PDA

Zobacz pełną wersję : P.regalis Szybcy i wsciekli 3



Uciekinier
31-07-2013, 07:11
Wczoraj dostalem upragnionego poecilotheria regalis. Nie mam wprawdzie doswiadczenia z pajakami nadrzewnymi ale nie moglem oprzec sie urokowi tego pajaka. I na dziendobry szok. Pajak po L2 dotarl w pojemniku foto. Przygotowalem dla niego sloiczek, wlozylem patyczi i zabralem sie do przeprowadzki. Przeprowadzalem ja w terrarium 30x20x30 celem jak sadzilem wiekszej kontroli. Otwieram pojemniczek a regalis jak nie zaczeal zasowac. Po szybie do gory i na zewnatrz w dol a z parapetu na podloge. Dobrze ze zatrzymal sie przed lozkiem bo bylo by krucho. Teraz mieszka juz w sloiczku i mam na kilka miesiecy spokoj z przeprowadzkami. Mam jednak pytanie odnosnie karmienia a raczej usowania resztek. Jak to zrobic zeby pajak nie uciekl? Wpadlem na pomysl aby sloiczek wstawiac do miski z kilkoma cm wody. Czy pajak w razie proby ucieczki zatrzyma sie przed woda czy podejmie probe samobojcza. Co o tym sadzicie? Wolalbym nie stosowac techniki prob i bledow. Licze na sugestie. Z gory dziekuje.

Dark Raptor
31-07-2013, 08:20
Bestia szybka jest! Gdy przenosiłem swojego (l6-l7), wystarczył ułamek sekundy i już siedział sobie wygodnie na mojej ręce (nadal nie wiem jak to zrobił). Dobrze, że nie był w nastroju do kąsania :)
Jeśli chodzi o sprzątanie, zrób mu kryjówkę. Będzie tam siedział i raczej nie będzie próbował uciekać (wolą się chować). U mnie to działa, okupują kryjówkę, a ja mam całe tarrarium "dla siebie".

Uciekinier
31-07-2013, 08:49
Troche nie bardzo mam teraz jak. Narazie nie chce go otwierac bez zabezpieczenia. Jezeli chodzi o kryjowke to ma sporo galazek i siedzi miedzy nimi. Zachowuje sie spokojnie kiedy poruszam sloikiem lub go odkrecam. Nie wim co sie stanie gdy wloze tam pensete. Mysle ze jesli go nie poszturchne to bedzie grzeczny ale glowy nie dam. Zastanawiam sie czy fosa go powstrzyma przed ucieczka.

Uciekinier
31-07-2013, 09:41
Wyprobowalem manewr z fosa. Pajaczek na szczescie nie uciekal tylko siedzial pod sztucznym lisciem wiec nie wiem czy metoda dziala. W kazdym razie resztki zostaly usuniete i mam do jutra spokoj. Ale mi sie reka trzesla podczas operacji. Teraz trzeba go nakarmic. Tu jednak fosa nie bedzie konieczna bo to mozna zrobic szybko.

derilium_tremens
31-07-2013, 10:18
przepłynie..

Uciekinier
01-08-2013, 07:18
A wiesz moze jak szybko przeplynie?

derilium_tremens
01-08-2013, 09:18
na tyle szybko, żeby uciec.. pływanie nie sprawia im większych trudności.. poza tym 3/4 tej fosy pewnie przeskoczy :)))

WaRiaT_1986
01-08-2013, 12:32
Jak nie cała :-PPP

Mariusz
02-09-2013, 02:10
..a moze tak wstawic sloiczek do przezroczystego worka foliowego.
W razie ucieczki - będzie w foliowym worku, z którego łatwo go będzie wydostać.

42d3e78f26a4b20d412==