PDA

Zobacz pełną wersję : Świerszcze z roztoczami.



Nestor
13-09-2013, 14:04
Kupiłem ostatnio świerszcze z wydawałoby się pewnego i sprawdzonego żródła, wrocławskiego sklepu na Odrzańskiej, i niestety okazało sie, że mają roztocza. Zauważyłem to dopiero w domu, dobrze że nie wpuściłem ich do innych świerszczy.
Uważajcie, nawet jeśli sklep wydaje się "pewny".

ziu
13-09-2013, 14:14
heheh i masz szczescie ja tak ostatnio kupilem tez w dobrym sklepie sieci KAKADU i myslalem ze ten problem mnie nie dotyczy a jednak sie przeliczylem metallica dostala roztoczy. ale teraz mam na to sposob jak golym okiem nie dostrzezemy nic co sie rusza (czasami sie nie ruszaja) to mozna zostawic jednego przecietego na pol swierszcza przez noc i jak na nim nie bedzie roztoczy to mozna smialo wrzucac do pajaczkow.


Pozdrawiam

Kunoichi
13-09-2013, 17:07
CZY KTOS KUPUJE SWIERSZCZE W LAZIENKAH w Warszawie W SOBOTY BADZ NIEDZIELE jak jest Gielda?

Kmieciu
14-09-2013, 03:53
ja kupuję :) nigdy roztoczy nie było

ziu
14-09-2013, 07:37
dominik myslalem ze mowisz o ptasznikach :D a takie male zwierzatka jak swierszcze to mozliwe nie wiem.

Dominik1
14-09-2013, 13:38
malego ptasznika załatwi w tydzień l1 l2 z większymi jesli są przed wylinką jest łatwiej ale radze ni próbujcie

ziu
15-09-2013, 12:20
mysle ze za bardzo nasluchales sie bajek :] to ze sobie poradza z malym to prawda ale nie w tydzien[ i musialby zostac w pojemniku z inwazja roztoczy], a co doroslego jesli przeniesiesz pajaka do sterylnego pojemnika to nie maja szans. Odcinasz go od roztoczy nie pozwalasz sie im rozmnazac i po wylince jest duza szansa ze sie ich pozbedziesz jak nie jednej to drugiej. Wydaje mi sie ze twoja poprzednia wypowiedz to tylko przypuszczenia a nie z doswiadczenia.

wroobel
21-09-2013, 15:36
jak rozpoznać czy świerszcz ma roztocza???
roztocza są przecierz w kurzu. Ale to chyba nie te roztocza bo nie bardzo sie znam na tym

wroobel:)

ziu
22-09-2013, 06:20
sa w kurzu ale roztoczy jest duzo rodzaii rozpoznac mozesz widzac na swierszczu przemieszczajaca sie mala kropeczke :] ale bardzo ciezko. najlepiej wrzuc do pudelka, albo resztki zjedzonego swierszcza przez pajaka, lub przecietego martwego swierszcza i jak za ok 1dzien nie bedzie na nim bialych ruszajacych sie kropeczek to raczej nie ma.

Ale to jest tylko jedna z metod. :D

Pozdrawiam.

wroobel
22-09-2013, 12:53
no zostawiłem padniętego świerszcza na noc a na drugi dzień miał w głowie dziure i 2 dziury na szyji!!!!! To chyba roztocza:(

Wrobel:(

rastafaq
27-09-2013, 07:14
JA tez ostatnio kupiłem na Odrzańskiej świerszcze i potem zauważyłem że na każdy jest ze 20 roztoczy, dosłownie pół świerszcza w roztoczach.Nie kupujcie tam świerszczy, bo taki typ nie powinien ich sprzedawać skoro widzi, że są roztocza, a potem żeby sie tego pozbyć trzeba nieźle sie namęczyć.
Ja wszystkie te świerszcze wywaliłem i następnym razem go sie zapytam czy jest świadomy tego , że na nich są te roztocza.

42d3e78f26a4b20d412==