PDA

Zobacz pełną wersję : upadek ptasznika........ ostrzeżenie



Serpent
25-01-2012, 17:22
chciałbym aby ten post przestrzegł przed umieszczaniem ptaszników (głównie chodzi o naziemne) w terrariach gdzie występują ''pułki skalne'' tymczasowo umieściłem Grammostola rosea w takim terrarium (6-7 cm ciałka) nie przypuszczałem że ptasznik wejdzie na półkę i wylinieje tam, tak sie stało zaczął linieć więc juz go niechciałem niepokoić (pułka była dość szeroka) wyszedłem z domu i po powrocie ptasznik juz nie leżał na półce lecz na podłożu w terrarium z jednej kończyny wydobywała się limfa dość obficie postanowiłem nie ruszać ptasznika na szczęście była to tylko kończyna którą na drugi dzień pająk sam odrzucił (całą) i ''krwotok'' był zatamowany, a ptasznik wracał do sił na szczęście w nieszczęściu dobrze iż pająkowi nie pękł odwłok bo już pewnie by nieżył więc mam nadzieje że jeżeli bedzie to chociaż przestroga dla jednej osoby to warto było pisać tego posta, G. rosea lubią się wspinać (szczególnie jeśli ścianki terrarium są oklejone czymś np. atlasem + i jakimś żwirkiem) ale do głowy mi nie przyszło że zamiast na podłożu zrobić dywanik i wylinieć to pająk ten najwyraźniej chciał utrudnić sobie życie ;-) i na takiej właśnie ''półce'' zrzucić starą powłokę.

Pozdrawiam

Ps. z góry przepraszam za błędy jeżeli takie się pojawią

yiuldyn
08-03-2012, 03:30
Sam sobie zawinił, życze mu opwrotu do zdrowia!

Biber
26-08-2013, 12:22
no biedaczek :D

42d3e78f26a4b20d412==