PDA

Zobacz pełną wersję : Straszyki australijskie :(



Saurus
21-08-2013, 07:49
Padly mi dzisiaj 2 straszyki australijskie L5. Nie mam pojecia czemu, od dwoch dni byly strasznie slabe. Mam jeszcze 3 i reszta ma sie dobrze, a wiec to nie jedzenie czy warunki, zreszta od dawna maja takie same warunki. Czym to moglo byc spowodowane?straszyki nie mialy sil sie wspinac, nie pily ani nie jadly nawet jak listek podstawaielm pod otwor gebowy. Karmilem je tylko jezyna z wlasnego ogrodka i nie wiem co to moglo byc :(
Czy ktos zna jakis prosty sposob na spreparowanie ich bez rozcinania?

Predator
21-08-2013, 08:02
Jak nei chcesz rozcinać to po prostu nabijasz je na szpilke, rozkładasz i czekasz aż wyschną. Prawdopodobnei zapadnei im sie odwłok po wszystko w środku wyschnie, dlatego ładniej by było gdybyś rozciął, wyciągnął i napchał tam np. waty. I pamiętaj że nie bezie wyglądał tak samo jak tuż po śmierci, zrobi sie ciemniejszy, straci niestety te swoje "syte" barwy :)

Saurus
21-08-2013, 08:40
ale dla mnie sa za male zeby upychac tam wate, chyba je po prostu wysusze tak jak mowisz

Predator
21-08-2013, 10:35
Nie zauwazylem ze są L5 :) A takim razie pozostaje wysuszyc

Saurus
22-08-2013, 09:12
padl mi dzisiaj 3 straszyk, ale chyba juz wiem od czego padaja i 2 pozostale wynioslem z terra i przechowalem w faunaboxie. Ostatnio czyscilem im terra nie mam podloza tylko aluminiowa konstrukcje z siatka nad zbiornikiem z woda dla poprawy wilgotnosci. Mylem to aluminium odrobina plynu do naczyn i widac dosc dobrze nie wyplukalem :/ :( te straszyki co przezyly siedzialy zawsze w gornych czesciach terra wiec nic im sie nie stalo, tamte 3 schodzily na dol... dzisiaj przez jakies pol godziny plukalem ta konstrukcje czysta woda i wymienilem galazki powinno juz byc dobrze...

geckonum
24-10-2013, 09:57
szkoda trzech straszyków i mam nadzieje że pozostałym nic sie nie stanie, może wraz z jeżynami przeniosłeś jakieś roztocza albo chorobe, jak odkryjesz powód ich smierci to napisz żeby uprzedzić wypadki wśrod innych hodowców...

42d3e78f26a4b20d412==