PDA

Zobacz pełną wersję : Nimfa



SILVER
25-04-2013, 13:47
Nimfa(papuga) wyrywa sobie pióra!! Co z tym zrobic?? Jaka jest tego przyczyna?? Papuga ma okolo roku, jest to samica. Jest w klatce sama

Double
25-04-2013, 14:04
wyrywa je sobie z nudy i samotności. dostarcz jej nowe rozrywki (rozne przyrzady do dziobania, powieksz klatke i wystaw na ciekawy widok, niekoniecznie wieszaj oglupiajace lusterko czy dzwoneczki) a najlepiej - partnera!!!!
PS to jest forum terrarystyczne, nie ma nic zwiazanego z ptakami - to tak na przyszlosc

Adamek
25-04-2013, 14:16
a może ma wszy :/
zadaj pytanie na www.papuzka.netax.pl bardzo fajne i ciekawe forum bardzo życzliwi ludzie:)

Radek. P.
25-04-2013, 15:21
Mi podobny post z tąd wyrzucili. (Mam papużki faliste i pytałem się o weterynarza, który umie leczyć świerzba o papug). Idź na
http://www.papugi.webserwer.pl/forum/forum/
Tam przyjmą cię z takim tematem z otwartymi ramionami.

darrs
27-04-2013, 04:33
http://www.papugi.resnet.pl/

bermut
10-05-2013, 09:27
może ma wszy albo jakieś roztocza możesz jej dziób obciąć troszke u weterynarza a może jest jej za ciepło

Radek. P.
10-05-2013, 11:15
Ty też idź do weterynarza (bo lekarz chyba cię nie przyjmie), żeby ci obciął dziób. Na dobre ci to wyjdzie, a twojej z pewnością i tak paskudnej gębie niewiele zrobi obcięcie tego i owego.

koleś
10-05-2013, 13:34
Papugi chorują czasami na choroby psychiczne, których objawami są między innymi wyskubywanie piór z całego ciała. Niestety jest to szalenie ciężko wyleczyć:(

Radek. P.
10-05-2013, 13:44
Wiem, sam mam papugi, tylko faliste.
Wyrywanie piór pojawia się kiedy papuga jest samotna i jest jej smutno. Najlepszym rozwiązaniem jest dokupienie drugiej papugi, ale od rozmów na takie tematy jest specjalne forum o papugach o którym pisałem wcześniej.

koleś
11-05-2013, 01:14
ale ten post już jest tutaj.
Papugi chorują na choroby psychiczne nie tylko z samotności. znam przypadki że papuga miała partnera a i tak wyrywała sobie pióra, a jak dało jej się kołnierz, tak żeby nie umiała się skubać to skubała samca.

Paulazz
18-05-2013, 04:07
chorby chorobami ale w 90% papugi wyrywają sobie pióra z samotności i z nudów...

moja propozycja jest tylko taka że zabawki nic nie dadzą lekarz też tylko trzeba iśc i kupić jej towarzysza

sama mam nimfy i wiem że w samotności i przy braku zainteresowania długo nie pożyją...

P.S u mnie jest tez problem że mam parke która miała już wiele razy potomstwo u mnie i samiec namiętnie wyrywa jej pióra z głowy ( co nie znaczy że sie nie kochają wręcz przeciwnie nie mogą bez siebie żyć choć by przez 5 min bo dostają histerii) w moim przypadku wyrywanie to chęć pokazania dominacji ( zdaniem moim i lekarza)


pozdrawiam !!!

Kmieciu
18-05-2013, 08:41
człowieku! przecież nawet 5 latek wie że papugi w samotności wyrywają sobie pióra bo się nudzą. słyszałem nawet o przypadkach śmierci z samotności ale nie jestem w 100% pewien. Kup jej towarzysza to zamiast wyrywać sobie pióra zajmie się czymś ciekawszym (dla niej ;P)

Paulazz
18-05-2013, 12:34
i to nie raz papugi umierały z samotności... w takich przypadkach nie ma żartów

towarzysz jest potrzebny i tyle :)

Kmieciu
18-05-2013, 15:17
czyli dobrze słyszałem. koniecznie kup towarzysza. chyba każdy gatunek (no są wyjątki) woli żyć w parze (haremie) niż w samotności

42d3e78f26a4b20d412==