Zobacz pełną wersję : A moze by tak 'WIELKIE SKANOWANIE'?



NukeIt
25-08-2012, 13:55
Witam wszystkich

Przyszedl mi do glowy taki pomysl:
- wiekszosc osob pewnie ma rozne ksiazki o tematyce terrarystycznej, ale jest tez wiele takich, ktore takowych ksiazek nie maja;
- niektore ksiazki sa juz niedostepne w sprzedazy;
- inne sa bardzo drogie;
- a czasami wolimy wydac rownowartosc ksiazki na nowego zwierzaka, a opisu poszukac opisu w internecie (opisy przewaznie da sie znalezc, ale czesto w jakims kosmicznym jezyku);
Czasami na forum sprzedam przewijaja sie oferty sprzedazy skanowanych ksiazek, a to znaczy, ze niektorzy ksiazki skanuja
Moze kazdy (albo przynajmniej niektorzy), kto ma jakas ksiazke zwiazana z terrarystyka, przeskanuje ja (lub w przypadku braku/niesprawnosci skanera wysle ja komus do zeskanowania) i potem zamiesci gdzies na jakims serwerze (nie koniecznie tym, zeby adminom problemow zbytnich nie robic) ku powszechnej radosci i dla celow czysto edukacyjnych (bez pobierania jakichkolwiek oplat - wtedy jest to troche mniej nielegalne;)?

Zaznaczam, ze sa to rozwazania czysto teoretyczne, tzn. prosze mnie nie pociagac do odpowiedzialnosci za ewentualne skutki;)

Pozdrawiam serdecznie i zachecam do wyrazania wlasnej opinii
NukeIt

pepre
25-08-2012, 14:38
w tym wypadku proponuje WIELKA ZRZUTE na wyprawke do paki. albo przynajmniej wielka zrzute na ksiazeczki zagraniczne, za ktore ktos jednak musi bulic (calkiem drogie sa) i watpie by sie znalazl ktos na tyle wspanialomyslny by chcial fundowac nam, "terrarystom" wiedze.
ja szerze mowiac, z calym szacunkiem do reszty terrarystow na forum... bym nie chcial.

mrsnake
06-09-2012, 09:37
NukeIt fainy pomysł powiedz tylko jakie ksiażki możesz udostępnić

BartekB
06-09-2012, 12:02
Hmmm....
Ceny książek sa wysokie, to prawda, ale i autor z czegoś żyć musi. Ja nie zamierzam okradać wydawnictw, ani autorów książek... Potem, będzie lament, że w Polsce nie mozna kupić żadnej literatury, nie wydaje się tłumaczeń itp. Bo po co, jeśli kupi to parę osób, a sporo potencjalnie zainteresowanych zciągnie z jakiejś strony w postaci pdf.
Legalne i darmowe pdf'y o tematyce przyrodniczej (też o płazach i gadach) pojawiają się na stronie www.herper.com, niestety (a czasami na szczęście), są to stre tytuły, którym wygasły prawa autorskie.

pozdrawiam!

krzdab2150
10-11-2012, 04:59
Wszystko fajnie, ale to przestępstwo niestety.

42d3e78f26a4b20d412==