PDA

Zobacz pełną wersję : Chętni do tworzenia czasopisma ?



sasiad
29-06-2014, 03:22
Witam,
Osób zainteresowanych terrarystyką jest coraz to więcej. W związku z tym
tak sobie pomyślałem, że może byśmy stworzyli magazyn terrarystyczny ??
W każdym numerze byłby dział o pająkach, jaszczurkach , owadach, płazach, gadach ....

Czy byłyby osoby chętne do czegoś takiego ??

GoodCharlotte
29-06-2014, 03:44
Ja mogę z chęcią kupować :) i chyba żadna cena mi nie straszna :D

Rafter
29-06-2014, 04:54
Na początek warto się zaznajomić z warunkami. Druk małonakładowy w kolorze jest bardzo kosztowny!! Sam nad takim pomysłem myślałem ale jedynem rozwiązaniem które miało by sens jest wydowanie czasopisma w formacie PDF, no chyba, że chcesz na tym zarabiac to zapomnij o tym pomyśle.

Pozdrawiam,
Rafał

jaszczur
29-06-2014, 05:57
Jestem chętny pomóc ale nie finansowo :P

Gdanszczanka
29-06-2014, 07:32
ja także bym mogła nabywać;)

brevis
29-06-2014, 08:38
Z przyjemnością bym kupował. Macie przynajmniej jednego pewnego czytelnika:P Wątpie czy by to się udalo gdyż jak mowił Rafter to droga zabawka i doświadczenie trzeba mieć:))

Wojtas501
29-06-2014, 08:50
Myślę, że chętnych do czytania błoby sporo (np. ja :)), ale pozostaje pytanie, czy znalazłoby się sporo osób piszących artykuły...

AGAM
29-06-2014, 11:46
Było już jedno Czasopismo pięne kolorowe i nie wypaliło :/ trudna sprawa, ale warto ryzykowac - dzisiaj wydaje mi się każdy woli internet niz za gazety płacić.

mboinski
29-06-2014, 13:24
Jak by było to ja się piszę na kupowanie tego.

A tak żęby to wydać to trzeba mieć dużo kasy i duże szczęście. Moj wujek zakładal magazyn wędkarski i w kioskach wyszedł chyba jeden numer i przerzucił się na stronę w necie i płatność smsami. Ogólnie żałował że umoczył kasę z tym pierwszym numerem.

voltman123
29-06-2014, 15:06
Po pierwsze-
Trzeba miec sztab który zna sie na terrarystyce i umie o niel ładnie i mądrze pisac!
Po drugie-
trzeba miec pieniadze aby cos takiego wystartowalo!
A po trzecie primo.
trzeba znalesc jakies osoby króre by sie zareklamowaly w gazetce!

Z wydaniem gazetki w jakijs drukalnie nie bedzie duzego problemu!

voltman123
29-06-2014, 15:14
Mozna nawet sie w to pobawic ale daleka droga do wydania 1 numeru! chetnie bym pomógł ze srony technicznej!

sasiad
30-06-2014, 01:47
Sztab ludzi jest. Wierzę że znalazło by się sporo chętnych osób do pisania artykułów o różnych gatunkach.

Całe kolorowe to ono by nie było, tylko zdjęcia okazów aby obniżyć koszty. No i okładka.

Co do reklamy, to napewno by się znalazły firmy / osoby które zechciałyby się zareklamować. (nie mówię że reklama będzie kosztować niewiadomo ile - chodzi tylko o to, aby jak narazie [jeśli się uda] koszty się zwróciły).

M_L_O_D_Y
30-06-2014, 13:47
Pisał bym się na to w formie czytelnika,ale z innej strony tez mógłbym pomóc(oczywiście nie finansowej):)

Saurus
30-06-2014, 15:13
saiad- tu chodzi o osoby kompetentne, wiadomo, ze kazdy by cos napisal, ale od niektorych artykulow wlos by sie na glowie jezyl... no i kogos do korekty by trzeba miec.

Mikelos
01-07-2014, 02:55
mysle, ze wiele serwisów/firm chiałoby umieścić swoją reklamę w takowej gazetce za którą by płacili ... i w ten sposob pieniądze by sie zwracały.

Sojkas
01-07-2014, 03:29
Powodzenia...
Terrarystyka w Polsce jest tak slaba, ze czasopismo ma mierne szanse.
Do wszystkich chetnych do pisania : najpierw napiszcie z dwa dyktanda.

spoun_rzeszów
01-07-2014, 05:53
optymizmu wiecej, wg mnie najpewniejsza formą, ktora miala by szanse przetrwania jest tylko magazyn(czasopismo) wyfdawane w formie e-book'u

pozdrawiam

malek
01-07-2014, 08:45
hmm i płatne smsami?:>

ja byłbym chętny jako kupujący na jaką kolwiek forme tego czasopisma ;p

sasiad
01-07-2014, 09:06
Oczywiście że nie każdy miałby możliwość pisania artykułów. Znane są tu osoby z doświadczeniem, i które pisały już artykuły i to one miały by zawsze pierwszeństwo.

Nie chcę jednak mówić narazie o tym kto pierwszy kto drugi, bo próbuję załatwić tanią drukarnię :] i to jest jak narazie najważniejsze.

Oczywiście nie spodziewajcie się rezultatów zbyt szybko, potrzebuję na to nieco czasu. (mowa tu o całym przedsięwzięciu).

Mikelos
01-07-2014, 11:05
Właśnie, więcej optymizmu. Ludzie kupowali by to czasopismo jeśli byłoby w jakiejś "normalnej" cenie. Więc reszte pieniędzy trzeba by było zdobywać przez reklamy w czasopiśmie. I myślę, że byłoby to możliwe. Osobiście jestem chętny do pomocy, napisałem już na GG do Ciebie sasiad. Znam kilka osób znających się na terrarystyce które chętnie by pisały do czasopisma. Mam również kilka pomysłów od strony technicznej, zapraszam do rozmowy na priv.




Pozdrawiam

KORSAKOW
01-07-2014, 11:35
ja z synowcem na czele i jakoś to będzie...

kochani jak zwykle będzie że sie czepiam tych którym sie chce... wg mnie czasopismo nie ma szans...

po pierwsze znikoma liczba kupujących....
po drugie znikoma liczba piszących (kompetentnych takich co sie im będzie chciało, i to za darmo)
po trzecie ogromne koszta
po czwarte co niby by miało być w tyj gazetce czego nie ma w necie?
po piąte znikoma ilość reklamodawców

przypomne wam że już coś takiego było nazywało sie "magazyn terrarium" było wydane na ładnym kredowym papierze, za stosunkowo niedużą kase, pisali w miare kompetentni ludzie... skończyło sie po polsku... czytelnicy marudzili że drogie, że kiepskie, wydawca zniknął, kilka osób piszących sie zraziło...

Theraphos
01-07-2014, 12:43
Według mnie to lepiej wydac to w postaci e-book

Wątpie żeby wypaliło w normalnej postaci.

Saurus
01-07-2014, 12:51
Moznaby, ale dla mnie chyba pozostanie zagadka, po co wydawac ebooka, skoro to samo znajdziemy na tej stronie czy uzywajac Google?

sasiad
01-07-2014, 15:03
KORSAKOW

"po pierwsze znikoma liczba kupujących...."

Nie byłoby moim zamiasem drukowanie odrazu 10000 nakładu. Oczywiście początku jak wszędzie i zawsze skromne.

"po drugie znikoma liczba piszących (kompetentnych takich co sie im będzie chciało, i to za darmo)"
Może znajdą się chętni aby napisać (dobry) artykuł za reklamę w czasopiśmie albo dla satysfakcji.

"po trzecie ogromne koszta"

No właśnie staram się je maxymalnie obniżyć, i jak się dogadam z odpowiednimi osobami to będę działa dalej.

"po czwarte co niby by miało być w tyj gazetce czego nie ma w necie?"

Nic. To samo tylko zebrane możliwie najwięcej informacji w jednym miejscu za 1 razem.

"po piąte znikoma ilość reklamodawców"

No na tłok to bym nie liczył :/

"przypomne wam że już coś takiego było nazywało sie "magazyn terrarium" było ...."

Tak, było. Jednak zauważ że rośnie popyt na zwierzęta terrariowe i przydało by się szerzyć informację na temat przeróżnych gatunków. Z tego co zauważyłem to dużo ludzi kupuje zwierzęta dla szpanu. (Miałem przypadek że młody chłopak chciał kupić odemnie kędziorka L1, i koniecznie chciał samca i chciał go trzymać w 30 litrowyk akwarium :/ Stąd pomysł czasopisma)

jaszczur
02-07-2014, 02:36
Moim zdaniem czasopismo to dobry pomysł. Nie wszyscy mają dostęp do internetu.

voltman123
02-07-2014, 11:47
racja! I chetnir bym omógł w twozeniu!

InneCzasy
03-07-2014, 17:52
Myślę, że mogłoby się to udać, gdyby wydawać to w formie gazetki szkolnej. Obnizyłoby to znacznie koszty. Na początek uważam nie ma sensu bawić się w jakieś superkolorowe pisma. Może np. Kilka fotek kolorowych, choć uważam je w sumie za zbędne. Fotki można smiało znaleźć w necie. Zresztą jak się owo pisemko by rozkręciło, wtedy ( biorąc pod uwagę ilośc osób prenumerujących pismo ) bawić się w wydawanie czegoś większego. Co do pisania artykułów.... tu mozesz mieć problem. Nie ma wielu osób które mogłyby pisać artykuły na poziomie. Ale gra warta świeczki. Przygotuj sobie plan. Zwerbuj ludzi, głównie fachowców z danych dziedzin i jakiegoś weta, który coś skrobnie. Zamówienia można by robić na jakiejś stronce i wpłacie na konto. Choć wiem, że ludzie po wałkach z "terrarium" mają niechęć do prenumerat. Ale próbuj. Ja w każdym razie na pewno kupię 1 nr. Jeśli faktycznie chcesz się za to wziąść to masz masę roboty- przede wszystkim jakiś plan proponowanych artykułów,zeby wiedzieć mniejwiecej na ile numerów starczy Ci pomysłów, ale życzę powodzenia.

voltman123
04-07-2014, 00:58
A czemu musi byc prenumerata! Porostu wiem gdzie mozna zalatwic platnosc SMS-ami i kazdy co wysle sms z dana cena za gazetke zostanie mu ta gazetka wyslana na nastepny dzien! No wgre tylko chodza koszta przesylki to mozna to jakos rozwiazac! Robiac to w grupie!

mordd
04-07-2014, 09:59
Problem polega na tym, że koszt druku zależy od nakładu. Prenumeraty sa po to, żeby wydawca miał jakiekolwiek pojecie o zapotrzebowaniu. Płatne sms? No to zostaniesz z całymi pudłami nie sprzedanych numerów, padniesz już po numerze "0". Poza tym zerówkę najczęsciej rozdaje się gratis, żeby zapoznać ludzi tytułem. Stać cie na to?
Nie zniechecam, sam tesknię za czasopismem. Ale autorów ie znajdziesz tu na forum a druk to kosztowna sprawa....

voltman123
04-07-2014, 14:25
Wszystko zalerz od tego cz znajda sie osoby chetne zareklamowac!
jezeli bedzie ich w miare to cena czasopisma terrarystycznego dla nas beda znikome!

Proponuje zrobic naklad ile sie da moze napoczatku 200 gazetek a jesli sie wszystko sprzeda to sie dodrukuje!

Najgorsz zet to znalesc ludzi co sie znaja na danej zeczy i umieja pisac modrze! A nie drukarnie!

Rafter
05-07-2014, 14:59
Obawiam się, ze największym problemem może być druk, a dlaczego, a to dlatego, że mało nakładowy druk jest kosztowny, mowa o druku w kolorze. Gdyby chodziło o druk czarny to napewno taniej. Zrobiłem lekkie rozpoznaie i koszt druku wynosi mniej więcej przy nakładzie 200szt,

1)pełen kolor z okładką błyszczącą - 3000zł
2)okładka kolor błyszcząca, środek druk czarno-biały - 1500zł
3)druk czarno-biały(okładka środek) - 1000zł

Są to koszta czasopisma o pojemnośći ś.p. Czasopisma Terrarium ;)

Przy takim nakładzie doliczając koszty transportu z drukarni by było wydać na druk każdego egzemplarza jakieś 16zł, Chyba, część pokryły by reklamy.

Warto brać pod uwagę fakt, że wydrukowanie w takim samcyh wariantach nakładu 500szt. kosztowało by juz dużo mniej ale jak się nie sprzeda to zostać z czymś takim to tez problem. A nikt nie bezie dopłacał do tego czasopisma.

Przy 500szt. przedstawia się to mniej więcej tak:
1)4000zł
2)2000zł
3)1500zł


Przy 1000szt.
1)5000zł
2)2500zł
3)2000zł

Jak na mój gust to pierwszy numer musiałby byś tańszy więc na próbę można wydać 1000szt w wersji z kolorową okładką ale na to potrzeba około 3000zł !! Wątpie by ktoś zainwestował w coś na czym może nie zarobić, chociaż taki magazyn sprzedawany za 4,00zł powinien zejść ;D

Ewentualnie można to drukować stosując trochę gorszy papier wtedy koszt 1000szt w pełnym kolorze wyniósłby jakieś 4000zł, z środkiem w czerni 2000zł, a cały w czerni 1500zł.

Na koniec dodam, że wszystkie podane tutaj sumy pochądzą z drukarni offsetowej która dokładny program wyliczenia podaje na swojej stronie. Jednak ceny mogą być odrobinę inne.

Jeśli ktoś ma 2000-3000zł i chce w to zainwestować to jak najbardziej mogę pomóc poczynając od składu czasopisma na kontaktach z drukarnią kończąc.

ps. Mam nadzieję, że dość łatwo to rozpisałem.

42d3e78f26a4b20d412==