PDA

Zobacz pełną wersję : Murinus- kaleką do momentu aż...?



James ptasznik
05-01-2014, 11:46
Chciałem dać coć do jedzenia mojemu murinusowi L3 którego trzymam w pojemniczku po moczu. Kiedy odkreciłem przykrywke w ciagu w ułamku setnych sekundy murinus zaczał biec do góry pojemniczka. Ja w panice zablokowałem go reka,- jedna nie umiejetnie to zrobiłem i zobaczyłem jak na stole coś sie rusza. Poczatkowo myslałem ze urwałem mu jakas z odnurzy, ale po sprawdzeniu okazało sie ze nie ma lewej szczękoczułki.
Poradzcie jak macie tak szybkie pajaki, jak mam go karmic i przekładac do innego czasowego pojemnika na okres wymiany podłoża?? Przecież on tak zapierd..... że nie nadązam z oczami za nim- hehe.
Pozdrawiam i licze ze ktoś mi coś doradzi, czesć.

Archie
05-01-2014, 12:24
dlatego jest tak niebezpieczny. NA bledach sie uczy wiec masz juz nauczke i wiesz co to znaczy szybkosc.
POlecam przekladanie pajaka w sposob chyba najlepszy.
polecany sposob dla niedoswiadczonych.
1. wrzucasz pajaka do akwarium
2. zaganiasz pajaka do nowego pojemnika.
to wszystko. To jest najprostrzy i najlepszy sposob a jak sie obwiasz ze po szybie wydostanie sie to posmaruj wazelina 2cm pasek od gornych krawedzi.

Raptor
05-01-2014, 12:28
Jest taka zasada, że nie należy wpadać w panikę kiedy ucieknie ptasznik...
Poza tym taki mały pająk nic Ci nie zrobi:) Nawet jeśli to pterinochilus. To normalne, że tak zasuwa jeśli wypłoshysh go z kryjówki. Jeśli będzie siedział w gnieździe to będzie w miare spokojny i nie będzie sprawiał problemów.
Miejmy nadzieję, że przeżyje, bo strata szczękoczułki to poważny defekt.

maze
06-01-2014, 05:21
czemu kupiles takiego pajaka jak sie go boisz?? co zrobisz jak ci urosnie??

Foxtrott
06-01-2014, 09:22
jeśli chcesz go spowolnić to CO2 albo lodówka

daf
06-01-2014, 12:10
Ale malucha trudniej złapać :/

P.S.Mi wczoraj cambri L7 wyskoczył z fauna, ale daleko nie biegł. Ale dygawę taką miałem jak jasna cholera.

SD AS
06-01-2014, 13:03
O szczękoczułeke się nie martw odrośnie :P ktoś na forum już pisał o pająku który stracił jedną szczenkoczułke i normalnie jadł.Wiekszy problem był by gdzyby stracił obydwie. .Ja jak karmie swoje murinusy to tylko lekko im uchylam wieczko i wrzucam mącznika.A przy przenoszeniu najlepiej wybrać lodówke albo wanne/większy pojemnik.Po lodówce pająk bedzie dosyć wolny więc nie powinno być większego problemu z jego przeprowadzką .

robert.p.
08-01-2014, 07:02
Dziwna technika-chłodzenie pająków.Wczoraj przekładałem 40 murinusów L5 i zaden nie zwiał.Chyba jeszcze z naprawde szybkimi pająkami nie mieliscie do czynienia.A CO2 to zwykłe trucie pająków-jak którys bedzie przed wylinką to na bank zasnie na zawsze.Pterinochilusy to takie same ptaszniki jak i inne,jak reką sie ich nie dotyka to problemu nie ma.Heteroscodry,ephebopusy czy stromatopelmy są znacznie szybsze.
Pozdrawiam Robert

42d3e78f26a4b20d412==