PDA

Zobacz pełną wersję : Co na ściane??



<anolis>
31-01-2012, 08:00
Z czego najlepiej wykonać ściany w terrarium??
Gips ,cement?? No i budowniczy czy dekoracyjny
Juz robiłem 2 terra z gipsu i wyszło całkiem nieżle ale moze cement ma jakies zalety ktorych nie wiem??

gregory
31-01-2012, 13:28
ja robiłem ze steropianu rzeźbionego nozem i zapalniczką plus w ten sam sposob robione elementy i naklejane na podstawę styropianową. Następnie malowałem to klejem do steropianu i posypałem obficie piaskiem terrarystycznym. Po zaschnięciu przypomina piaskowec jest lekkie i moja agama chętnie na tym wisi.
Pozdrawiam
Gregory

<anolis>
31-01-2012, 13:39
Moze i bym tak nawet zrobił ale tam planuje zrobic równiez wodospad a w ścianach bedą kamienie i korzenie wiec odpada.

snaak
01-02-2012, 14:02
anolis powiedz mi jak wyglada dekorowanie drewnianyh scian w terrium gipsem?(chodzi mi np o to czy mozna to zrobic w pokoju i nie pokrywajac go warstwa gipsu:) ) duzo papraniny? i ile to wazy? bo ja mialbym jakie ponad 2m kwadratowe do pokrycia i jak gips reaguje na kontakt z woda? z gory dzieki

<anolis>
02-02-2012, 00:49
Wiesz.. sam gips wygląda nieciekawie dlatego trzeba go oblepić piaskiem kamieniami ,w to wtopic jakies fajne korzenie i wtedy jest ok.
Gips w tych 2 terra które roiłem był pomalowany nietoksyczną farbą ekologiczną ,w tym tez kamienie i korzenie i wyszło nieźle.
Oczywiście trzeba mu nadać jakąś fakture ,raczej nie powinien być gładki.
Papraniny troche jest ale w jeden dzien mozna sie uporac a dla fajnego efektu chyba warto.
2m kw mogą w sumie troche ważyć ,jeżeli jest szklana podstawa to bym nie ryzykował ale jesli jakas drewniana to nic sie nie rozleci.
Ja teraz będe zalewał 3 ściany z tym że one są z OSB więc ciężarem jakoś specjalnie sie nie przejmuje ale oczywiście bez przesady.
Bedzie ono mialo wymiary 70/40/50.
Jeżeli gips bedzie stale zamoczony to z pewnością zawilgocieje a jakie mogą byc skutki to nie wiem. Jak chodzi ci o kontakt z wodą porzez spryskiwanie to poprostu wyparuje po paru min.

Elian
02-02-2012, 09:33
anolis a co można dać jeszcze oprucz gipsu na boczne ściany bo już mam tera z OSB i na tylną ściankę dam gips (drobna siatka budowlana na nią gips i jakieś dekoracje po czym przymocuje gwoździem, a może jakoś inaczej się da zaczepić to na ściance?).
Chodzi mi o to jak można udekorować fajnei boczne ścianki bo takie gołe drewniane to niezbyt fajne, ale żeby nie robić z gipsu

<anolis>
02-02-2012, 13:49
Wiesz wszystko zalezy od twojej pomyslowosci..
Gips by sie najlepiej chyba prezentował ale moze byc korek albo kora.
Ja bym na twoim miejscu zrobił juz z gipsu. Jak zrobie swoje ,juz jestem w połowie to podeśle fotki!

Boas
03-02-2012, 11:13
Ja okleiłem korkiem, wygląda to dosyć dobrze, i łatwo umyć ściany terrarium.

Lord_Leoric
05-02-2012, 14:45
A czy gips nie jest zbyt kruchy?? Czy nie pokruszy sie na powierzchni 1m??? Lekki to jest... ale czy mocny...


Pozdrawiam

Lord_Leoric

<anolis>
06-02-2012, 09:55
Na powierzchni 1mm z pewnoscia caly ci sie pokruszy. Ważne tez jest to zeby gips wylac nie na samo szkło czy OSB ,trzeba nakleic jakąs siatke czy cos zeby razem sie trzymaly w innym wypadku gips moze np. przy jakims udeżeniu odpaść!
A jest rzeczywiscie dosyć lekki. Z doświadczenia polecam pracować w gipsie szpachlowym poniewaz dłuższy jest czas wiązania ok. 2-3h w przeciwieństwie do gipsu budowlanego gdzie wiązanie nastepuje po paru minutach i trzeba sie spieszyć żeby cokolwiek z nim zrobić.
Łatwo sie maluje jednak piasek słabo się go trzyma.

SNAKES
07-02-2012, 05:19
Cześć,

polecam również prasowany korek, można go potem odpowiednio uformować i oto efekt:
http://spiders.snakes.pl/pictures/terrarium02.jpg
oraz:
http://spiders.snakes.pl/pictures/terrarium01.jpg

Korek taki kupisz w Biofilu.

Pozdrawiam

Trunks
12-02-2012, 10:36
ja mam terra 80x40x50 i chce wyłożyć tylną i boczna lewą ściane gipsem, nałożyć na to spore kamienie i gips wyschnęty pomalować na jakis ładny kolor, możecie mi powiedzieć jakiego gipsu użyć, jakiej farby i czy kupować jakąś siatke jak tak to jaką i co robic pokolei, czy jak będe kładł gips itp to odwrócić terra na plecy?

Elian
12-02-2012, 11:51
Może lepiej nie zalewaj gipsu na terra tylko zrób tak:
zbij ramke wymiarów tylniej ścianki i do niej od spodu przymocuj siatkę drobną i na jakiejś płycie zalej gips i wklej co chcesz do niego, a następnie przymocuj jako ścianę w terra. Tym sposobem nie będzie ona na stałe przymocowana i zawsze możesz ją ściągnąć.

Trunks
12-02-2012, 12:03
tez dobry pomysł, ale czym ją przymocuje do terra?

KaczmarP
12-02-2012, 12:24
Czesc


A co myslicie o piance poliuretanowej???????????
Robil ktos tym terra?????


Pozdrawiam KAczmarP

42d3e78f26a4b20d412==