PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkie książki



Drobek
23-12-2013, 15:14
Co sądzicie o tej książce?? Warta sojej ceny??
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/346253
Jak by ktoś miał foto/skan wybranych stron to poproszę.

A może ta lepsza??
http://www.mareno.pl/ksiazka.php?isbn=83-7265-047-0

Jakie są inne książki ogólno zwierzęce z dobrym potraktowaniem płazów??

Double
24-12-2013, 05:36
słuchja, ja ostatnio wygrzebałam za bezcen w antykwariacie piękny album wyd. Muza, twarda okładka, 160 stron, setki zdjęć i rysunków (Z 2003 ROKU!) "Leksykon zwierząt - Płazy i Gady". na napisanie tek książki złozyło się kilkunastu autorów, prof. i dr-ów zajmujących się naukami przyrodniczymi. dobre opisy wielu gatunkow (nie zauważyłam jakiś rażących błędów), ciekawe informacje i artykuły, opisanych gatunków jest chyba 500. Jedyna spora wada - fatalnie przetłumaczone nazwy (np litoria careluea - australorzekotka szmaragdowa, pogona vitticeps - brodatogama brodata i inne takie perełki). ale ogólnie ciekawe źródło wiedzy. nic o hodowli terrarystycznej. format a4, okładka czarno-ciemnozielona z młodym legwanem. polecam!

dr Robert
24-12-2013, 15:38
Wydaje mi się, że gdy chodzi o płazy i gady to "Królestwo zwierząt" oraz to o czym pisze Double to jest to samo. Z tym, że w "Królestwie.." jest to tylko rozdział, a poz tym wydali płazy i gady oddzielnie. Nie jestem pewien czy to na pewno dotyczy akurat tych dwóch pozycji, bo nie pamiętam dokładnie tytułów, ale taki fakt na pewno miał miejsce. W pracy mamy obie wersje (jako oddzielna książka oraz włączona do większej o równych zwierzakach), jak nie zapomnę to sprawdzę jutro.

Wiciu
24-12-2013, 16:03
odpuśc sobie "królestwo zwierząt" bład na błędzie i te spolszczone nazwy nie odpowiadające nazwenictwu polskiemu jednym słowem CHAŁA i ta za nie małe pieniądze druga pozycja bez zarzutów warto mieć zwłaszcza że cena nie jest zawyżona
Wiciu

Drobek
26-12-2013, 08:56
Właśnie kupiłem "Leksykon zwierząt - Płazy i Gady", po pierwszym powierzchownym przejrzeniu zapowiada się dobrze, tylko niestety dużo zdjęć znam już z innych publikacji.
Jak jest z tym "Królestwem...", z jaką książką się powtarza??

42d3e78f26a4b20d412==