PDA

Zobacz pełną wersję : Prawdziwa masakra ze świerszczami



sobota
04-01-2013, 16:36
Kiedy rano poszłem dać moim świerszczykom sałate wszystko było ok a kiedy na drugi dzień wieczorem poszłem je zobaczyć i nakarmić zobaczyłem masakre większość świerszczy była martwa z 30 żywych zostało tylko z 5 nie wiem co się stało nie były zagryzione morze z tą sałatą było coś nie tak jak myślicie

KnockeR
05-01-2013, 01:40
Heh czasem tak bywa pewnie ich zegar biologiczny przestal tykac:( sałata możliwe, że była pryskana ale kiedyś rozmawiałem z ogrodnikiem, ktory rozprowadza sałate na markety to mi mówił, że sałata w szklarniach świetnie rośnie i nikt jej nie pryska bo się to nie opłaca.

Fructus
05-01-2013, 03:31
hej
świerscze pozabijały sie najprawdopodobniej dlatego ze brakowało im białka. Daj im kiełbaske, albo jakieś inne mięsko. Możesz dać im również chlebek WAZA (to takie sucharki) najlepjej je rozgniec i podaj na jakimś spodeczku.

Jaca
05-01-2013, 04:55
Brak białka nasila kanibalizm, w żadnym wypadku nie wywołuje masowej śmierci.
Przyczyna takiej sytuacji jest przecież bardzo wyrazista - zatrucie.
Sałata nie musiała być pryskana. Wystarczy, że w glebie znajdowała się spora ilość środków ochrony roślin i metali ciężkich z okresu poprzedzającego uprawę sałaty.

elaphe
06-01-2013, 08:19
Tylko jedno słowo: WENTYLACJA.

Hari
06-01-2013, 08:27
Zadna wentylacja. Sałata naprawde nie dosc ze jest pryskana, to ma zadziwiającą zdolnośc gromadzenia w sobie wszystkiego co szkodliwe. Nawet kanarki potrafią zdychac przez sałatę.

elaphe
06-01-2013, 08:29
Kiciuś, już 5 lat karmię zwierzaki sałatą. Codziennie. I co tydzień mam ok 250 świerszczy do utrzymania.

Hari
06-01-2013, 08:50
Widocznie masz zdrową sałatę, misiu. Tylko pogratulować. :>

Jajo
06-01-2013, 14:43
tak zwierzaczki - najlepiej sie pogryzc. Osobiscie nie wierze w zbiegi okolicznosci. Jesli swierszcze padly tak masowo bezposrednio po podaniu salaty to jak na moje ta zbieznosc daje jednoznaczna diagnoze;-) tez podawalem kiedys swierszcza salate i padaly jak muchy, przestalem i od tego czasu znalazlem tylko kilka zagryzionych, albo utopionych w pojemniczku z woda, ale te defekty juz tez staram sie eliminowac.. tylko sie nie gryzcie o swierszcze;-)

PMajdan
07-01-2013, 09:09
Moje tez zra salate i zyja. Moze rodzice Ci podtruli. Albo dizewczyna bo juz miala dosc....

dr Robert
07-01-2013, 13:09
Na pewno w Niemczech dzień przed zbiorami posypuje się sałatę chemikaliami ( po zbirze idzie na nią nalepka "żywność ekologiczna"), wiem, bo kolega pracował w takim "ekologicznym gospodarstwie". Taka sałata musi wytrzymać bardzo długo we względnie dobrym stanie. Świerszcze mam od jakiś 15 lat i dwa razy zdarzyło się zatrucie po podaniu sałaty. Pierwsze objawy przypominające porażenie układu nerwowego (drgawki, paraliż kończyn) zauważyłem po kilku godzinach od podania. Teraz, od ok. 2-3 lat, jako pokarm wilgotny stosuję kapustę pekińską, póki, co nie miałem zatruć.

MataManX
07-01-2013, 14:25
a jak się pan odnosi do karmienia kapustą pekińską patyczaków indyjskich ?? muszę je od trzykrotki odzwyczajać bo jej zapasy u sąsiadów na klatce schodowej się kończą juz :P

dr Robert
07-01-2013, 15:06
Nie wiem, nie znam się na patyczakach. Trzeba spróbować. Miałem je jakieś 1000 lat temu :) i pamiętam, że w zimie karmiłem głównie liśćmi jeżyn.

sajmon
10-01-2013, 05:46
też miałem taką sprawe ze świerszczami :( około 70 mi zdechło:(

salamandra
15-01-2013, 09:15
Jeśli macie wątpliwości co do sałaty kupowanej w sklepach, supermarketach itp. to zacznijcie sami hodować. Mi tam babcia hoduje i bynajmniej wiem że to jest ekologicznie uprawiane a nie na nawozach sztucznych itp.

..::::SALAMANDRA::::..

mordd
15-01-2013, 10:40
A co to za różnica? Sałata wybiórczo gromadzi azotany, nawet ta ekologiczna...... Wyjątkiem są "pierwotne" tzn nie przemyslowe odmiany, zazwyczaj takie, które od lat rozmnażane są miejscowo.... Jeśli taką właśnie sałatę masz na myśli (to w końcu nie wykluczone) to daj znać - chętnie odkupię nasiona. Oczywiście sałata lodowa wykluczona, wszelkie inne mile widziane.

FIONA
16-01-2013, 16:20
Robercie, przepraszam za lamerskie pytanie.

Dostalam 5 swierszczy w grudniu, dwukrotnie sie rozmnozyly (przy czym pierwszy miot wytluklam (ja glupia!) do ostatniej nogi sadzac, ze to jakies robactwo mi sie do terra wkradlo).
Nastepny miot w polowie sam dal noge i szwenda mi sie teraz po calej chacie.

Dotychczas towarzystwo karmilam marchewka, jablkiem i glabami brokulow (ze wskazaniem na te ostatnie - jesli maja wybor, wcinaja przede wszystkim glaby).
Z Twojej wypowiedzi wnosze, ze oprocz "Wilgotnego pokarmu" istnieje jakis inny - czy mozna kupic im cos gotowego?

Pzdr
Fiona

dr Robert
17-01-2013, 05:30
Ja daję jako pokarm wilgotny (zawsze podaję mokry prosto spod kranu): kapustę pekińską, zwykłą kapustę, czasem moczony gammarus i moczony suchy pokarm dla kotów, a w lecie mniszek lekarski i różne zielsko. Pokarm suchy: płatki owsiane, pokarm płatkowany dla ryb akwariowych, miałem też wysokoproteinowy pokarm dla kurczaków (własciwie to go moczyłem przed podaniem, ale śródziemnomorskie wcinały też suchy (uwaga ! nie może zawierać dodatków hormonalnych !). Podłoże to kora zupełnie sucha + pojemnik z lekko wilgotnym torfem i pisakiem do składania jaj.

Etienne
18-01-2013, 05:46
"Podłoże to kora zupełnie sucha + pojemnik z lekko wilgotnym torfem i pisakiem do składania jaj"


Nie bardzo rozumiem, jakim "pisakiem"???

Etienne
18-01-2013, 05:53
"Podłoże to kora zupełnie sucha + pojemnik z lekko wilgotnym torfem i pisakiem do składania jaj"


Nie bardzo rozumiem, jakim "pisakiem"???

SławekS
01-02-2013, 18:26
A więc i ja się dołączę
Ostatnio ZAGAZOWAŁEM świerszcze w sposób:
1.Podałem mokrą (wymytą) pekinke
2.Spryskałem pojemnik.

Rano 100% śmiertelność
A teraz wyjaśnienia słów parę
Odchody świerszczy są suche i w sumie nie wydzielają zapachu, ale po namoczeniu (zawilgoceniu) otrzymujemy prawie czysty amoniak (albo coś podobnie śmierdzącego), w który rozpuszczony w powietrzu konia by zabił nie tylko świerszcze.


To są moje brednie i wymysły (jestem elektrykiem a nie chemikiem) ale założenia powinny być dobre


Etienne wykaż śladowe ilości inteligencji i w słowie pisakiem przestaw litery

Paulazz
07-02-2013, 13:19
he he kiełbasa dobra na wszystko... <hehehe> :P

42d3e78f26a4b20d412==