PDA

Zobacz pełną wersję : w więzieniu upośledzenia...



mane
15-08-2013, 06:22
mój boa przejawiał zanik apetytu
ostatnio pochłonął chomika, ale zwrócił go następnego dnia
What is fuck going on???
już drugi raz go zmuliło, w nocy ma 20 stopni
proszę o jakieś realne hipotezy i jak temu zaradzić

Kmieciu
15-08-2013, 06:28
a moze powiesz ile go masz...i czy go regularnie karmisz. węże mają czasami tak że robią sobie nawet kilkutygodniowy post (jeden hodowca opowiadał mi jak jego boas nie jadł pół roku!!). jeśli trwa to krócej niż 1,5 miesiąca to nie masz się czym martwić. nie karm go jakiś czas to na pewno mu przejdzie

FURUS
15-08-2013, 14:07
a moze brales go po karmieniu na rece >? czesto po tym zwracaja.. powinno mu sie dac conajmniej 3-4 dni spokoju

Kubalibry
15-08-2013, 23:46
Albo ma robaki

xav_setherial
17-08-2013, 15:58
a może coś z tego??

1 temperatura jest za niska,
2 były brane na ręce w krótkim odstępie czasu po posiłku
3 są zestresowane
4 pokarm był za duży
5 karmówka ma bardzo bujne owłosienie,
6 mają problemy z trawieniem
7 są chore
8 gdy bardo niedawno były karmione i jeszcze nie zdążyły całkiem strawić poprzedniego posiłku

My możemy się tylko domyślać, bo powodów może być wiele, mi np ostatnio wyrzygał mysz, ktorą połknął zaledwie do połowy, a zrobił tak, bo był przed wylinką.
Najlepsze jest to, że oczy miał w normie a kolor łusek był tylko nieznacznie matowy.
Samo zmatowienie oczu nastąpiło dopiero kilka dni później.

xav

Pawloosh
01-09-2013, 03:10
Moj boas tez rzygnal- zdarza sie. Polecam Ci podkrecenie temp. miejscowo w nocy do np. 23,5 stopni- ja tak zrobilem. Weze nakarm ponownie za 16 dni (wiem, co mowie!), najlepiej jakas mala ofiara. Przez te 16 dni (jak i przez tydzien po karmieniu) nie bierz weza na rece. U mnie zadzialalo. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==