PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam ksiazki o Kameleonie ??? Pomocy



salidas
21-09-2013, 12:34
czy ktos ma moze ksiazke o kameleonie ?? cos w rodzaju ksiazki Legwan zielony tam jest tak szczegolowo opisane wszystko moze ktos ma lub wie cos na temat Kameleona Pomocy ????????????

Gekon
22-09-2013, 15:57
Ponieważ w polskiej literaturze zbyt dużo informacji nie znajdziesz serdecznie polecam dwie pozycje w języku czeskim:

1. Chameleoni a Gekoni (Richard Kraus, Miroslav Kocian)
2. Chameleoni (Petr Necas)

Pod tym linkiem masz bliższe informacje na temat tych pozycji oraz możliwość zakupu: http://www.gekon.lublin.pl/test/kat.php?id=42

salidas33
23-09-2013, 03:00
dziekuje bardzo :):)

dr Robert
23-09-2013, 03:21
Bardzo dobra książka znanego czeskiego badacza kameleonów, Necasa jest też w wersji angielskiej (jeszcze świeżutkie prosto z drukarni, nowe wydanie) oraz niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej. Bez problemu można to ściągnąć z zagranicy (np. poprzez www.chimaira.de), ewentualnie poprosić kogoś o zakup na giełdzie w Czechach, tam są prawie zawsze ludzie sprzedające książki z herpetologii i terrarystyki i to masę tytułów. Cena tej pozycji 44,80 euro, naprawde warto bo to obecnie najlepsza pozycja o kameleonach na świecie, gruba i z prawie 300 zdjęciami.
Dane wersji angieslkiej:
NECAS, P.: Chameleons - Nature’s Hidden Jewels, 2. Aufl. Frankfurt am Main 2004, geb., 351 Seiten, 280 Farbfotos.

Jeśli chodzi o małe kameleony z rodzaju Rhampholeon i Brookesia to Necas wspólnie ze Schmidtem napisali (dostępna w wersji angielskiej i niemieckiej):

NECAS, P. & W. SCHMIDT: Stump-tailed Chameleons - Miniature Dragons of the Rainforests, Frankfurt am Main 2004, geb., 256 Ss., 239 Farb- und 17 SW-Fotos, div. SW-Zeichn., 2 farbige Karten, 41 Verbreitungskarten (SW).
Nie mam jeszcze, ale oglądałem - rewelacja!

Schmidt napisał też książkę poświęconą tylko kameleonowi jemeńskiemu:
SCHMIDT, W.: Das Jemen-Chamäleon, Chamaeleo calyptratus, Münster (Natur + Tier Verlag) 1999, kt., 88 S., viele Farbfotos.
Można kupić w wydawnictwie Natur und Tier Verlag, w www.chimaira.de jest wersja niemiecka, a istnieje też angielska (we Wrocławiu w sklepie zoo jest chyba jeszcze wersja angielska). Cena 19,80 euro. Zdecydowanie mniej ją jednak polecam bo więcej znajdzie się we wspomnianej wcześniej książce Necasa. Szkoda pieniędzy, lepiej dać dwa razy więcej i mieć coś naprawdę wartościowego.

Gekon
24-09-2013, 15:42
Myslę że u nas książeczka Neces'a "Chameleoni" kosztuje troszke mniej. Myślę, że 104 zł to naprawdę rozsądna cena. Nieprawdaż p. Robercie ??? Jeżeli ją Pan miał w rękach myślę, że naprawdę warto mieć tą książkę w swoich zbiorach.

dr Robert
24-09-2013, 17:40
Czy to nie jest zbyt nachalna reklama :)))
Otóż książka Necasa po czesku, choć inne jest wydawnictwo, niemal nie różni się od tych wersji które podałem (mam w domu czeską oraz pierwsze wydanie niemieckiej - więc mogę porównać). Naprawę to ta sama książka, czasem akapity są poprzestawiane. Co do ceny to książka po czesku jest oczywiście tańsza, ale cena u p.Gekona jest sporo wyższa od ceny czeskiej :). To trzeba sobie powiedzieć :).
Nie mam tej najnowszej wersji niemieckiej, ale zapewne zmiany nie są zbyt duże. Tak naprawdę przy zakupie książki Necasa kierować się trzeba znajomością języka. Wiem, choć dla mnie to niezrozumiałe, że wielu ludzi nie radzi sobie z czeskim. Wówczas polecam zakup nieco droższej, ale wersji w innym języku. Po co się męczyć. Najgorzej mają ci co tylko polski kumają, bo dla nich wersji nie wydrukowano :).

Gekon
25-09-2013, 17:54
Zgadzam się z Panem ale myślę, że 104 zł a 45 Euro + koszty przesyłki z Niemiec to spora róźnica. Co do języka nie sprzeczam się. Pozdrawiam Gekon

salidas33
26-09-2013, 11:51
dziekuje wam bardzo za odpowiedzi cmok

42d3e78f26a4b20d412==