PDA

Zobacz pełną wersję : modliszki?? :(



AGAM
01-10-2012, 12:41
Miałem dwie samice S.gastrica dorosłe. Jedna była zapłodniona i złożyła 3 kokony z czego jeden już na pewno się nie wykluje, drugi też ma już małe szanse a 3 jest narazie świeży. W każdym razie chodzi o to że po złożeniu 3 kokonu modlicha dostała kawałek kurczaka po którym zrbiła sie bardzo pękata. Po krótkim czasie z jej terra zaczęło straszni śmierdzieć (jakby się rozkładała) a odwłok zrobił się miękki. Po kilku dniach modliszka zdechła. Teraz zauważyłem że druga samica która zdążyła złożyć jeden niezapłodniony kokon siedzi na dnie terra i zaczyna śmierdzieć podobnie jak poprzedniczka. Wczoraj zjadła sporawą szarańcze. Czy możłiwe aby modliszką coś pękło z przejedzenia i zaczęły się psuć od środka??

daid
01-10-2012, 13:35
mój kumpel tez miał taki przypadek, modliszce łapa którą chwyta poczarniała i odpadła:) a potem modliszka padła:(

faith_in_sounds
02-10-2012, 06:11
Przeczytałem w wielu miejscach na necie rady, by uważać z przekarmieniem modliszek. Może doświadczeni hodowcy się wypowiedzą??

AGAM
02-10-2012, 09:28
Z tą drugą jest już OK. Siedzi jak zwykle na siatce i ożywiła się a zapach zniknął zupełnie.

42d3e78f26a4b20d412==