PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na fundacje



czeslav1
09-09-2013, 03:13
Witam. Tyle piszecie o swoich nieprzyjemnych "przygodach" w sklepach zoologicznych. Więc doszedłem do wniosku, że trzeba coś z tym zrobić. MIŁOŚNICY TERRARYSTYKI ZAŁÓŻMY FUNDACJE MAJĄCĄ ZA ZADANIE POMAGAĆ WŁAŚNIE JASZCZURKĄ, WĘŻĄ, LEGWANĄ itp. Fundacja mogłaby działać w współpracy właśnie z serwerem terrarium.com.pl. Napiszcie co wy o tym myślicie.

Foxtrott
09-09-2013, 05:29
JASZCZURKom, WĘŻom, LEGWANom...
a czym dokładnie miała by się ta fundacja zajmować?
lepiej wg mnie zrobić ranking sklepów i umieścić na tej stronie, tak, żeby każdy mógł napisać swoja opinię

Biber
09-09-2013, 06:54
hmmmmmm... a co ci taka fundacja da? jakieś zebrania byś organizował? napisz jakie dokładnie masz cele!

Zuki
09-09-2013, 09:24
wszystko fajnie ale przeciez takim instytucjom nie narzucisz własnej woli - bo zwirzak nie wygląda zdrowo - musialbyś uświadomić ludzi że tak być nie może i nakłonić ich że niska cena nie oznacza że zwierzak jest zdrowy czy zadbany

stary
12-09-2013, 07:14
To by był barxzo dobry pomysł zrobić ranking sklepów i by było głosowanko na najlepszy z nich wtedy by bylo wiadomo gdzie można pojechac by coś ciekawego kupić bądz pooglądać jestem za tym PAPA

POZDRAWIAM

Mery
12-09-2013, 08:55
Skoro w sklepach tak źle się dzieje, to zastanawiam się gdzie ja, prosty klient z ulicy mogłabym zgłoscić np. telefonicznie, że placówka działa na niekorzyść zwierząt. Czy ma być to Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, czy jakaś Inspekcja Handlowa? Jeśli parę osób zadzwoni w sprawie jakiegoś sklepu to może kogoś to wkońcu ruszy.

KORSAKOW
27-09-2013, 06:12
nie żebym siał defetyzm, ale... ;-)

nie macie zielonego pojecie jaką formą działalności społecznej jest fundacja ;-), w wielkim uproszeczeniu żeby założyć fundacje trzeba mieć dużo kasy (fundator) a fundacja zajmuje sie dysponowaniem tak zdobytym majątkiem, ew zwiększaniem go poprzez zbiórki itp... więc jak będziecie mieli dużo kasy to sobie zakładajcie fundacje, jak jej nie macie to poprzestańcie na stowarzyszeniu ;-)

pozdrawiam KORSAKOW

RafalJG
11-10-2013, 16:33
KORSAKOW nie wprowadzaj ludzi w blad Tak sie sklada ze moj znajomy prowadzi fundacje tyle ze na dzieciaki. Zalozenie trwa ok 4/6miesiecy Jest mnustwo zalatwiania itd.
Zakladajac fundacje na koncie musi byc jakis majatek ale nie musi to byc od razu kilka-nascie-dziesiat tysiecy zlotych Rownie dobrze mozemy zaczynac od paruset zlotych. Celem fundacvji jest wlasnie pozyskiwanie fundatorow...
Stowarzyszenie natomiast jest calkiem inna "dzialalnoscia".

A odnosnie to czym powinna zajmowac sie fundacja to tzw. "Statuty fundacji"

Odnosnie pomyslu...
Pomysl dobry ale faktycznie po czesci niemozliwy do realizacji.. no chyba ze fundacja bedzie miala swoj skle zoologiczny i odkupywala zwierzeta od sklepow ktore nie maja warunkow do ich trzymania - ale to sie nie uda i tutaj sie zgodze z KORSAKOwem ze trzeba miec duzo kasy...

Jesli macie jeszcze jakies propozycje ew. pytania to piszcie a na pewno odpowiem ;)

geckonum
24-10-2013, 09:33
heh, a nie lepiej zrobić stronke o sklepach zoologicznych w polsce gdzie będzie sie pisać recenzje sklepów, co mniej więcej mozna w nich dostać oraz oceny takich sklepów :)

PMajdan
27-10-2013, 14:27
Czesław - moze najpierw zdaj do 6tej klasy? Zakładaj, zakladaj, ale musisz zatrudnic sekretarke, bo z takimi BYKAMI ORT. zaden urzad, zadne biura - nikt nie potraktuje Cie powaznie tylko wysmieje.

Pomysł głupi. Jest juz duzo takich organizacji - walczących z krzywdą zwierząt - nie tylko terrarystycznych. Po co kolejna?

miszi
14-12-2013, 03:21
to dobry pomysł tym bardziej że ile wsklepach byłem tyle widziałem sami sprzedawcy mylą gatunki żle je chodują i jeszcze potrafią się z tobom pokłucić i pewnie nie wiedząc o czym gadają.Jedyna droga wytłumaczenia to kazać im wejść do neta i zobaczyć samemu

42d3e78f26a4b20d412==