PDA

Zobacz pełną wersję : Biedny kamek :/



Dejot
31-03-2013, 03:42
Patrzcie na tego biednego kameleona. Koleś reklamuje go jakby był oryginalną maskotką do domu "mozna go brac na rece" itp . Nic nie ma o tym ze to jeden z trudniejszych gadow do hodowli .....szkoda go :(

http://allegro.pl/show_item.php?item=25425696

xol
31-03-2013, 05:54
Straszne.....

pepre
31-03-2013, 05:54
juz zgloszone;]

xol
31-03-2013, 06:05
Gratuluję refleksu :)

pepre
31-03-2013, 10:14
jest kam. pospolity... wiec na 95% z "własnego" odłowu, wiec i przemyt, bo zezwolenia na odłów tego gat. sie nie dostanie...

Pająk
31-03-2013, 11:03
w jednym sie gość nie mylił "KAMELEON poprostu coś najpięniejszego na ziemi", a jak ktos chce wyprowadzać zwierzatko na spacer to niech sobie psa kupi.

pozdrawiam

Paganus
31-03-2013, 16:45
wy chyba naprawde jesteście ograniczeni. Po pierwsze gosciu ma wszystkie wymagane dokumenty wiec napewno kameleon jest legalny. Po drugie to allegro !!!!! tam sie sprzedaje, co miał gosciu pisać ? ze kameleon to jedno z najtrudniejszych zwierzat w hodowli ? ze niewprawionemu chodowcy na 90% zinie ? zastanówcie sie roche on chce sprzedac tego kameleona a nie trzymac go w nieskonczonosć. Naprawde czasem wasze rozwodzenie sie nad tak głupimi sprawami jest załosne. czy kazde zwierze ma idealne warunki ? nie. Wy sie tym interesujecie i zancie wymagania zwierzaków ale jak sie jeszcze tym nie zajmowaliscie i nie mieliscie o tym pojecia takie opisy by was zacheciły do kupna, pozatym gosciu dał odnoscniki co do opisów hodowli wiec potencjalni nabywcy mogli sie o nim czegos dowiedziec, ja nie widze nic co było by powodem zgłaszania tego do serwisu allegro

Kromms
01-04-2013, 00:15
Taaaaa , nie musi pisac ze ejst trudny w hodowli ale też nie powinien opisywać go jak pluszową zabawkę, bo teraz wielu amatorom bedzie sie wydawalo ze to super zwierze do domu , fajna ozdoba egzotyczna i mozna brac na rece -super bedzie mozna sie pochwalic znajomym heh ......

Jak chce sprzedac to powinien sie upewnić ze trafi w dobre rece a nie wciskac go jakimś łepkom za cene ktora jest 2 krotnie wyzsza niz normalnie kosztem zwierzęcia...

Dejot
01-04-2013, 00:17
Nie chcialbym czytac tu pozniej posta o tytule "pogrzeb" -gdzie koleś spyta jak ma pochowac kameleona czy spuscic do kibla czy zakopac w ogrodku

xol
01-04-2013, 01:11
Nię będę się wdawać kto tu jest ograniczony :/
Nie obchodzi mnie, że koleś chce sprzedać zwierzaka, bo nie usprawiedliwia kłamstwa. A kameleon NIE JEST zwierzakiem łatwym w hodowli, polecanym dla dzieci, do brania na ręce i na spacery. Sprzedawca powinien podawać rzetelne informacje na temat produktu. Nawet (szczególnie) jeśli kupujący się nie zna na rzeczy - co to za argument, że "jakbyśmy się nie znali to takie opisy by nas zachęciły do kupna"? Bo ja nie rozumiem, dlaczego to ma byc argument w obronie tego gościa. Raczej przeciwko niemu, bo zachęca (świadomie?) laików do kupna zwierzaka, który na 90% padnie. Pomijając nawet fakt, że szkoda kamka, to jest o prostu nieuczciwe!
W profilu wpisałeś, że interesuje cię medycyna i weterynaria, a nie obchodzi cię życie zwierzaka? I znów nie rozumiem twojej argumentacji: to, że nie każde zwierzę ma idealne warunki, to argument za czym? Żeby siedzieć z założonymi rękami? Każde życie jest cenne facet.

Paganus
01-04-2013, 01:32
dobra dobra, a teraz zadajcie sobie pytanie czy ktos kupł by sobie taką maskotke za 300 zeta bo ten gościo taniej go nie odda, wiec watpie zeby znalazł sie nabywca który nic nie wie o kameeonie i wydaje na niego 300 zł,

Paganus
01-04-2013, 01:37
pozaty z tego co widze gosciu nic nie pisał na temat ze to zabawka, napisał ze można go brać na ręce,( czy to kłamastwo ? i ze nie gryzie , moze kasa jak zmija ?) bardzo przepraszam ale nie znam hodowcy który nigdy by nie wzia swojego pupila przynajmniej raz na rece,a w opisie na allegro nie widze nic zeby gosciu pisał na temat zabawy z nim. Npisał zachęcający opis do kupna, jezeli ktoś chce go kupic to przeczyta opisy i b edzie wiedział jak sie nim zając po nastepne jak ktoś jusz sie zdecyduje na kupno kameleona za 350 zl to napewno ma kase zeby zapewnic mu warunki, zaden normalny człwiek nie kupuje jaszczurki za 350 zł zeby ją ponosić na reku

coolary
01-04-2013, 02:54
Coś strasznego. "Można spacerować znim po domu i na dworze........"

xol
01-04-2013, 04:16
Napisał że jest łatwy w hodowli i nadaje się dla dzieci, co jest kłamstwem. Dość dawno temu był na forum post o tym co dziecko może zrobić z kameleonem (wsadziło mu cyrkiel w oko)
Co do brania na ręce, to pewnie, każdy czasem bierze, ale jak wie, że to nie jest wskazane, to się nie pcha z łapami przy każdej okazji. A jak ktoś napisze "nadaje się do brania na ręce", to KAŻDY niezorientowany w temacie uzna, że to coś w rodzaju przytulanki. Przypominam, że kameleony sa wrażliwe i od nadmiaru stresu moga zdechnąć.
Czy gryzie? No cóż, mój dziabnął kiedyś moją mamę do krwi :( Wyobraź sobie że by tak dziabnął dzieciaka, a dzieciak wystraszony rzuca go na podłogę... i po kamku.

"zaden normalny człwiek nie kupuje jaszczurki za 350 zł zeby ją ponosić na reku" - owszem, jestem przekonana że niektórzy (co mają dużo kasy) kupują. Żeby nosić, albo dla szpanu, albo bo dzieciak chce na urodziny. Kiedyś widziałam dresa spacerującego po warszawie z wężem na szyi.

Nadal twierdzę, że w opisie są kłamstwa. A przynajmniej świadome wprowadzanie w błąd, co na jedno wychodzi.
A opisy są stanowczo za słabe, żeby wystarczyły komuś kto wcześniej nie miał o niczym pojęcia. Nie ma np. słowa o wymaganej wilgotności czy wentylacji.

Dejot
01-04-2013, 06:10
Paganus nie wiem czmeu twierdzisz ze zaden amator nie wyda 350zl na kameleona, wg mnie to predzej laik kupi za taka kase niz doswiadczony hodowca , ktory zapewne wie ze takie kameleony chodza w nizszych cenach ......

Paganus
01-04-2013, 06:41
a dlatego laik nie kupi ze skoro ma wydać tyle kasy to napewno przeczyta opis tego zwierzaka, nie myslicie ze ludzie na allegro takie durne są co ? troche swiadomosci intelektualnej, a pozatym temat jest o biednym kameleonie, wcale nie taki biedny gosciu sie zna na nich, rozmawiałem z nim, pozatym w sklepie terz laik moze kupić kameleona no nie ? i sprzedawca suie nie interesuje co z nim będzie więc ten gosciu robi to samo

Pająk
01-04-2013, 06:59
Jest dużo ludzi takich, którzy nie wiedzą co mają z kasą zrobić, (np rodzice zapracowani wynagradzają im brak czasu, kasą ).O kameleonach wiedzą tyle co widzieli na filmach przyrodniczych, albo tylko slyszeli, że jest takie zwierzatko. Fajnie mieć takiego zwierza, mozna zaimponować przed kolegami, inni mają pieski, kotki, szczurki itp a ja mam kameleona, a kosztowal tyle co buty :-) albo mniej.

Osobiście gdybym była takim czlowiekiem jak powyzej i zobaczylabym ten opis na allegro to bym kupila bez zastanowienia.
jak to sie mowil : " reklama dzwignią handlu " ,

Nie chce krytykować człowieka wystawiającego tego kameleona na sprzedaż, chcę tylko go porównać do sprzedawcy w sklepie zoologicznym, jeden i drugi nastawia sie na kasę i chce sprzedać towar, bardzo chce. ale takie jest ich prawo, mozna tylko mieć nadzieje, że kupujacy bedzie zdobywał wiedze o warunkach w jakich powinien hodowac swojego pupila, a zwierz aby nie ucierpial w trakcie nauki.


Pamietajcie każdy z nas uczył się metodą prób i błędów!!!!!!!

Ale mnie wzięlo na pisanie dzisiaj ;-)

kamil
01-04-2013, 10:36
A mi sie wydaje ze to Paganus chce go sprzedac i dlatego sie tak broni HA

Paganus
01-04-2013, 10:47
Odp na sugestie kamil-a ---->>> Buahahahahahahahahaha nie bądx śmieszny człowieku :] zawstanów sie co mówisz

pepre
01-04-2013, 15:43
wiesz paganus... z tego co mowisz o naszych ograniczeniach to tak jakby w sklepie ktos sprzedawal mieso wolowe, trzymane nie w chlodniach, czy lodówach, tylko na sloneczku... i ci wciskal ze przykry zapach jest tylko atutem estetycznym, muchy gratisami, a choroby żoładkowe dawką adrenaliny.
paganus... nie wierzący... i ograniczony?

Paganus
02-04-2013, 00:56
tak ? sprzedawca w sklepie nie chce ci wcisnać towary lekko lewego ? a te wszystkie posty regularne raz na tydzien o lewych zoologokach gdzie są okropne warunki a zwierzaki ledwo lewe, zresztą ta rozmowa nie ma sensu bo na tym forum ludzie z uporem mamuta trwają przy swoich opiniach i sugestiach i nic sie nie da wytłumaczyć ;)
Trwajcie dalej przyjaciele

narq

42d3e78f26a4b20d412==