PDA

Zobacz pełną wersję : To juz przesada!!



Masa
08-03-2013, 23:38
Witam! Ostatnio bylem w naszej wroclawskiej galerii na dominikanskim....Ide sobie poogladac ptaszniki i wsrod nich zobaczylem mala Avicularie Versicolor...chyba 5wyl. w faunaboxie....teraz najlepsze...nie miala nawet konara ani galzaki a jak wiadomo ptasznik ten jest nadrzewny...biedak zrobil sobie gniazdo pod sama przykrywa..kazde otwarcie pojemnika to wielki stres dla tej Avi...(cena to cos prawie 210zloty jesli sie nie myle!!!)
Kiedy w tych sklepach pomysla nad tym ze nie tylko liczy sie zysk....
p.s.Niestety to nie pierwszy taki obrazek,ktory zaobserwowalem w zoologikach.
Narx

Bart_n
09-03-2013, 01:08
nie no a taka tragedia to to niejest... gniazdo równie dobze moze mieć pod samą pokrywą bo przecierz w faunaboxach są "klapki"... a z ceną to jest tak ze towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego dać... nie wydaje mi sie ze jak byś miał do wyboru 100 albo 200 zł to wybrał byś 100? no chyba ze jesteś jakiś inny niz wszyscy i niehccesz pieniędzy.. ale coś mi sie tak nie wydaje :) -kazdy chce zarobić...

Bart_n
09-03-2013, 01:09
no i przesady to ty chyba nie widziałeś jeszcze... to co ty opisałeś to jest pikuś :)

Masa
09-03-2013, 01:14
Mozliwe Bart_n ale chyba sam przyznasz ze w sklepach komfort zwierzakow jest na 5tym miejscu..po prostu zastanawiam sie czemu ktos(sprzedawcy) nie chca sie choc troszke sie wysilic i zapewnic to minimum...narx

Dark Raptor
09-03-2013, 01:42
...bo niestety nie zawsze się na tym znają. Zdarza się tak, zwłaszcza w sklepach dużych sieci, że do tej pracy trafiają ludzie zupełnie bez odpowiednich kwalifikacji. Sam prawie zostałem pracownikiem sklepu zoologicznego :)) (projekt jednak upadł - bo miałem się zajmować głównie gadami, a to zupełnie nie moja działka). Widziałem jednak przy okazji różne "ciekawe" przypadki, na szczęście są to tylko jaskrawe i rzadkie przykłady zupełnej niekompetencji.
Reguła jest taka, że problem ten będzie cały czas aktualny. Jeśli widzicie coś takiego to np. podajcie sprzedawcy adres tego serwisu, niech sobie przynajmniej poczyta i może to coś zmieni. Ja robię tak zawsze. Efekty? - trudno ocenić.

Awikularia
09-03-2013, 02:44
Hm, w moich terrariach i pudelkach Avicularie maja galezie, a i tak robia gniazda na gorze, rzadko uzywajac wspomnianych galezi. Przeciez nie bede ich stamtad zganiac......... Ptasznikom jeszcze nie jest tak zle, o wiele gorzej warunki znosza gady i plazy, o ptakach nie wspominajac..... :(

madOx
10-03-2013, 14:09
Tez mi jej bylo szkoda

Nug
15-03-2013, 10:10
lepiej sie do Aryki wybierzcie i popatrzcie jak zyja dzieci a nie sie roczulacie nad takimi "prymitywami"(zaraz pewnie 100 odpowiedzi ze sam jestem prymitywem, ale pajak to pajak).

LoGaN
22-03-2013, 04:28
BRAWO!! jestem tego samego zdania (chociaz sam hoduje ptaszniki). straszny skandal ze nie miala patyka. zaloze sie ze kolega Masa nie zapewnia swoim ptasznikom zadnego swiatla na noc (ksiezycowego- np zarowka "night glo"), a przeciez avicularie to gatunki aktywne noca!!! ..........boze opamietajcie sie. co jesli taka avicularia mialaby w naturze takie warunki?? brak patykow, konarow, srarów... organizacja akcji "pomoc dla avi versicolor" ?? polecam joge i medytacje na lepsze krazenie krwi...do mozgu...

LoGaN
22-03-2013, 04:31
brawa oczywiscie dla Nug'a !

Masa
23-03-2013, 01:30
LoGaN napisal: "zaloze sie ze kolega Masa nie zapewnia swoim ptasznikom zadnego swiatla na noc (ksiezycowego- np zarowka "night glo"), "
Skad ty to mozesh wiedziec chlopcze??
Wyrazilem swoje ubolewanie nad warunkami dla zwierzat w sklepach zoologicznych i dalem przyklad Avicularii.Zdaje sobie sprawe ze weze,jaszczurki itp nie maja lepiej ale czy sprzedawcy nie moga zapewnic tego minimum??Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==