PDA

Zobacz pełną wersję : legwanik :(



Dota
14-03-2012, 02:09
płakać mi się chce jak o tym myśle... Mój leguś ukochany złamał sobie wszystkie cztery kończyny (chyba a może raczej na pewno w wyniku upadku, tyle że nikt tego nie widział)
patrzyłam na zdjęcie RTG i nie mogłam uwierzyć :(
na szczęście to nie są złamania na zgięciach kończyn.
dostał od razu zastrzyki wapniowe i przeciwzapalne, ale i tak mi strrrasznie smutno, jak tak leży i nic :( nie może się poruszać, chociaż nie ma łapek włożonych w żadne bandaże ani gipsy... I bardzo bym chciała, żeby zrosło się dobrze i szybko... aleczenie potrwa przynajnmiej z miesiąc... i będzie tak cały czas leżał :(((
UWAŻAJCIE NA SWOJE LEGWANKI !!!

Jarek Zajączkowski
14-03-2012, 02:19
MBD!!!!!!!!!!!!!!
Czy możecie przyjechać do Wrocławia?

Dota
14-03-2012, 02:58
co to jest MDB?????

Krzysztof.W
14-03-2012, 05:04
Jeśl twój legwan złamał aż wszystkie kończyny i to na raz to ma straszny deficyt wapniowy. MDB to choroba polegająca na niedoborze wapnia i innych minerałów mających wpływ na twardość kości. Zwierzęta roślinożerne na ten rodzaj deficytu są szczegulnie podatne, poniewasz w pokarmie roślinnym jest zbyt mało tych minerałów.

Hodując legwana powinnaś znać wszystkie artykuły i opisy o jego hodowli ,nie obraź się ale przez swoją niewiedze możesz stracić gadzine.

Lecz legwana nie zwlekaj.

oXcros
14-03-2012, 06:33
witam
przykro mi co sie stało.... i zycze legowi szybkiego powrotu do zdrowia...

moze byscie napisali jakie witaminy i w jakich ilościach na 100g masy ciała lega sa konieczne zeby uniknąć własnie takich sytuacji ???

pozdrowienia

Marysia
14-03-2012, 12:37
Dorotka - powodzenia!

reveille
16-03-2012, 06:03
oXcos- na witaminach /przynajmniej Tetra jest napisane zeby stosowac nie wiecej niz 13% na posilek.

reveille
16-03-2012, 06:04
czyli na oko nie za wiele :) przede wszystkim: mozna juz korzystac ze slonka...

Dota
19-03-2012, 02:09
już wszystko dobrze :)
dzięki dr Zajączkowskiemu :) któremu bardzo dziękuję
a Ozzy za szybko przybrał masę ciała i takie skutki :(
ale raczej z tego wyjdzie, bo już tydzień czasu jest "chory" a z zachowania ma się zdecydowanie dobrze :)

42d3e78f26a4b20d412==