PDA

Zobacz pełną wersję : gekon



kajolka
07-09-2013, 15:53
jak co poniektorzy wiedza,planuje kupic gekona lamparciego.wiec chodze po sklepach zoologicznych i patrze na wyglad,warunki w jakich sa geki i ceny.ale to co dzisiaj zobaczylam to przesada.gek jest trzymany na drobniutkim,barwionym piaseczku,nie ma miseczki z woda,a do jedzenia ma te biale,oblesnie robale-maczniaki(czy cos w tym stylu,nie pamietam dokladnie nazwy).gdy zwrocilysmy(bylam z matulka :P) im uwage ze powinni miec inne warunki dla gekow odpowiedzieli ze my sie nie znamy i ze tak jest wlasnie najlepiej :/ dalam na chwile spokuj,tymbardziej ze sklep ten jest dosc daleko od mojego domu.czy moge jakos temu zwierzakowi pomoc? bo az sie serce kraja ;/

Kmieciu
07-09-2013, 16:22
kup go i wychowaj... jedyne wyjście, bo jakakolwiek rozmowa ze sprzedawcą jest bezcelowa :( niestety taka rzeczywistość

Biber
08-09-2013, 01:13
jak i tam masz kupić to kup tego:) będziesz miał dobry uczynek i satysfakcje :)

kajolka
08-09-2013, 07:22
kupie,ale jeszcze cos...on naprawde nie jest w najlepszym stanie,zdaje sie ze moglby zdechnac :/ i tak kupie,zaprowadze do weta od gadow i zobaczymy...

adamos
08-09-2013, 12:24
chyba drobny piaseczek nie przeszkadza i ile go nie zjada i ma utrzymana odpowiednia wilgotnosc
te maczniaki toie sie wydaja oblesne ale gla geka to smakowity kasek o ile nie sa za duze - no bo niby czym je karmic - pokarm musi byc urozmaicony
miseczka (nie znam tego gatunku gekona) ale niektore jasczurki pija tylko wode po spryskaniu terra - moze tak tez robia w sklepie

Moze jak go kupili mial jescze gorszy wyglad- tego nie wiesz

I tu moje zdanie co do kupna zaniedbanego zwierzecia - to chyba nie najlepszy pomysl jesli chodzi o podbudowanie sumienia
Jesli zeczywiscie zwierzak jest zaniedbany z winy sklepu to jesli go kupisz w to miejsce trafi nowy gekon i bedzie tak samo traktowany - no a wtedy to juz go chyba nie kupisz

Adam

kajolka
08-09-2013, 12:58
nie ma duzej wilgotnosci,a maczniaki pomylily mi sie z larwami drewnojadow,sorcia

co do zdania o kupowaniu to mam te same watpliwosci

Dominik1
08-09-2013, 13:25
niekupuj go bo:
1. Jak go kupisz przyjdzie następny i będzie się męczył
2. Jak on im zdechnie to w końcu zrozumieją ze nie opłaca się im taki interes i pszestaną sie w to bawić
3. jak go kupisz i ci dzdechnie będzie ci przykro(przynajmniej mnie tak jest)
4. Po co masz pszepłacać ? lepiej poszukaj kogoś na forum kto jest z warszawy i ci sprzeda lamparta bo niewierze zeby nikogo takiego niebyło-jak kupisz taniej to starczy ci w tedy piniązków na lepsze witamini itp.duperele a m,oze kupisz sobie nawet 2 jaszczurki zeby jednej nie było smutno:)

Kmieciu
08-09-2013, 13:45
kajolka jak chcesz kupić tanio lamparta od sprawdzonego hodowcy to wal do mnie na gg 2684770 dam ci namiary na takiego kolesia :)

kajolka
09-09-2013, 10:37
oki ;]napisze jak bedziesz na gadu :P i dzieki za rady

cornieszon
18-09-2013, 10:32
a kupowałem na giełdzie w Łazienkach u niejakiego scynka i od początku trzyma się dobrze jest grubiutki, tłuściutki i wogóle:)

Kmieciu
18-09-2013, 11:47
hehe ja u niego zawsze kupuję :P ma pewny towar ;)

42d3e78f26a4b20d412==