PDA

Zobacz pełną wersję : TOKE ZDYCHA!!!!!



pati1
03-05-2013, 16:06
Kilka dni temu karmiłem moje stadko Toke jak zawsze, dostały świerszcze i drewniaki. Niestety jedna samica prawdopodobnie za łapczywie zjadła / połkneła /drewniaka w całości, a on prawdopodobnie zaczoł grasowac w jej żołądku. Toke jest nieruchliwy, da sie złapać, nie rusza sie wcale i ciężko i płytko oddycha.W jednym nozdżu widać troche krwi.Wydaje mi sie ze to jego ostatnie godziny, a ja nie mam odwagi go dać od zamrazarki!!!! On sie bardzo męczy!CZY ZGADZACIE SIE ZE MNĄ Z DIAGNOZA ???? ZAMROZIC GO????

Adamek
03-05-2013, 16:12
na gadach sie nieznam... poszukaj w spisie terrarystow nr tel albo kontaktu do dr.Roberta. On ci napewno pomoze!! Być może to nie od drewnojada... chociaż teżbym to podejrzewał skubańce są wytrzymałe :(

morda
03-05-2013, 16:53
Jeżeli połknęła całego drewnojada to przykro mi. One nawet mnie i mojego kumpla nieźle przy łapaniu pogryzły. Ale najpierw poradź się kogoś kto dobrze się zna na gadach. Ja tam ciemnota jestem.

Przy karmieniiu gadów trzeba uważać z mącznikami, drewnojadani i larwami much, bo to w żołądku może jaja robić (czyt. przegryźć się) jak nie zostanie wcześniej zabite.

dr Robert
03-05-2013, 17:29
Najlepiej uśpić, ale w warunkach domowych trudno o środek usypiający. Watpie aby to bylo od zoophobasa. One sa wrażliwe na wilgooc, wiec w zoladku szybko padają. Zagrozenie ze strony Zoophobasów polega na niebezpieczenstwie zatkania przewodu pokarmowego ich chitynową osłonką (podobnie jak mączniaki), ale to chyba nie nastapilo w tym przypadku. Może to kwestia urazu, razem trzymane toke często się gryzą, a moze jakas choroba. Nie da się zdiagnozować, ale jesli w nozdrzach jest krew to raczej dobrze nie jest. Nie wiem co radzic. Z najnowszych badan wynika, ze zamrażanie jest bardzo malo humanitarną metoda uśmieracania zwierząt. Jeszcze żyjące zwierzę potwornie cierpi wskutek rozsadzania komórek na obwodzie ciała przez kryształki lodu. Odradzam. Lepiej już z całej siły ogłuszyć uderzając o twardy przedmiot o ile nie ma się usypiacza.

pati1
04-05-2013, 02:18
dzieki za rade, lecz nawet nie zdązyłem tego zrobić, bo....
4 gekony 3+1 trzymałem razem od roku, ja nigdy nie zauważyłem agresji między nimi.

pozdrawiam

ziomalka_puma
05-05-2013, 12:28
To okropne :( Moje kondolencje ['] :(

Hercules
15-05-2013, 06:57
Idź do kogoś kto się na tym zna(WETERUNARZ)????????

ziomalka_puma
15-05-2013, 08:32
Hercules przecież napisala że... :(

Biber
23-08-2013, 12:13
:(:(:(

42d3e78f26a4b20d412==