PDA

Zobacz pełną wersję : Fala ucieczek



ser
04-08-2013, 01:45
17 IX 2004

mój mały (50 cm) wężyk chiński zwiałe z terrarium, poprzez źle zamkniętą pokrywę. miałem szczęście, bo po chwili odkryłem jego krujówkę na półce stojącej obok terra, za książkami.teraz będę dokładniej pilnował zamykania terra!!!

18 IX 2004

Mój duży (130cm) wężyk chiński zwiał z terra w ciągu 5 h 3 razy!!! szklaż źle powycinał szyby i to doprowadziło do ucieczek. za pierwszym razem bardzo sie przestraszyłem, bo to mój pierwszy wężyk jakiego miałem, i przestraszyłem się, że mogłem już go stracić. na szczęście dobrze oswojony wężyk wyszedł z ukrycia gdy zaczełem przeszukiwać pokój i poszukiwania zakończyły się powodzeniem. wszystkie szpary w terra pozatykałem tak, że wydawało mi się dla niego nie do ucieczki, ale jednak. po godzinie przychodzę do pokoju, patrzę, a tam nie ma mojego pupilka!!! miałem jednak przeczucie i sajrzałem na pokrywę terrarium. docelowo miało ono dotykać sufitu i nie byłoby szans, aby wężyk sie tam wcisnął ale dzięki spiep****** szybom wężyk dostał się na terrarium, gdzie poprostu było ciepło (pokrwę grzały lampki oświetlające terra. 3 raz o godzinie 02.00 zauważyłem, ze znowy nie ma węza. teraz już się nie przestraszyłem, tylko wkurzyłem. zdenerwował mnnie sam fakt, że uciekł, bo jak ja mogłem do tego dopuścić 3 razy w ciągu jednego dnia!!! siedział pod terrarium, przy rurach CO. wszystkie narożniki poobklejałem taśmą klejącą. terrarium wygląda okropnie, ale przynajmniej wąż nie ucieka. więcej do tego nie dopuszczę!!! PRZYŻEKAM!!!

Leny
06-08-2013, 05:09
Uwarzaj z tasma klejaca, nie nadaje sie do zabezpieczania terrarium. Wezyk moze znowu probowac ucieczki i mozliwe ze zaplacze sie w tasme - co nie bedzie przyjemne...

maka
08-08-2013, 00:22
jejku zaczynam sie bac o swojego,bo przeciez ogladales terra i miales pewnosc,ze ci nie ucieknie,a jednak uciekł............i wlasnie zaczynam sie bac...........
ide sprawdzac terra...........czy ma jakies slabe punkty

ser
08-08-2013, 13:44
sprawdz! dobrze zrobisz! ja sprawdzałem kilka razy i zabezpieczyłem to co sie da, a jednak wąż mnie przechytrzył! :)

Biber
18-08-2013, 07:15
no to faktycznie ta terra musiała byc kiepska :D

42d3e78f26a4b20d412==