PDA

Zobacz pełną wersję : Martwe zabki



mark0wy
02-12-2011, 12:41
Niestety musze zamiescic posta w tym temacie :(
Wczoraj o godzinie 18, robiac porzadki w moim terra, przenioslem 3 anolisy zielone i 3 rzekotki zielone do duzego fauna boxu 35x25x25 (mniej wiecej).
Caly ich pobyt w tym pojemniku trwal okolo 20 godzin.
Temp 22-24, wilogotnosci w normie (w tym czasie faunabox bylo 2 razy spryskiwany), zwierzeta byly karmione wczoraj rano.
Dzis wyjalem 3 anolisy i jedna zabke (w bardzo dobrym stanie), oraz 2 martwe rzekotki :(
Jak myslicie jaka mogla byc przyczyna ich smierci.
Dzis rano jeszcze zyly.
Pozdrawiam i licze na pomoc.
Mark0wy

Krzysztof.W
02-12-2011, 14:02
Może stres je zabił?

Kondolencje:(

Jaca
02-12-2011, 14:44
Czym je karmiłeś?

mark0wy
03-12-2011, 02:43
W ostatnim czasie świerszcze.
Mark0wy

DJP
14-01-2012, 02:24
Nieznam sie na żabach ale kiedyś hodowałem przez kilka lat rybki i wiekszości zdychała nie z powodu chorub nie dożywienia brudnej woda ale kiedy powymianie wody i czyszczeniu akwarium wpuszczałem je z powrotem. Sąde że rybki jak i żaby żle reagują na zmiany i zabija jak ktoś już wspomniał stres.

Matiik
20-01-2012, 11:31
apropo akwa : ryby zdychają jesli wymieni się całą wodę to powstają w nowej <nawet odstanej> związki azotu zabojcze dla ryb...
to to a nie stres jsst przede wszystkim powodem smierci rybek...
a o zabkach nie mam pojęcia sam mialem kiedys taki przypadek... ;(

Jakubik
11-04-2012, 14:26
Musze dołożyć post co do tego akwa....

PO PROSTU SKANDAL. ROBILES WSZYSTKO CO MOZNA BYLO ROBIC, ZLE. Jeżeli kiedykolwiek bedziesz hodował ryby poczytaj co nieco o nich ........ wczesniej.....

Sorki za opieprz :) ...... nie miej urazy...:)))

DJP
12-04-2012, 08:28
Jeśli Twoim zdaniem wymiana wody u ryb jest błędem to gratuluje informacji hodowlanych. Faktycznie powinno sie starać jak najrzdziej zmieniać wode. Mówie tu o dołożeni starań żeby woda sie nie brudziła. Ale i tak co jakiś czas trzeba to zrobić zwłaszcza przy dużych rybach takich jak welony.

Adamek
25-04-2012, 23:36
ja mam akwa z pyszczakami, dobrą filtrację. Akwa stoi u mnie od rześnia (10 miesięcy) i na zmianę wody sie nie zanosi :)

Jakubik
31-05-2012, 15:31
Ludzie!!! Tak nie można. NIe można wymieniać całej wody naraz, jak również nie można wymieniać w ogóle. Co to znaczy "na zmianę się nie zanosi"????!!!! Tu nie chodzi o to, że jak zauwazycie ze woda sie robi brunatna to trzeba ja wymienic. Wode wymienia sie raz na tydzien, raz na dwa tygodnie... mozna rzadziej, ale nie mniej niz raz na miesiac. NIestety, akwaria to nie naturalne ekosystemy i azotany zbieraja się w wodzie im dłużej nie jest wymieniana. Jezeli ryby w tej wodzie zyja dłuższy czas to nie beda sie czuły dobrze. Róbcie jak chcecie, ale to co robicie (z rybami) godzi w wieloletnią prące akwarystów z całego swiata, przez wiele lat, aby zapewnic jak najlepsze warunki do hodowli.

DJP
01-06-2012, 01:50
Wszystko pięknie ale raz na jakiś czas (w zależności od wielkości akwarium) trzeba wypłukać żwirek, oczyścić ścianki akwarium itp. O ile żwirek można oczyścić "odkurzaczem" o tyle w przypadku ścianek jest to niemożliwe bez usunięcia wody.

42d3e78f26a4b20d412==