PDA

Zobacz pełną wersję : The Tarantula Keeper's Guide??



Rewja
25-08-2012, 16:17
Mam kilka pytań do osób, które czytały tę biblię pajęczaków (temat posta) i mogą mi doradzić czy warto na nią wydać (sporą niestety) kwotę.

Czy z tej publikacji można uzyskać pełnię wiedzy teoretycznej apropo hodowli pająków (tz. czy nie potrzebuję dodatkowo wzbogacać swojej bibliotczki o jakieś świerszczyki i broszurki dostępne niemal w każdym zeologu za ok. 18 zł)??

Pozatym słyszałem, że książka napisana jest dość ściśle naukowym żargonem. Czy bez problemu można z tego wyciągnąć wszystkie użyteczne informacje??

Najważniejsze pytanie, czy może ktoś z was ją posiada, przeczytał wiele razy, znudziła mu się i chciałby odsprzedać, lub mógłby udostępnić?? Gdyż cena nowej narazie niestety jest poza moim zasięgiem :(
pozdrawiam REWJA

Hwarang
22-09-2012, 14:35
Nie wiem co zawiera, ale pare dni temu jakis gosc sprzedal na allegro za 32 zl :/

Rewja
22-09-2012, 19:34
Wiem i to ja stałem się posiadaczem tego kompedium.
Nikt nie chciał ze mną rozmawiać więc postanowiłem, że sobie zakupie i przetestuje...

Wybór okazał się trafny, kniga jest naprawdę rewelacyjnie napisana, pozatym wszystko jest ilustrowane wspaniałymi zdjęciami (ale na szczęście nie zaśmiecili nimi połowy książki, tworząc z tej publikacji photo story, niczym w gazetkach dla 13-sto latek)...
Tylko, że trochę trudno przez nią przebrnąć. Przynajmniej na początku muszę ciągle wertować tony leksykalnej makulatury....

Będę polecał dopiero jak przeczytam, ale narazie zapowiada się pozytywnie (ok. 300 stron wiedzy dla miłośników paskudów (pająki)...

pozdrawiam
REWJA

Hwarang
23-09-2012, 05:23
Tak czytam i nie rozumiem, po co pisales... I oooo... wlasnie spojrzalem na date Twojego posta :) Tez chcialem kupic, ale nie mialem za bardzo kasy :( Jak Ci sie znudzi to mozesz wystawic ponownie ;)

MaJSteR
20-10-2012, 16:14
a jak się Tobie Hwarang znudzi to wystawisz ją dla mnie za 10 złociszy oki? :D

Hwarang
22-10-2012, 08:07
Heh :) Jak juz kiedys ja bede mial i mi sie znudzi, to moze, moze... :) Na razie czekamy na decyzje Rewji ;)

werni
24-10-2012, 17:24
Witam.
Macie jakies namiary gdzie mozna kupic/zamowic te ksiazke w Polsce? Jakies sklepy, e-ksiegarnie, wysylka, anything...

krzdab2150
27-10-2012, 09:52
e-bay.com i amazon.com niestety tylko tam je znalazłem.
na allego polowałem od dawna, ale jak widać coś mnie ominęło!
na razie chyba w Polsce nie ma niestety...

ćwiklus
09-11-2012, 06:55
Słyszałem że w dobrych ksiegarniach w warszawie, chyba na pl. bankowym ale nie jestem pewien sprowadzaja na zamowienia tylko trzeba podac ISBN (dla The Tarantula Keeper's Guide 0-7641-0076-9) warto sie wykosztować i nie jest taka trudna ale warto miec dobry słownik czasem jesli chodzi o naukowy angielski to jesli znasz te slowa po polsku to znasz i po angielsku sa niemal takie same ale teraz mam cos naprawde fajnego Biology of SPIDERS Rainer F. Foelix tu cena jest naprawde niezla 40$ jeszcze nie przeczytalem ale juz czuje ze bedzie dobrze
pozdrawiam

mordd
09-11-2012, 07:58
Tak samo zamówić można w wawie w księgarni w budynku wydzialu architektury (ul. piękna) i na ul. mazowieckiej - obie księgarnie sprowadzają książki na zamowienie z całego świata.

krzdab2150
10-11-2012, 04:58
W budynku wydziału architektury - proszę o nazwę uczelni (poltechnika??) i miasto - muszę ustalić nr telefonu, więc potrzebuję to wiedzieć.

mordd
10-11-2012, 05:37
Księgarnia Akademicka w Gmachu Architektury Politechniki Warszawskiej
Warszawa, ul. Koszykowa 55
tel. 0 (prefix) 22 - 660 56 37
czynna w godz. 10.00-19.00
voila:)
Wydaje mi się, że ta na ul. Mazowieckiej jest jej filią, ale głowy nie dam.... Do tamtej nie mam jak dotrzeć bo jest ich na tej ulicy kilka a nazwy nie pamiętam.

mordd
10-11-2012, 10:16
Ta druga księgarnia mieści się w Domu Artysty Plastyka w Wawie, ul. Mazowiecka 11a
i NIE jest filią poprzedniej - to oddzielna firma. Książke telefoniczną wywaliłem więc sprawdzić noe mogę, może ktoś inny...........

Rewja
10-11-2012, 15:10
Mam już tę pozycję i dotychczas zdjęcia przejrzałem i zrobiłem kilka kilometrów truchtem po słowniku Longmana przy pierwszym rozdziale.
Ale zapowiada się nadwyraz ciekawie, jak przeczytam zanim się nie zestarzeje, napiszę wam małą recenzję.

Narazie jako przystawkę do głównego dania pochłaniam "Encyklopedię terrarystyki"...

Ćwikluś napisz coś na temat "Biology of SPIDERS" jak przeczytasz. Może się wymienimy, albo sobie zakupię jeśli będzie tego warta.

Dzięki i pozdrawiam
Rewja

Warus
29-11-2012, 13:05
A moze zrobilby kto pdf'a :PPP Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==