PDA

Zobacz pełną wersję : Uwielbiam antykwariaty :)



Rewja
17-05-2013, 10:21
Witam

Dzisiejszego dnia z powodu nadmiaru czasu wolnego i braku jakichkolwiek obowiązków postanowiłem wybrać się na rekonesans po szczecińskich antykwariatach w nadzieji, że znajdę, w tym podupadłym terrarystycznie mieście, jakąkolwiek lekturę tematyczną.

Plan podruży obejmował kilkanaście sklepów, jednak po owiedzeniu pierwszego spłukałem się totalnie i wruciłem szczęśliwy do domu.

Zapytałem się o książki traktujące o gadach, płazach i ogólnie o ich hodowli (nie użyłem słowa terrarystyka, bo z doświadczenia wiem, że w odpowiedzi dostał bym jakieś militarystyczne broszurki)

W każdym razie otrzymałem do przejrzenia kilka pozycji z czego wybrałem:

"Mały słownik zoologiczny: GADY I PŁAZY" aurorstwa W. Juszczyka- krótkie encyklopedyczne opisy wielu gatunków, oraz wyjaśnienie trudniejszych pojęć z nimi związanych;

"Zwierzęta w terrarium" C. Przybyszewski;

"Płazy i gady polski" M.Młynarski- Broszurka wyłącznie o polskiej faunie;

"Encyklopedia zwierząt GADY I PŁAZY"- Atlas pełen wspaniałych fotografii.

Za wszystko zaplaciłem 45 zł, z czego ponad połowa ceny przypadła na atlas i w dodatku dostałem zniżkę, gdyż rzadko kto kupuje tego typu lektury.

Także jeśli poszukujecie starych książek o zwierzakach, polecam wyprawę do antykwariatu...

pozdrawiam
Rewja

Krzysztof.W
17-05-2013, 11:33
Zgadzam się z tobą Rewja, równiez ja takie same książki kupiłem sobie w antykwarjacie.

Dragonsong
18-05-2013, 08:06
No tak - to ja nie mam już czego w Szczecinie szukać :D:D:D

Rewja
18-05-2013, 12:38
Wręcz przeciwnie, przecież ja to wszystko kupiłem w pierwszym lepszym antykwariacie, więc jeszcze ci kilka zostało do odwiedzenia...

....przynajmniej dopuki nie dostanę pieniążka na kolejną eskapadę więc śpiesz się :)

pozdrawiam Rewja

Emoman
06-07-2013, 13:06
"Płazy i Gady Polski" są świetne...heheh ah ta brązowa okładka:)

42d3e78f26a4b20d412==