PDA

Zobacz pełną wersję : Kątnik zabujca



Ploplek
29-12-2013, 07:30
Kupiłem pajczka Grammostola rosea L2. Trzymałem go w pojemniku na mocz i próbowałem karmić pinkami. Połówek nie chciał jeść, a żywe były dla niego zbyt duże. Po ok trzech tygodnich wpadłem na "genialny" pomysł, aby spróbować dać mu mniejszago pająka. W domu znalazłem pajączka wielkości ok 1,5cm z takimi długimi cienkimi nogami (nie jestem pewien czy jego nazwa to rzeczywiście kątnik, więc opisałem). Kiedy rano zajrzałem do pojemnika widok poprostu zwalił mnie z nóg. Ten mały domowy bydlak "obgryzał" Rosee, którą podwiesił sobie za nogi pod pokrywką pojemnika. Co jak co, ale takiego obrotu spraw to się nie spodziewałem.

kaczi
29-12-2013, 07:35
kiedys mojemu kumplowi katnik zjadl kedziorka L3 :/

Silent_Dragon
29-12-2013, 07:35
Witam
Gratuluje pomysłu ... Naprawde swietny!! <lol2>
Pozdrawiam

Maniak
29-12-2013, 07:46
Stary - to było głupie na maxa. Następnym razem daj pająkowi rotweilera albo dobermana.

Łuki
29-12-2013, 07:49
katnik wyglada jak tarantula :)

Foxtrott
29-12-2013, 08:37
ja tez podawałem pająki swoim podopiecznym i obyło się bez prolemów, ale dzieląca je różnica wielkości była znacznie większa niż w Twoim przypadku.

Vanaloon
29-12-2013, 08:56
Uhhh... no cóż... brawo :-)... ejjj... nie musicie na niego tak naskakiwać, przynajmniej nauczy się że nie tylko ptaszniki gryzą :P

chrzanu
29-12-2013, 10:12
o chłopie to był zaduży pająk jak na rosee L3
kątniki (jeżeli to był katnik) maja dośc silny jad, moze nawet groźiejszy od jakiegoś ptaszika, człowiekowi ic nie robią bo mja zasłabe kły jadowe żeby przebić skóre człowieka, ale żeby powalić rosee L3 to dla niego nie problem.

Ploplek
29-12-2013, 11:52
Jak już pisałem to nie jestem pewien, czy to rzeczywiście był kątnik. Przed chwilką na Discovery byli "Pogromcy mitów", którzy sprawdzali mit o tym, czy te pająki mają najsilniejszy jad na świecie i tam nazywali je Kosarzami (czy Korsarzami). A pająk był malutki (ok 1mm odwłok na takich długich, ciękich jak włosy nogach).

NeuThroN
29-12-2013, 12:31
Aa wiem jakie to napewno nie kątnik !

NeuThroN
29-12-2013, 12:33
A te pająki takie lebjody następnym razem podtresuj swojego ptaszora no wiesz te komendy aport bierz itp. i trenuj z nim różne chwyty ciosy !! Kigboksing bardzo dobry jest umnie się sprawdza !!

djtommi
29-12-2013, 13:09
kurcze... az sie nei chce wierzyc ze kosarz mogl cosik takiego zrobic ;/ bo katnik to rozumiem ale kosarz poluje na najmniejsze ofiary jakie sie da bo to nie poradne i delikatne ;)
pozdrawiam
Tomek

ser
29-12-2013, 13:46
u mnie w pokoju kiedyś taki mały kosarz zabił średniego świerszcza!!!! nie ma z nimi żartów ! :)

TylerPL
30-12-2013, 04:43
Jak byś się znalazł w 1 jednym pokoju z Twoim przyszłym zabójcą, bo też byś się bronił, prawda? Tak więc nie dziw się że kosarz go zeżarł! I na prawdę gratuluje pomysłu! Ja swoją Irminię L3 karmiłem już wylęgiem świerszczy, i nigdy ona nie jadła pimek!

Raptor
30-12-2013, 07:32
lepiej nie podawać drapieżnikowi innego drapieżnika...
a tak w ogóle, to znam kogoś, kto chciał nakarmić P.imperatora jakimś tam pająkiem ze dworu iii... po tygodniu skorpiona nie było ale w zamian była cudowna samica pająka z kokonem....

KRYZYS
30-12-2013, 11:51
u mnie w klasie wszyscy maja z tego beke :]

BIEDNY PAJĄCZEK :(

minok
31-12-2013, 08:24
Człowiek uczy się na błędach:P, tylko szkoda, że kosztem innych:)

esi
31-12-2013, 16:42
Sśmiałem sie troche musze przyznać. No cóż, bywa i tak :)

Animal
02-01-2014, 10:10
Niemam wąpliwości że chodz ci o kosarza. Kosarze mają silny jad ponieważ nadrabiają tym swoje rozmiary.Taki pająk musi szybko powalić muche żeby ta nie zrobiła mu kszywdy. Proste, silniejszy jad.

DEXiu
10-01-2014, 04:50
I to są właśnie skutki podawania niepewnej karmy. Wszyscy tylko mówią że przyszli / obecni terraryści powinni się doszkalać w opiece nad swoimi pociechami i szukać o nich informacji a tym czasem wypada wiedzieć też trochę o ofiarach. Chodzi mi o to, że jak sam się przekonałeś, kosarze nie nadają się na karmę dla żadnych stawonogów, a już zwłaszcza pająków, a to dlatego że w naturze to PAJĄKI są ich ofiarami, a nie odwrotnie, o czym już wspomnieli porzednicy :(

gadzion
10-01-2014, 11:36
spoko historia :D

Mareksss
14-01-2014, 11:17
Ten pająk to nie kątnik, bo ten należy do większych pająków, nie jest to korsarz, pająk którego prawdopodobnie dałeś nazywa się Pholcus phalangioides - polska nazwa: Nasosznik trzęś. Jest to mały pająk 8-10 mm na bardzo długich i cienkich nogach. Wsytraszony pająk wprawia się w drgania jak gdyby się trzasł i stąd jego nazwa.Pająk ten żyje wyłacznie w budynkach i mieszkaniach, łazienkach. Buduje delikatne pajęczyn, poluje również na inne pająki nawet na kątniki domowe.

JaCeK_LuBiN
18-01-2014, 04:37
Ja raz dałem pajaczka domowego modliszce .... dobrze ze to nie był kątnik :P
P O Z D R O

geckonum
20-01-2014, 11:58
kosarze to padlinożercy, spokrewnieni z pająkami, nie wytwarzają sieci, za to przypominają je bardzo własnie nasoszniki dość liczne w mieszkaniach ludzkich (w tym roku mi się kokon wylęgł :P) Kątniki przypominają raczej małe ptaszniki, tyle że chudsze i z cienszymi nogami. Mój kolega nie ma co robić i w słoikach katniki hoduje, swoją drogą, fajne pajączki :).
P.S: Szkoda zwierzaka, przynajmniej zyskałeś trochę terrarystycznego doświadczenia. U mniwe kiedyś dwa samce geków lamparcich zrobiły koalicje przeciwko trzeciemu...co to sie teraz dzieje...
[']

42d3e78f26a4b20d412==