PDA

Zobacz pełną wersję : PIRANIA



baryla
08-02-2013, 06:31
Gdy poszedłem do sklepu jako młody akwarysta sprzedawca wmowil mi ze pirania ktora chce kupic jest roslinozerna. Ja nawet nie umialem odroznic tych 2 gatunkow.
Wlozylem ja do akwarium no i wszystko bylo dobrze dopuki nie zaczalem zmieniac wody. Zlapalem ja do siatki i przykrylem reka zby nie nachlapala a ona wtedy wgryzla mi sie w reke. Tego bolu nie da sie opisac. Musialem oderwac ja razem z kawalkiem skory ;( pozniej musialem sie jej pozbyc i tak sie zakonczyla moja historia z PIRANIAMI.

rado120
08-02-2013, 06:34
no to cie sprzedawca w konia z robil hehe

James
08-02-2013, 06:35
A kto powiedział, że roślinozerne piranie nie umieją ugryść? :P
A mnie uzarła agama w ucho, legwany sa roslinozerne i tez gryzą.

baryla
08-02-2013, 06:42
James ty sie nie rob taki mondry jak mnie ***** w konia zrobil a po drugie jak juz napisalem bylem amatorem i nie mialem internetu ;p

Double
08-02-2013, 07:43
co ty chcesz od jamesa, przeciez nie powiedzial nic chamskiego, tylko sama prawde :| to, ze coś jest roslinozerne, nie znaczy ze nie potrafi mocno chapsnac przez przypadek (moje palce smutno kwilą na wspomnienia czestych przypadkow, gdy moj agamek mylil moje palce ze swierszcami...) poza tym cos sie nam forum terrarystyczne zmienia powoli w akwarystyczne, jak widze :>

Radek. P.
09-02-2013, 02:00
Pirania rożlinożerna ma silne, tępe szczęki do miażdżenia orzechów, Nie mogła by wbić zębów w pale. (Co najwyżej zmiażdżyć kość, ale to musiałby być naprawdę duży i silny osobnik). Przynajmniej z tego co wiem...

James
09-02-2013, 06:12
Na mój gust dalej jesteś amator,
pozdro Stefan :P

Andre
28-02-2013, 15:04
baryla-Ty nadal jesteś i jeszcze długo będziesz amatorem. Jeszcze dużo musisz się nauczyć.

daf
18-03-2013, 10:03
No a ja miałem 2 piranie teraz mam jedną do tego 3 pielęgnice pawiookie i glonojada. Nic z nowych ryb które zostały tam wpuszczone nie przeżyły. Mam mafię akwarystyczną:)

dafit
18-03-2013, 11:30
Normalne ze nic nie przezyje w takim akwarium z pielegnicami jezeli wpuszczales pewnie malo agresywne ryby ktore sobie z tamtymi by i tak nie poradzily.A jakie to akwarium masz duze ze nic nie przezylo?Jezeli by bylo dostatecznie duze na 4 agresywne ryby tak ze kazda z nich miala by jakies terytorium i zajecie,no i te wpuszczone mialy by jakies kryjowki to pewnie by przezyły :-P Chyba ze ich nie karmisz i musza sobie same polowac?

daf
18-03-2013, 23:32
Te ryby sa mojego starego. Akwarium jest małe(100l). Wszystko co tam wpuszczaliśmy zawsze było małe. Kiedyś kupiliśmy jakieś pielęgnice to wsadziliśmy jej w 5l butelce do tego akwarium ale jedna z pielęgnic jeast tak zjebana, że wskoczyła do butelki i zjadła maluchy. Wogóle namawiam ojca żeby je sprzedał a ja wezmę to akwa dla regiusa. Pozdrawiam!!!
SLIPKNOT or DIE!!!
25 maja-nowa płyta!!!
31 maja-Chorzów-koncert-chujowo, że mnie tam nie będzie!!!

ziomalka_puma
02-04-2013, 11:16
AUĆ... ja bym nie chciala takiego czegoś przeżyć... Na szczeście moje zwierzątka prawie nie gryzą :P A poza tym po co kupować piranie przecież są ładniejsze rybki...

Double
03-04-2013, 06:50
po co kupować ładniejsze rybki, pzecież są piranie... :>

wezyki
03-04-2013, 08:06
ja mialem piranie, wiec moge sie wypowiedziec troche,
moje piranie byly miesozerne, jednak nieatakowaly tak blyskawicznie jak bylo to pokazywane na filmach
wynikalo to z tego, ze byly mlode, bylo ich malo (5szt) i byly w stosukowo malym akwarium, final tego byl taki, ze ryby zagryzly sie nawzajem niewiem z jakiego powodu, i zostala tylko jedna pirania. dla mnie bylo to bardzo smutne, bo to stalo sie w przeciagu jednego miesiaca. niezwracaly uwagi na inne ryby tylko zaczely polowac na siebie.

ale najwieksi zabujcy to arowana srebrzysta, ktora obecnie posiadam, jest tak wojownicza, ze jak karmie ja z reki (mieso, myszy, szczury) to czasami wyskakuje i lapie mnie za reke

drugi niestrudzony zabujca to murena (slodkowodna) widzialem wczoraj w leo zoo w krakowie, pan byl tak mily, ze pokazal mi polowanie. cos niesamowitego!!

polowanie mureny niemozna porownac z niczym innym jest przepiekne. piranie sie umywaja.

ps. a o akwarystyce tez czasami sa watki, bo czesto tak sie sklada ze terrarysta jest tez akwarysta :)

ziomalka_puma
04-04-2013, 08:29
heh no tak... zależy od punktu widzenia :P

Biber
26-08-2013, 12:17
oooooo fakt musiało boleć :D

42d3e78f26a4b20d412==