PDA

Zobacz pełną wersję : Książ o agamach błotnych moga byc po czesku



James
23-12-2012, 08:22
Poszukuje jakiejkolwiek literatury facjowej na tamty agam błotnych po polsku słowacku lub czesku. Może ktoś ma i chce sprzedać? Albo gdzie mogę kupić? Ewnetualnie mogę tanio kupic po angielsku lub po niemiecku

king
23-12-2012, 10:12
zobacz na www.rio.com.pl

James
01-01-2013, 12:28
dzięki, nadal zainteresowany jestem używanymi ksiażkami bo tam są bardzo drogo. Choć moze oja ciotka przywiezie mi z niemiec jakas lekture :)

dr Robert
01-01-2013, 14:03
Nie wydaje mi się aby w Czechach wydano coś poza słabą dość książeczką "Leguani a agamy" Miroslava Kociana. Tam o agamie błotnej jest jedna stronka. O Polsce to w góle chyba nie warto wspominać.

W 1997 USA wyszło: "Anoles, Basilisks and Water Dragons: A Complete Pet Care Manual.
autorzy Patricia Pope Bartlett (Contributor), Richard D. Bartlett, nie widziałem, ale tez myślę, że dość ogólna bo wcisnęli tam jeszcze bazyliszki i anolisy.

Najlepsza po angielsku z rzeczy które widziałem to "Green Water Dragons, Saiflin Lizards and Basilisks" autorstwa Philippe dr Vosjoli. Wydana w USA przez Advanced Vivarium System w 1992 roku. To nieduża, czarno-biała książeczka, choć jest tez o bazyliszkach i agamie żaglowej może być bardzo przydatna. Karmienie , rozród, terrarium, choroby - wszystko na zaledwie 19 stronach poświęconych wyłącznie agamie błotnej. Niestety mam tylko jeden egzemplarz i nie jest już dostęona w handlu.

Akle zdecydowany numer 1 to niemiecka "Wasseragamen und Segelechsen" - autorstwa Werninga (2002) (wydawnictwo: Natur und Tier - Verlag w Münster), właśnie rok temu wyszło drugie wydanie. Nie mam, ale oglądałem tę pozycję. Monografia agam z rodzaju Physignathus, Lophognathus i Hydrosaurus, czyli płd. azjatyckich gatunków agam związanych z wodą. Oczywiście główne miejsce zajmuje agama błotna. Cana niecałe 20 euro, ale nie będzie się żałować. Opis książki na stronie: http://www.herpetobuch.com/werning.htm
Tam też jest do kupienia: http://www.herpetobuch.com
Chyba, że ktoś przywiezie z Niemiec lub z Czech (na giełdzie w Pradze zawsze jest co najmniej jeden człowiek z książkami terra z całego świata).

James
08-01-2013, 12:18
Kupił bym od kogoś albo w sklepie ale w widaomo jak w Polsce trudno dostać fachową literaturę ;( licze narazie na ciotke ze w najblizszym czasie przywiezie ;)

dr Robert
08-01-2013, 18:12
Zupełnie nie ma problemu z zakupem. Są firmy zajmujące się wydawnictwami importowanymi, polskie księgarnie internetowe ściągające książki na życzenie (www.rio.com.pl), zachodnie księgarnie internetowe (tu potrzebna karta płatnicza): np. niemiecka www.amazon.de
specjalistyczne księgarnie internetowe zoologiczne np. www.nhbs.co.uk
czy wyłącznie herpetologiczne www.chimaira.de
Można mieć wszystko nie wychodząc z domu, pozostaje tylko kwestia pieniędzy.

James
17-01-2013, 12:12
Właśnie, kwestia pieniędzy + przesyłka, na rio jak patrzałem to wiekszosc ksiazek zdrozała o jakies 10zł :D Z niemiec nie zamówie bo bedzie jeszcze wieksza przesyłka, nie mam zadnej karty płatniczej narazie oglądam sie w polskich ksiegarniach i pytam sie czy moga sprowadzic ;)
Wasseragamen kosztowała chyba 90zł albo 90kilka a teraz 103 ;)

42d3e78f26a4b20d412==