PDA

Zobacz pełną wersję : realia



kuba ziom
19-03-2013, 12:18
Dzisiaj bylem w sklepie zoologicznym. Chodze po nim i chodze z kumplem i nagle patrze i w terra maly regius. Zauwazylem ze ma jakies dosc duze plamy na ciele i mowie wlacicielowi, ze chyba sie poparzyl: a on na to: nie paparzyl sie tylko spadl na niego korzen ale nic mu sie nie dzieje i tak juz jest sprzedany[oburzenie]. Podchodze do nastepnego terra. Patrze a tam mala felsuma magagaskarska. Nagle spostrzeglem ze ma w swoim pyszczku torf i siedzi jak by miala zaraz kipnac. Mowie o tym wlacicielowi. Powiedzial ze dawal jej swierszcze i pewnie zjadla troche torfu, nic sie jej nie stanie[oburzenie]. Nawet nie podszedl zobaczyc co sie stalo. Co wy o tym myslicie??

Fructus
19-03-2013, 13:40
Normalny sprzedawca:P spoko ziom dobrze przynajmniej z nie wyzywa sie psychicznie nad zwierzakami:P Najgorsze sa sklepy typy TESCO czy inne Auchany, tak kameleon Jemeński trzymany jest w poziomym terra z 2 patykami polozonymi na krzyż, bez wody, jedzenia. Policzylem mu ostatnio żebra, a tak poza tym to z braku wody chyba zaczął mu usychac odonek;(

Daro lamparci
19-03-2013, 15:06
Ja bym właściciela też poparzył, wsadził łopate torfu w ryji i powiedział mu "stary nic ci niebędzie" a na koniec zamknoł w izolatce 50x50cm.

Mati13
20-03-2013, 10:13
akurat u nas w czestochowie w tesco jest dobry sklep

SMITI
20-03-2013, 22:47
sieć sklepów kakadu dobrze moim zdaniem zajmuje się zwierzakami. Ale strasznie tam drogo !!!!!!!!!!

goblin
21-03-2013, 05:11
Daro dobre to było hehehehehehee

black_jack
21-03-2013, 10:06
Popieram Goblina

KaMiL_15
21-03-2013, 12:52
Daro twoja odpowiedz mnie rozśmieszyła :P

Yeter
21-03-2013, 14:09
yyyyyyyy to jest dobry sklep?? Mati13 bez obrazy ale bylem tam 2 razy i wiecej nie pojde, powiem tylko ze na sam poczatek przywital mnie waran w "terra" niewiele wiekszym od niego (o obrót byłoby ciężko), pozatym stało ono na poziomie kolan w miejscu gdzie przewijała sie masa ludu, szkoda tylko zwierza.

morda
21-03-2013, 14:31
Takie są niestety zoologi - rzadko trafia się bardzo dobry sklep.

LoGaN
22-03-2013, 04:21
no wybaczcie mi prosze ze podejmuje polemike ale wy pewnie chcielibyscie aby zwierzeta w zoologu mialy dobre warunki...no przepraszam ale "to se ne da" bo musieliby miec w tym sklepie 2 zwierzaki na krzyz i wtedy moznaby im zapewnic odpowiednia ilosc miejsca, zarcia itd. przykro mi tez ze zwierzaki sie mecza, ale jestem zdania ze inaczej sie nie da i te warunki ktore im sa zapewniane to warunki TYMCZASOWE. jesli sklep jest tak tani (zgaduje ze jest...) jak tesco czy inny auchan to nie ma rady ale nie beda robic waranowi warunkow iscie naturalistycznych po to, aby tydzien pozniej sie go pozbyc. ja wiem ze to niehumanitarne, ale no trudno sie mowi. coz zrobic ?? pozostaje tylko nie bywAC w takich sklepach. u mnie w leclercu ptaszniki w terra wody nie widzialy przez jakies 5 lat...i nic sie nie poradzi na to ze gosciowi jak sie mowi zeby nalal im wody to mowi ze tak jest OK. W Polsce taka sytuacja bedzie miala miejsce jeszcze przez jakies... :) 10 lat ??

msk
22-03-2013, 15:15
A ja bym bardzo chcial chociaz raz w zyciu znalezc sie w sklepie zoologicznym, ktory nie smierdzi. Jestem uczulony na zapach, ze sie tak brzydko wyraze, gowna, excuse my french.

A choc bylem w wielu sklepach, jeszcze nie znalazlem takowego, w ktorym przyjemnie jest stac i podziwiac. Zwykle podziwiac nie moge, bo musze czym predzej wychodzic na swieze powietrze.

Mikka
22-03-2013, 15:25
No tak, ale pomysl ze mogliby zainwestowac troche w poprawe warunkow i kupic porzadne terraria ktore poprawia wyglad, estetyke i opinie o sklepie. Bo przeciez to nie jest tak ze zwierze trzymane jest tam tymczasowo i nie oplaca sie im stwarzac dobrych warunkow. Po prostu sklep sprzeda dajmy na to - warana, i za kilka dni sprowadzi innego jaszczura ktory tez jakby nie patrzec potrzebuje terra. To takie bledne kolo. Wogole nie bede sie tu kolejny raz rozwodzic nad zoologami - I hate it....ehhhh

ziomalka_puma
02-04-2013, 10:35
No ja narazie nie natrafilam na jakieś szczególnie drastyczne przypadki ... chociaż jeden byl nie mily... pytona tygrysiego trzymali na trocinach (!)... albo kiedyś w zoologu byl gekon murowy i patrze- tam miseczka z jedzeniem a w niej sałata, kukurydza itp... Zapytalam sie baby czy wie co gekony jedzą a ona powiedziała że robaki... ja sie zapytalam to czemu dają mu takie coś do jedzenia a ona powiedziała z powodu tymczasowego braku robali ... a ja powiedzialam czy nie ma wyrzutów sumieia że go glodzi a ona: jak zgłodnieje to zje i idź sobie bo musze obsługiwać klijentów... No ale bywały gorsze warunki...

Sarenka24
30-04-2013, 04:42
A ja w sklepie zoologicznym na osiedlu Giszowiec w Katowicach widziałam zdechłego dorosłego chomika, był już całkowice sztywny a razem ze zdechłym chomikeim siedział sobie inny żywy. I taką "wizytówkę" ma sklep n aGiszowcu! Aż płakac mi się chciało :( A bezzębna podpita sprzedawczyni własnie sprzedawała papuge i nawet nie zwróciła uwagi na to jak jej powiedziałam że jej chomik zdechł i że chyba sie juz rozkłada!!! Dodam, że nie miałay tam ani poidełka ani jedzenia...ZGROZA

42d3e78f26a4b20d412==